До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Як покращити собі настрій під час тренування

Якщо хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – бігай

Давньогрецька мудрість

настоение — копия

 

А що робити, коли немає настрою бігти? Або тоді, коли раптово настрій зник під час тренування? Можна все кинути і відкласти тренування на інший день. Але не поспішайте цього робити. Як швидко активізувати гормон радості та як же зробити з лимону лимонад – про це наша стаття.

Ось ви вже стоїте в передпокої, зібрані, дивитесь на себе в дзеркало і раптово ловите себе на думці: «А може не треба?». Знайомо? У такий момент потрібно зібрати всю силу волі та відігнати віником такі думки. Ваш організм почне вигадувати купу відмовок, типу «ой, погода сьогодні не дуже», «я не в формі, може іншим разом», «краще розпочати з понеділка», або, більшою мірою стосується жінок, вічне, «нічого вдягти». То що робити?

Просто прийдіть

Олімпійська призерка по легкій атлетиці та спортивний директор Run Ukraine  Ірина Ліщинська каже, що для початку потрібно просто прийти на тренування. Навіть якщо у вас поганий настрій чи втома, за допомогою тренування це все виправляється. Ви відчуєте себе набагато краще, бадьоріше та щасливіше.

настоение_3

Перестаньте думати про тренування

Саме на виході з дому в уяві малюються картини про те, як же буде важко. Такі думки тільки пригнічують. Віник і для них знайдеться. Сприймайте тренування як звичайну спортивну прогулянку. Коли думаєш про приємне – бігти легше. Привчіть себе думати позитивно, адже так простіше не тільки в пробіжці, а й в житті.

Звикніть до позитивного мислення

Якщо під час тренування вас атакують думки «навіщо мені все це», «краще б я цього не робив», то скоріше всього ви будете бігти зсутулившись, наче тримаєте на плечах тяжкий рюкзак, у якому весь тягар ліні. Користі від такої пробіжки буде мало. Бігти потрібно так, щоб радіти кожному ранку, своїй силі та насназі. У такому випадку пробіжка стане  не тільки вдалим початком нового дня, а й наповнить здоров`ям.

Створіть собі відповідний настрій

Підбадьорюйте себе. Змініть відношення до пробіжки з «треба» на «хочу». І отримуйте задоволення від тренування, зарядившись відчуттям самоповаги та радості. А 9 жовтня ви зможете наповнитись позитивною енергією на Київському марафоні.

настоение_2

Не лініться, перемагайте себе

Особливо це діє, коли заохочуєш себе, наприклад, чимось смачненьким. А ще в бонус за старання безкоштовно отримуєш гормон радості. Тривалі заняття бігом дарують позитивний настрій, адже виробляється серотонін та ендорфіни, які і спонукають частіше посміхатись. Коли відчуваєте, що відкривається «друге дихання» – знайте, це виробляється серотонін.

Вдавайтесь до хитрощів

Влаштуйте своєму організмові невеличкий «самообман». Вийдіть нібито на пішу прогулянку. Перед виходом вдягніться так, як на пробіжку. В процесі ходьби, (а потім вже і бігу), настрій покращиться, і вам буде легше налаштуватись на хвилю тренування.

Імпровізуйте біг

Так-так, вам не почулось. Зробіть вигляд, що кудись поспішаєте, і біжіть. Уявіть, що маєте якусь надважливу місію, і весь світ чекає на свого рятівника-переможця. Тоді можете перейти до серйозної пробіжки. Наберіться азарту, придумавши собі змагання. Пробіжка стане своєрідною грою. Особливо цікаво грати в парі. Результат не забариться.

Зручно вдягніться

Вибирайте  такий комфортний костюм для тренування, щоб тіло дихало і нічого не заважало. Нехай фраза «на пробіжку, яка на свято» стане вашим особистим девізом.

настоение_1 — копия

Біжіть під улюблену музику

Тільки не дуже гучно слухайте. Музика має заспокійливий та мотивуючий ефект. З нею втома не буде відчутною. Обирайте жваві треки, в такт з ритмом бігу. Не соромтесь наспівувати улюблену пісню 9 жовтня на Wizz Air Kyiv City Marathon!

Вибирайте красиві місця

Нехай це буде стадіон, чи парк. Уникайте бігу біля автомобільних доріг, де висока загазованість. Ірина Ліщинська радить бігати в красивих місцях на природі, адже такий біг розвантажує психіку та приносить масу задоволення. Особливо, прослуховуючи улюблену музику. А якщо бігти в колі однодумців та друзів – буде легше перебороти себе, а гарний настрій – гарантовано.

Поєднуйте приємне з корисним

Повторюйте та читайте вірші вголос, знайомтесь з людьми. Розмова під час бігу корисна, це додаткове тренування для легень. Той, хто отримує задоволення від бігу – з легкістю дотримується графіку і досягає своїх цілей значно швидше.

І наостанок, старайтесь увійти  з вашим тілом у психологічний контакт: прислухайтесь до себе, слідкуйте за своїми відчуттями. Не займайтесь самовипитуванням чому ви без настрою. Просто робіть. Просто біжіть. Поганий настрій біг здолає. Коли ми щасливі, ми хочемо добитися всього якомога скоріше.

Бігом чудово займатись, адже кожного разу отримуєш результати, а старання – винагороджуються. А ще це чудовий лікар при депресії. Не так важливо з яким настроєм розпочинаєте біг, важливо те, з яким завершуєте. І не забувайте, коли ви лінитесь піти на пробіжку, десь сумує один тренер.

Дотримуючись цих порад, вже до середини тренування ваш настрій поліпшиться. Нумо перевіряти? 🙂