Час спливає, до ювілейного 10-го Wizz Air Kyiv City Marathon залишається усе менше часу, а ми продовжуємо розкривати вам таємні закулісні історії Київського марафону. Сьогодні ми розповімо, чому без Федерації легкої атлетики міста Києва Wizz Air Kyiv City Marathon у нинішньому його вигляді міг би не існувати взагалі.
Перше запитання, яке логічно мало би виникнути в кожного, хто прочитав перший абзац – що ж таке Федерація легкої атлетики міста Києва або ФЛАК?
ФЛАК – це громадська організація, яка займається просуванням та розвитком легкої атлетики у місті Києві. Топ-менеджери Run Ukraine Іван Третьяков та Дмитро Черніцький є членами Федерації легкої атлетики міста Києва, яка, у свою чергу, є членом Федерації легкої атлетики України.
“ФЛАК – наші головні союзники, тому що ми як частина цієї громадської організації займаємося пропагандою цього виду спорту. Федерація першою кинулася нам допомагати з організацією та просуванням самої ідеї Київського марафону ще у 2010 році. Якби не Віктор Ростиславович Грінюк, президент ФЛАК, не виключено, що Київський марафон міг би й не народитися взагалі. Його вклад справді неоціненний: саме з його допомогою ми просуваємо Київський марафон у маси”, – розповідає організаційний директор Run Ukraine Іван Третьяков.
Федерація легкої атлетики Києва також здійснює інформаційну та консультативну підтримку заходу.
Київський марафон входить до офіційного календарю подій Федерації легкої атлетики міста Києва. Cуддівство на Wizz Air Kyiv City Marathon також здійснювали судді з ФЛАК.
Історія Київського марафону та історія співпраці Федерації легкої атлетики міста Києва з Run Ukraine розпочалися майже синхронно – близько десяти років тому.
“У більшості європейських столиць регулярно проводяться змагання високого рівня, марафони або півмарафони. А у Києві такого не було, – поділився президент Федерації легкої атлетики міста Києва Віктор Грінюк. – У нас була велика наснага на це, але як громадська організація, некомерційна, ми не могли зайнятися організацією комерційних змагань. Ми могли забезпечити відповідність європейським нормам, відповідність правилам змагань, відповідність міжнародним стандартам та правилам, але не могли організувати саме змагання. Нам був потрібний потужний партнер”.
Саме тоді, розповідає Віктор Грінюк, до Федерації звернувся Дмитро Черніцький, нині генеральний менеджер Run Ukraine, а тоді – “людина, у якої просто було неймовірне бажання це зробити”.
“І ми почали співпрацювати, крок за кроком. Дмитро разом з командою Run Ukraine зростали, як організатори, і ми росли разом з ними у нашому баченні марафонського руху в Києві. За десять років Київський марафон досяг європейського рівня, на старти щороку виходять 12-13 тисяч людей, це дуже потужний результат, як на такий строк”, – розповідає Віктор Грінюк.
“Найголовніше, чого ми досягли за ці 10 років – ми зробили Київ бігаючим містом, ми принесли бігову культуру на вулиці нашого міста. І це найкраще, що тільки може бути, – переконаний Віктор Грінюк. – Адже біг – це найкраща профілактика серцево-судинних захворювань, і люди, які “втягуються” в цю змагальність, починають слідкувати за графіком тренувань, харчуванням і покращують своє здоров’я”.
На думку Віктора Грінюка, саме популяризація марафонського руху призвела до зростання кількості бігунів у Києві. Люди кидають собі виклик і пробігають перші 5 км. Їх захоплює атмосфера марафону, тисяч уболівальників, які підтримують бігунів, торжества на фініші, радості від подоланої дистанції – і вони хочуть ще і ще. Вони знову й знову виходять на старти, готуються до все більших дистанцій і продовжують тренуватися, надихаючи нових бігунів.
Можливо, саме тому 546 учасників першого Київського марафону у 2010 році вже 5-6 жовтня цього року на ювілейному 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 перетворяться на 17 000.
Хочеш стати одним з них?
Тоді швидше реєструйся – слотів залишається все менше!