До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

22.10.2021

23-24 жовтня у столиці відбудеться легендарний київський марафон — 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

23-24 жовтня у Києві відбудеться головний марафон країни — 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

 

Вже 12 років поспіль WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON збирає тисячі любителів бігу і спортсменів з різних куточків України та світу. Київський марафон особливий для кожного бігуна, адже це — історія про особисту перемогу, історія, яку ми творимо разом.

 

Напередодні заходу на НСК “Олімпійський” в Києві відбулася прес-конференція, гостями якої були:

Дмитро Черніцький, СЕО Run Ukraine

Юлія Хан, директорка Департаменту молоді та спорту КМДА

Костянтин Винниченко, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій

Костянтин Кошеленко, заступник голови Фонду державного майна України

Марина Саєнко, засновниця бігового клубу для дітей з інвалідністю “Рука об руку”

 

Цьогоріч у 12-му WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 візьмуть участь близько 8500 учасників, серед яких 300 іноземців (з США, Британії, Франції, Італії, Данії, Латвії та інших країн). Нагадаємо, ювілейний 10-й Wizz Air Kyiv City Marathon зібрав на стартах близько 17000 учасників.

 

 

“Я радий вітати всіх вже на 12-му WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON, який відбудеться 12-й рік поспіль. Ця подія є вже традиційною для Києва, це 12 років історії. Я пам’ятаю перший марафон, другий марафон, я бачив як розвивається біговий рух в Україні. Це дійсно досягнення, що сьогодні ми маємо свої традиції.

 

Я радий, що Київ і вся Україна бігає, відбувається багато марафонів та півмарафонів. 

 

Цьогоріч 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON зібрав 8200 учасників,

а в 2019 роцi нас було 17000.

 

Ми поступово відновлюємося після карантинного року і віримо в те, що за рік-два повернемо свої позиції і ще більше людей повернуться до здорового способу життя, більше людей буде займатися спортом“, — сказав генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 проходитиме за оновленими правилами: згідно з карантинними нормами, умови допуску до старту буде посилено.

Так, усі учасники, які братимуть участь у заході у форматі оффлайн, отримають браслет зеленого або жовтого кольору з відповідними мітками. 

Зелений браслет отримає людина, яка має:

 

 

Жовтий браслет отримає людина, яка не має цих документів.

Учасники з зеленим браслетом будуть стартувати “масс-старт”, а з жовтим  — стартуватимуть “роздільний старт”, через кожні 3 секунди.

 

У заході також братимуть участь топ-атлети країни, члени національної збірної України: Артем Піддубний, Іван Бабарика та Олександр Бабарика, Артем Казбан, Дмитро Пожевілов, Іван Іванов, Анна Абдулова та Тетяна Вілісова.

 

Серед відомих особистостей, які візьмуть участь у 12-му WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — міністр фінансів України Сергій Марченко, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, генеральний директор та засновник Dragon Capital Томаш Фіала, бігунка-кіборг Тетяна Воротіліна, співачка Світлана Сафронова, телеведучі Слава Варда та Анатолій Анатоліч.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, забіг із собаками, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

 

“Хочу подякувати Run Ukraine та Юлії Хан, директорці Департаменту молоді та спорту КМДА, за підтримку. Підтримку в тому, що у забігу “Ветеранська десятка” беруть участь захисники України.

 

Цього року у заході братимуть участь хлопці, які втратили зір, хлопці на протезах. Вони починають ходити, починають рухатись, це їх мотивація. Для захисників Україні участь у такому заході дуже важлива. Адже на фініші кожен ветеран розуміє — я зміг. І це перший крок“, — сказав Костянтин Винниченко, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій.

 

 

Всі учасники, які подолають свою дистанцію, отримають пам’ятну медаль фінішера, яка цього року буде особливою. На медалі фінішера усіх дистанцій на 12-му WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — від 4.2 км до 42 км — буде зображено історичний символ Києва — Золоті Ворота.

 

Абсолютні переможці на кожній з дистанцій серед жінок та чоловіків отримають грошові винагороди. Загальний призовий фонд цього року складає 132 тисячі гривень. 

Призи також отримають переможці у вікових групах, командних забігах та естафеті. 

 

 

Цьогоріч обличчями 12-го WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 стануть три різні герої, але їх об’єднує одне — біг. Це Євгенія Прокоф’єва, Костянтин Кошеленко та Марина Саєнко. 

 

Три особистості з трьома зовсім різними історіями, яких об’єднує спільна любов до бігу. У кожного з них цілі різні, але маршрут один. І це 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021.

 

“WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON є для нас знаковою подією. У 2019 роцi на Київському марафоні ми із Федором, дитиною із діагнозом ДЦП, подолали півмарафонську дистанцію, встановивши рекорд України.

 

Цього року у нас також велика місія. Ми знову будемо встановлювати рекорд України, але вже на марафонській дистанції. Двоє учасників нашого клубу — Женя Міхов і Олександр Мандренко, хлопчик з діагнозом СМА (спінально-м’язова атрофія) — бігтимуть марафон. Таким чином ми знову хочемо привернути увагу суспільства до цієї проблеми.

А для дітей це свято, вони долають себе, роблять великий крок вперед“, — сказала Марина Саєнко, засновниця бігового клубу для дітей з інвалідністю “Рука об руку”.

 

 

“Моя перша дистанція 42 км вiдбулася саме в рамках Київського марафону у далекому 2015 році. За цей період в Україні дуже розвинувся біговий рух і це велике досягнення саме команди Run Ukraine.

 

Зараз відбувається багато стартів, але WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON дійсно головний марафон країни. Це свято позитивних та спортивних людей, у якому абсолютно кожен може взяти участь — дистанції є для всіх. Наприклад, я бігтиму 42 км в неділю, а в суботу ми всією родиною братимемо участь у Сімейному старті“, розказав Костянтин Кошеленко, заступник голови Фонду державного майна України.

 

З метою створення безпечних умов для учасників заходу рух автотранспорту деякими вулицями міста буде перекрито.

 

Графік перекриття вулиць 23-24 жовтня 2021 року: 

 

 

Графік перекриття вулиць 24 жовтня 2021 року: 

 

 

Реєстрація на сайті: kyivmarathon.org

 

Нагадаємо, 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR

 

Довідка:

WIZZ AIR — угорська бюджетна (лоукост) авіакомпанія, найбільша авіакомпанія в країні.

 

Run Ukraine — організатор наймасштабніших бігових заходів України. З 2010 року компанія провела понад 30 міжнародних змагань для любителів бігу та спортивних ентузіастів.

Місія Run Ukraine — організовувати спортивно-масові події найвищого рівня, надихати і мотивувати людей займатися бігом.

 

Контакти для ЗМІ:

email: [email protected]

Вікторія Веремієнко

тел.: 067 995 2767

email: [email protected]