До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний медичний партнер
  • Офіційні партнери
  • Партнер дистанції 5 км
  • Офіційні партнери
  • Офіційні партнери
  • Автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Спортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Співорганізатор

Благодійність

13.09.2019

Коли біг – це не лише про спорт: історія благодійних забігів Київського марафону

 

Перший Київський марафон відбувся у 2010 році, а вже 5-6 жовтня цього року він відсвяткує свій перший ювілей. Захід, до якого колись долучилися усього пів тисячі бігунів, розрісся до неймовірних масштабів та 17 000 учасників у цьому сезоні.

Такі масові події мають потужний вплив на свідомість людей, і це – той самий випадок, коли постає потреба говорити про соціальну відповідальність, яка для Київського марафону дуже важлива. У рамках Wizz Air Kyiv City Marathon вже не перший рік відбуваються благодійні забіги, покликані допомогти тим, хто найбільше цього потребує.

Як Київський марафон долучався до благодійності упродовж років – читайте у матеріалі.

2014 рік – Допомога сім’ям Небесної сотні

Тривожні події Майдану 2013-2014 досі живі у серцях людей. Тоді, навесні 2014 року, про війну ще не йшлося, але вже, на жаль, йшлося про десятки людей, загиблих на Майдані, десятки людей, які поклали своє життя за те, щоб Україна залишалася демократичною правовою державою, незалежною від свого східного сусіда.

Саме навесні 2014 відбувся перший благодійний забіг у рамках Київського марафону – Забіг пам’яті Небесної Сотні. 27 квітня 2014 року 994 бігуни вийшли на старт, щоби вшанувати пам’ять героїв Майдану, а понад 140 000 гривень, зібраних завдяки забігу, були перераховані на допомогу сім’ям загиблих на Майдані.

 

2015 рік – Медикаменти для онкохворих діток

У 2015 році Wizz Air Kyiv City Marathon продовжив традицію благодійних забігів. Цього разу в центрі уваги опинилися діти, хворі на рак крові. Спільно з благодійним фондом “Таблеточки” компанія Run Ukraine організувала благодійний забіг “БіжиДопоможи” у рамках Київського марафону.

На забіг зареєструвалися 600 людей, які допомогли зібрати понад 90 000 гривень. Як зазначили у благодійному фонді “Таблеточки”, ліків, закуплених на ці кошти, онкохворим дітям в Охматдиті мало вистачити на два тижні.

У 2015 році також уперше було запущено Фандрайзинг марафон, який відтоді  щороку збирає сотні тисяч гривень на реалізацію благодійних проєктів. У 2015 році було зібрано понад 1 100 000 гривень на добрі справи.

 

 

2016 рік – Здійснення мрії 11-річної Софійки

Київський марафон 2016 року позначився жахливою негодою: дощ і вітер мало не зносили бігунів з траси. Але це не завадило людям, які твердо вирішили здійснити дитячу мрію, виконати свою місію. На старт забігу “Здійсни мрію” вийшли 692 охочих, серед яких були телеведучі Лідія Таран, Соломія Вітвіцька, музикант Олег Собчук, мер Києва Віталій Кличко та інші.

Усі разом вони втілювали мрію маленької Софійки Жиліної, хворої нейрофіброматозом. Дівчинка потребувала операції на ніжках, щоб нормально ходити. Учасники забігу змогли зібрати для неї 56 000 грн.

Фандрайзинг марафон у 2016 році зібрав понад 1 190 000 гривень.

 

 

2017 рік – Спортивний протез для ветерана АТО

Восени 2017 року на старт благодійного забігу “Переможці” у рамках Київського марафону вийшов 861 бігун. Вісім сотень бігунів – а серед них телеведучі Соломія Вітвіцька, Єгор Гордєєв, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, волонтерка Лілія Болбат, доброволець-медик Яна Зінкевич та інші – об’єдналися з єдиною метою – зібрати кошти на спортивний протез для ветерана АТО Віктора Кардаша, який втратив ногу у зоні бойових дій. У 2017 році бігуни зібрали для Віктора 105 000 гривень.

Ознайомитися з його історією можна тут: https://kyivmarathon.org/my-ye-marafon/vtilyty-mriyu-veterana-yak-na-kyyivskomu-marafoni-2017-zbyraly-koshty-dlya-viktora-kardasha/

У 2017 році вперше відбувся благодійний забіг Avon Pink Run, завдяки якому було зібрано 177 781 грн на закупівлю мобільного мамографа для обстеження жінок по всій Україні. Згодом цей забіг став регулярним.

Також у рамках Фандрайзинг марафону було зібрано понад 1 000 000 грн для 12 благодійних проєктів.

 

2018 – Закупівля обладнання для Інституту травматології та ортопедії

У 2018 році організатори Wizz Air Kyiv City Marathon вирішили присвятити благодійну дистанцію збору коштів на обладнання кабінету реабілітації ДУ Інституту травматології та ортопедії НАМН України. До цього клінічного закладу щорічно звертаються по допомогу тисячі пацієнтів із захворюваннями суглобів, але йому не вистачало сучасного обладнання, яке й мало бути придбане на зібрані кошти.

На старт вийшли 1074 учасники, які зібрали на благодійність понад 134 000 гривень.

На дистанцію Avon Pink Run у 2018 році вийшли 999 чоловіків та жінок, які зібрали майже 550 000 грн на закупівлю цифрового мамографа для сумської лікарні.

Також у 2018 році було зібрано понад 480 000 гривень для реалізації проєктів 15 благодійних фондів на Фандрайзинг марафоні.

 

2019 – Закупівля цифрового мамографа, допомога онкохворим дітям та вакцинація песиків

Цього року у бігунів багато можливостей долучитися до добрих справ. Яку обереш ти?