Вже зовсім скоро, 5 та 6 жовтня, столиця України – місто Київ – вітатиме гостей з усього світу, які завітають сюди для участі у наймасовіший біговій події 2019 року – ювілейному 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019.
Ми підготували для тебе відповіді на найпопулярніші питання, пов’язані з Київським марафоном. Вони допоможуть тобі визначитись з планами на цю осінь та спланувати майбутню поїздку до столиці України.
Що таке 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019?
Київський марафон – це найбільша бігова подія України, яка вже десятий рік поспіль об’єднує на дистанціях зірок світової бігової еліти зі статусами Silver Label IAAF та Gold Label IAAF, професіоналів та аматорів, які не уявляють свого життя без бігу. Минулого року до спортивного свята в серці Києва долучилися понад 11 000 учасників з 50 країн, і організатори не планують зупинятися на досягнутому.
Цього року Wizz Air Kyiv City Marathon святкує своє 10-річчя. У рамках заходу 5-6 жовтня відбудуться забіги на дистанції 3 км, 4,2 км, 10 км, 21,0975 км та 42,195 км, а також безкоштовні дитячі забіги. Ти можеш обрати будь-яку дистанцію.
Хоча кажуть, що Київ – це місто на семи пагорбах, не варто хвилюватися. Цього року організатори зробили все, щоб маршрути забігів були максимально пологими. Так, на марафонській дистанції набір висоти порівняно з минулим роком зменшився на 199 м і тепер становить 463 м.
Чому варто взяти участь у 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019?
Причин долучитися до 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 чимало.
По-перше, у Київського марафону традиційно високий рівень організації. Реєстрація, отримання стартового пакету, камери схову, роздягальні, точки гідратації та харчування на маршруті – усе це працює як годинник, а будь-які непорозуміння і складнощі, якщо такі виникають, вирішуються у найкоротші строки.
По-друге, участь у Київському марафоні на будь-якій дистанції – це можливість насолодитися панорамами Києва як під час бігу, так і після нього. Як зазначила вимірювачка AIMS Люція Коліч, яка проводила сертифікацію траси марафону, вона “ще не бачила такого зібрання визначних місць на одному маршруті”. І справді – маршрут пролягає повз храми, внесені до світової спадщини ЮНЕСКО, унікальну 102-метрову скульптуру “Батьківщина-Мати”, зведену у радянські часи, урочище Аскольдова могила, де, за переказами, похований один з перших київських князів, Золоті Ворота, які майже тисячу років тому були головною брамою стародавнього Києва, та багато інших пам’ятних місць.
По-третє, участь у 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 – це можливість відкрити для себе нову країну. Україна – порівняно молода держава, яка офіційно стала незалежною лише у 1991 році після розпаду Радянського Союзу. Але її історія та культура нараховують уже понад тисячу років. У Середньовіччі на теренах України існувала величезна імперія – Київська Русь, столицею якої був саме Київ, і нинішня Україна є її повноправною спадкоємицею. Наприклад, сучасний герб України – тризуб – використовувався київськими князями ще в ті давні часи. Цікавий факт: могила французької королеви Анни Ярославни також прикрашена тризубом, адже вона була донькою київського князя Ярослава Мудрого. І таких зв’язків між Україною та європейськими державами – безліч. Варто лише пошукати.
По-четверте, ти зможеш прикрасити свою бігову стіну новим трофеєм. У Київського марафону зазвичай дуже красиві медалі. На медалі фінішера марафону буде зображене одне з визначних місць української столиці – Софійський собор, який є частиною світової спадщини ЮНЕСКО. Більше того, медалі отримають фінішери не лише марафону, але й півмарафону та 10-кілометрової дистанції.
Останнє за порядком, але не останнє за важливістю – 10 років буває лише раз у житті. Тому 10-й ювілейний Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 – це не лише можливість подолати обрану дистанцію у серці Європи (до речі, географічний центр Європи розташований саме в Україні!), але й чудовий шанс стати частинкою великого бігового свята.
