До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Благодійність

12.09.2019

Втілити мрію ветерана: як на Київському марафоні–2017 збирали кошти для Віктора Кардаша

 

У рамках Wizz Air Kyiv City Marathon уже багато років поспіль відбуваються благодійні забіги. Гроші збирають для найрізноманітніших цілей: для хворих дітей, на обладнання у лікарні тощо. У 2017 році бігуни об’єдналися та вийшли на старт, щоби втілити мрію військового, який втратив ногу у зоні АТО.

 

Ця історія мало схожа на казку. Жив на світі хлопець-хореограф, танцював хіп-хоп і аргентинське танго, працював учителем танців. А коли до України прийшла війна – вирушив на Схід добровольцем, щоб захистити Батьківщину. Війна відібрала у хлопця ногу та можливість займатися улюбленою справою – але не позбавила його любові до життя та внутрішнього стержня.

 

“Поранення докорінно змінило мене самого і моє життя – я зустрів нових друзів, відданих, справжніх. Якби не біда, то й не знав би, яке ж насправді життя розмаїте й цікавенне!” – розповідав Віктор Кардаш у інтерв’ю ще в 2016 році. Тоді ж він заприсягся повернутися до танців.

 

Спортивний протез, без якого здійснення цієї мрії було б неможливим, коштував немало – понад 250 тисяч гривень. Такої суми у ветерана АТО не було. Але це була мрія, яка мала реалізуватися. Принаймні, так вважали в Run Ukraine.

 

Тому у рамках 8th Wizz Air Kyiv City Marathon 8 жовтня 2017 року відбувся благодійний забіг “Переможці”, у якому взяв участь 861 бігун. На дистанцію 2 км вийшли телеведучі та журналісти Власта Шовковська, Соломія Вітвіцька, Єгор Гордєєв, актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, волонтерка Лілія Болбат, доброволець-медик, командирка Медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич на інвалідному візку, “Міс Україна – 2017” Поліна Ткач та ще багато людей, яких об’єднало спільне бажання – зібрати кошти на спортивний протез для ветерана АТО Віктора Кардаша.

 

У підсумку бігуни зібрали майже половину від необхідної для купівлі спортивного протезу суми – 105 000 гривень.

На Віктора Кардаша чекав ще ряд операцій, але він став на крок ближчим до своєї мрії. Утім, станом на 2019 рік вона усе ще не втілилась у життя. Він лише нещодавно зміг розпочати займатися з протезом і ще не до кінця до нього звик.

“Протез зробили, і непоганий, – розповів нам ветеран. – До роботи хореографом я так і не повернувся. Я потроху бігаю, але зараз тимчасово не користуюся протезом, бо сильно натер ногу”.

 

Але Віктор не опускає рук. Він повернувся до мирного життя, переживши жах війни, а це означає, що і його мрія все одно може стати реальністю.

Зараз Віктор Кардаш працює у школі і облаштовує будинок в Ірпені, щоб жити у ньому разом з дружиною та маленьким Матвійчиком. Певною мірою, це його нова мрія – мрія про затишний будинок для себе та своїх найдорожчих людей.

 

Нагадаємо, 5 жовтня в Києві відбудеться забіг “Ветеранська десятка”, у якому візьмуть участь майже три сотні ветеранів бойових дій, військових та волонтерів.

Якщо ви хочете допомогти ветерану АТО Віктору Кардашеві у втіленні його мрії, ви можете перерахувати будь яку суму на картку ПриватБанку 5168 7427 2275 8723 (Кардаш Віктор Миколайович).

 

Також ви зможете долучитися до благодійності, якщо візьмете участь у  цьогорічних забігах: