До старту
залишилось
sponsor
  • Партнер дистанції 21 км
  • Автомобільний партнер
  • Офіційний хронометрист
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Співорганізатор

Місто

26.09.2019

Організувати марафон та не влаштувати колапсу: як міські структури допомагають організовувати Wizz Air Kyiv City Marathon

 

Усю історію Київського марафону можна розглядати як історію плідної співпраці компанії Run Ukraine, Федерації легкої атлетики міста Києва та міської влади. Це три кити, без яких Wizz Air Kyiv City Marathon не те що не був би таким, яким він є сьогодні – можливо, він навіть не народився би.

Про те, як співпрацюють Run Ukraine та Федерація легкої атлетики Києва, ми вже розповідали в одному з попередніх матеріалів. Сьогодні ж ми розповімо, чому участь КМДА, міських служб та поліції така важлива для існування Київського марафону.

 

Місто бере активну участь в організації Wizz Air Kyiv City Marathon. Основне завдання КМДА у цій ситуації – зробити так, щоб захід не лише відбувся, але й не порушував при цьому права жителів міста, які не беруть у ньому участь. 

Організація марафону в центрі не має призводити до транспортного колапсу через обмеження руху транспорту або до зростання рівня злочинності через брак поліцейських на постах. Міська влада має організувати усе таким чином, щоб загальна система продовжувала функціонувати, як годинник, у той час як марафонці встановлюватимуть нові рекорди.

Оплачуючи реєстраційний внесок, учасник оплачує у тому числі й роботу комунальних служб. Тому під час забігу він може бути впевнений, що на маршруті несподівано не з’являться автомобілі, медики чергуватимуть на постах та допоможуть, якщо виникне потреба, а після заходу порожні стаканчики та пачки від енергетичних гелів з трас поприбирають працівники шляхово-експлуатаційних управлінь.

 

Департамент молоді та спорту КМДА

Головним соратником Run Ukraine у міській владі та координатором усіх подальших дій стає Департамент молоді та спорту у КМДА.

Алгоритм цієї взаємодії такий: Run Ukraine пише листа до канцелярії КМДА – звідти листа передають департаменту спорту – там готують проєкт розпорядження і погоджують його з усіма службами міста та районними адміністраціями. Фінальний документ підписують голови 11 департаментів та управлінь, у тому числі Департаменту транспортної інфраструктури, Департаменту охорони здоров’я, Департаменту суспільних комунікації, начальник Головного управління ДСНС України в Києві та очільники Головного управління Нацполіції та управління патрульної поліції.

Департамент молоді та спорту допомагає координувати роботу зі службами міста, 

“Задача моя і усього Департаменту – розвивати дитячий і масовий спорт у Києві. Run Ukraine організовує неймовірні спортивні заходи, з залученням усіх верств населення, різного віку, і кількість учасників щороку зростає. Навіть ті кияни, які колись не любили спорт, починають його любити, тому що вони бачать на вулицях спортсменів та любителів бігу і також починають серйозно ставитися до спорту, – ділиться Вадим Гутцайт, директор Департаменту молоді та спорту. – На марафон до Києва приїжджають дуже багато іноземців, які раніше Україну бачили тільки на карті. Вони відкривають для себе Україну та Київ, бачать, що Київ – це справжня європейська столиця, і закохуються в нього. Так завдяки Run Ukraine Україна популяризується в усьому світі”.

Тісна співпраця Run Ukraine та Департаменту молоді та спорту КМДА є одним з тих важливих факторів, які впливають на високий рівень організації Wizz Air Kyiv City Marathon. Без цієї потужної взаємодії Київський марафон ніколи б не виріс до свого нинішнього рівня та навряд став би найпотужнішим та наймасовішим біговим змаганням України.

“Для нас дуже важливі такі компанії, як Run Ukraine, – розповідає Вадим Гутцайт. – Там працюють дійсно професійні люди: і Дмитро Черніцький, і Іван Третьяков, і увесь колектив Run Ukraine. Це дуже потужна команда, і дуже круто, що така компанія існує. Ми завжди будемо допомагати таким компаніям”.

 

Департамент охорони здоров’я КМДА 

Медична безпека на Wizz Air Kyiv City Marathon забезпечується Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, який підпорядковується Департаменту охорони здоров’я.

У минулому році на трасі Київського марафону чергували 22 екіпажі швидкої допомоги, а також 22 представники Червоного Хреста, 20 рятувальників Мальтійської служби допомоги, медики київського об’єднання спілки Самаритян України та 8 екіпажів організації “MotoHelp”.

 

 

Поліція

За оцінкою поліції, на ювілейному 10-му Київському марафоні потрібно буде задіяти 330 патрульних. Поліцейських потрібно багато, а місто у час проведення заходу має продовжувати функціонувати. Тому батальон, який заступає на планове чергування, патрулює Київ та займається злочинами, до перекриття міста не залучається. Усі 330 поліцейських, які займатимуться обмеженням руху, працюватимуть у свій офіційний вихідний. 

“На мою думку, у день самого заходу двоє наших головних союзників – це поліція та швидка. Саме вони відповідають за безпеку під час Київського марафону, – говорить організаційний директор Run Ukraine Іван Третьяков. – Ми дуже вдячні їм, адже люди працюють у свій вихідний, забезпечуючи проведення Київського марафону на найвищому рівні”. 

 

Департамент транспортної інфраструктури КМДА

Про те, щоб мінімізувати затори на дорогах під час проведення заходу, піклується Департамент транспортної інфраструктури. Після того, як організатори марафону розробили маршрут та узгодили його з поліцією, департамент транспорту має відкорегувати графіки громадського транспорту та поінформувати киян про те, що графіки змінилися.

“На таких масштабних заходах, як Київський марафон, досить складно знайти ту “золоту середину”, щоб і бігуни залишалися в безпеці, і права жителів міста не сильно порушувались. Втім, співпраця різних структур – компанії Run Ukraine, Департаменту транспортної інфраструктури та управління патрульної поліції – уможливлює це, – вважає Іван Федоров, директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. – “Золота середина” вишукується на основі багаторічного досвіду проведення подібних заходів у столиці, проводяться численні узгоджувальні наради з усіма причетними структурами і зрештою усі проблемні питання, якщо такі виникають, оперативно вирішуються”.

Обмежувати і поновлювати рух вулицями Києва під час марафону будуть поступово. Усю трасу Київського марафону розбито на умовні “ділянки”, рух транспорту на яких буде відновлюватися одразу після того, як бігуни їх подолають. Наприклад, площа Перемоги та вулиці Жилянська та Саксаганського будуть відкриті для автомобілістів вже об 11:15 в неділю, доступ до бульвару Дружби народів та моста Патона з’явиться близько 13:15, а от тим, хто захоче проїхатися вулицею Січових Стрільців, доведеться зачекати до 16:00.

Усе організовується таким чином, щоб якнайшвидше відновити регулярний рух транспорту та мінімізувати рівень заторів. 

Одразу постає важливе питання: чи зможе, наприклад, швидка вчасно потрапити до пацієнта, якщо в Києві буде обмежено рух будь якого транспорту?

“Зможе. Спецтранспорт – тобто пожежна або газова служба, швидкі, патрульна поліція і служба ремонту ліфтів – за потреби зможе вільно пересуватися трасою марафону. Для них рух не буде обмежений”, – пояснює Іван Третьяков, організаційний директор Run Ukraine.

Іван Федоров зауважив, що за багато років проведення спортивних заходів у центрі міста іноді виникали раптові складнощі, як за декілька днів, так і безпосередньо у день проведення марафону.

“Але подолати ці складнощі допомагає максимальна концентрація всіх задіяних служб на проведенні заходу, багаторічний досвід його проведення, налагоджена співпраця і розуміння важливості популяризації здорового способу життя та позиціонування столиці України на міжнародній арені як дійсно Європейської столиці”, – підсумовує він.

 

Районні адміністрації

Маршрут ювілейного 10th Wizz Air Kyiv City Marathon проходить шістьма районами Києва: Деснянським, Дніпровським, Печерським, Подольским, Оболонським та Шевченківським. 

У кожної з шести районних адміністрацій Run Ukraine замовляє послуги з прибирання, яке виконуватиме їхнє шляхово-експлуатаційне управління. Його основною задачею є чистота після проведення заходу. Саме вони прибирають маршрути від розкиданих стаканчиків та упаковок від гелів, а також стартове містечко.

До речі, сміття, зібране на трасі Київського марафону, сортується. Наприклад, на минулорічному Wizz Air Kyiv City Marathon волонтери “Зеленої генерації” не допустили потрапляння на звалища близько 25 кубометрів відходів, відправивши використані стаканчики та інше сміття на переробку.

 

 

Пожежна служба

У стартовому містечку в обов’язковому порядку чергує пожежна служба. Також пожежники надають воду для душових.

 

 

Так, організація ювілейного 10th Wizz Air Kyiv City Marathon неможлива без тісної співпраці з міськими структурами. А також без тебе!

Ми чекаємо тебе на старті 5-6 жовтня. Обирай будь-яку дистанцію, від 3 км до 42 км, біжи з собакою чи без, долучайся до благодійності або біжи для власного задоволення!