Як дістатись до України?
Україна розташована у центрі європейського континенту і межує з Румунією, Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Польщею, Білоруссю та Росією. Тому дістатися до Києва можна багатьма видами транспорту.
Літаком. У Києві діють два аеропорти, Бориспіль та Жуляни, з якими співпрацюють багато світових авіакомпаній. У середньому, квиток до Києва й назад коштуватиме 100-150 євро.
До України також літають багато лоукостерів, зокрема Wizz Air, Ryanair, Ernest Airlines, Aegean Air, AirBaltic, SkyUp та інші, з якими можна зекономити і злітати до України й назад усього за 40-70 євро.
До речі, усі учасники Wizz Air Kyiv City Marathon отримають ваучери на 20 євро від Wizz Air, якими можна буде скористатись у наступних подорожах.
Потягом. Залізницею до Києва зможуть потрапити жителі Австрії, Угорщини, Румунії, Молдови, Польщі, Білорусі, Росії, Латвії та Литви. Вартість залізничного квитка становить 20-70 євро в один бік.
Автобусом. До Києва ходять рейсові автобуси майже з усіх країн світу. Вартість квитка до Києва сильно залежить від маршруту і коливається від 15 до 120 євро в один бік, залежно від міста виїзду.
Власним транспортом. Власний автомобіль не обмежуватиме тебе визначеним маршрутом, і дорогою до Києва ти зможеш завітати до багатьох визначних місць України, наприклад, Чернівецького університету, який ще називають “українським Гоґвортсом”, мальовничого замку Шенборна у Карпатах, або ж Кам’янець-Подільської фортеці, яка неодноразово ставала знімальним майданчиком для історичних фільмів.
В Україні порівняно недороге пальне – близько 1 євро за літр бензину, що також може стати аргументом на користь власного транспорту. Особливо власний транспорт може стати у пригоді, якщо на київський старт вирушає компанія бігунів: на усі поїздки Україною, навіть якщо ви захочете оглянути усі пам’ятні місця, ви навряд витратите більше ніж 200 євро на бензин. Але не забудьте врахувати вартість бензину, який ви витратите до перетину українського кордону.
Зверніть увагу! З багатьма країнами в Україні діє безвізовий режим. Це означає, що тобі не потрібно відкривати візу для того, щоб взяти участь у 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019. Упродовж 90 днів ти можеш бути гостем України без жодних перешкод!
Про всяк випадок, щоб уникнути непорозумінь, перевір умови в’їзду для громадян твоєї держави на сайті МЗС України. https://mfa.gov.ua/en/consular-affairs/entering-ukraine/visa-requirements-for-foreigners
Де зупинитись у Києві?
У центрі міста є багато варіантів доступного подобового житла. Якщо забронювати його завчасно, можна зекономити значні кошти.
Середня вартість житла на добу для двох людей:
- 2 ліжка у хостелі у загальній кімнаті – від 10 євро
- однокімнатні апартаменти в центра міста – 15-40 євро
- двомісна кімната у тризірковому готелі – від 30 євро
Організатори Wizz Air Kyiv City Marathon підготували перелік готелів-партнерів у Києві, де учасники заходу зможуть оселитися за вигідними цінами. https://kyivmarathon.org/prozhyvannya-v-kyyevi/
У Києві діє розгалужена мережа громадського транспорту – автобуси, тролейбуси, трамваї, маршрутні таксі та метро. Проїзд на усіх видах транспорту становить близько 0,3 євро.
Київське метро є не лише засобом пересування – деякі станції є повноцінними витворами мистецтва. Наприклад, станція “Золоті ворота” прикрашена яскравою мозаїкою з зображенням стародавніх київських князів, на станції “Театральна” є унікальне 3D-графіті театральної сцени, а на станції “Осокорки” минулого року створили своєрідну галерею сучасного мистецтва: вісім художників з різних країн світу намалювали вісім муралів просто на стінах станції.
Також за потреби Києвом можна пересуватися на таксі. Служби таксі Uber, Uklon або Bolt зможуть доставити тебе з точки A у точку B усього за 3,5-7 євро.
Чим харчуватися у Києві?
Київ – прекрасне місце для того, щоб відкрити для себе українську національну кухню. Під час перебування в Україні ми рекомендуємо тобі скуштувати:
- Борщ. Справжній український борщ ви можете скуштувати тільки в Україні. У цьому його особливість.
- Вареники. Вареники – це шматочки тіста, фаршировані найрізноманітнішими начинками. Ти можеш спробувати класичні – з кислою капустою, ситні – з картоплею та грибами, ніжні – з солодким сиром або ж соковиті – з вишнями або полуницею. Ти точно знайдеш свій смак.
- Київський торт. Якщо ти не скуштував Київський торт – вважай, що ти не був у Києві!
- Котлета по-Київськи. Хрустка скоринка, куряче філе і шматочок гарячого масла всередині – цей український делікатес однозначно варто скуштувати!
Варто зазначити, що у Києві досить приємні ціни для туристів. Чашка кави у Києві коштує близько 1 євро, поснідати в київському кафе можна за 3-4 євро, а сходити ввечері до ресторану можна за 8-10 євро з людини.
Що подивитись у Києві?
Київ – не маленьке місто, і зорієнтуватися у ньому, щоб не пропустити нічого важливого, не так і просто. Тому ми підготували для тебе список того, що обов’язково потрібно зробити у Києві.
- Пробігтись одним з найбільших у Європі ботанічним садом імені М. Гришка.
- Потрапити від річкового вокзалу до парку Володимирська гірка за допомогою справжньої машини часу – фунікулера. Його було запущено у 1905 році, і до сьогодні він перевозить людей з Дніпровської набережної до центру міста й назад.
- Вирушити на прогулянку теплоходом або яхтою. З води відкриваються неймовірні київські пейзажі, до того ж це дуже романтично.
- Пройтися Андріївським узвозом, де можна придбати справжні українські сувеніри та відвідати безліч музеїв. Там же можна випити ароматного чаю в домі самого Михайла Булгакова. До речі, саме там відомий письменник написав свій відомий роман “Майстер і Маргарита”.
- Відвідати НСК “Олімпійський”, де відбуваються найбільш значущі футбольні матчі та концерти світових зірок, таких як Red Hot Chili Peppers, Madonna та інші. Нещодавно саме на цьому стадіоні вперше в історії сучасної України відбулись президентські дебати у новому форматі.
- На власні очі побачити справжнє язичницьке капище у центрі Лисої гори. Цей парк оповитий легендами і має репутацію наймістичнішого місця Києва. На початку ХХ сторіччя на цій горі карали політичних злочинців того часу.
- Оглянути парк “Україна в мініатюрі”. Це унікальна місцина, де можна роздивитись майже усі історичні пам’ятки країни і надихнутись на подальші подорожі Україною.
- Насолодитися київськими муралами. За останні роки Київ став своєрідною Меккою для художників з усього світу, а величезні картини на стінах будинків стали однією з візитівок міста. Наразі у різних точках Києва налічується близько 160 муралів. Оглянути їх усіх можна скориставшись інтерактивною картою. http://kyivmural.com/en/index
І це далеко не всі принади української столиці, які варто побачити на власні очі. Відвідини Київського марафону можуть перетворитися на неймовірну спортивну пригоду. Усе залежить від тебе.
Нагадуємо, ювілейний 10th Wizz Air Kyiv City Marathon відбудеться 5-6 жовтня 2019 року. Тож поспішай зареєструватися за приємною ціною та отримати іменний стартовий номер! Обирай свою дистанцію та реєструйтесь на сайті Київського марафону. https://kyivmarathon.org/ Зустрінемось на найбільшому біговому святі України!