До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

27.09.2018

Як біг допоміг прийти в форму: три історії схуднення

 

Думаю, багато хто чув фразу “Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти”, але не надавали їй особливого значення, точніше сказати, не застосовували на власному досвіді і тілі. А даремно. Саме до такого висновку дійшов експерт японської Асоціації природного харчування Норіко Куріяма після багатьох років вивчення вмісту тарілок любителів попоїсти. Він так і каже, мовляв, якщо ти харчуєшся булками, значить і будеш виглядати відповідно. Ні для кого не секрет, що наше здоров’я і загальне самопочуття залежить безпосередньо від щоденного раціону. Правильно підібране харчування і регулярність прийому їжі значно зменшує ризики небезпечних захворювань. Діабет, проблеми з опорно-руховим апаратом, серцево-судинні та інші захворювання виникають найчастіше саме у тих людей, у яких є зайва вага. Але як зрештою змусити себе взятися за розум і привести своє тіло, якщо не в ідеальну форму, то хоча б в таку, що зменшить в рази ризик розвитку різних хвороб … А біг, до речі, є одним зі способів досягнення цих цілей.

 

Напередодні 9th Wizz Air Kyiv City Marathon ми розповімо історії людей, які своїми силами досягли помітних результатів, і багато в чому їм допомогли саме заняття бігом.

 

Микола Грибинюк, QA Engineer, скинув 36 кг

Рішення про схуднення спіткало мене рано вранці, після чергової бурхливої ​​вечірки, звісно, зі споживанням алкоголю. Уважно поглянувши на себе в дзеркалі, я чітко вирішив, що потрібно щось змінювати у своєму житті. І цим чимось стало моє тіло.

Все почалося з бігу на невеликі дистанції в 3-4 км і докладного вивчення способів харчування. Напевно, вперше за все своє життя я почав нарешті звертати увагу на те, що я їм, і з чого складаються продукти, якими я насичую свій організм. Я перестав перекушувати їжею, яка випадково потрапляла мені на очі, і додав до свого щоденного раціону більше корисних і здорових продуктів.

 

Але головні мої зміни в тілі трапилися саме завдяки спорту. Дякую своєму другові, який подарував мені на день народження абонемент у спортзал. Тепер до моїх неспішних пробіжок вулицями міста додалися і силові тренування в залі. І саме тоді процес схуднення пішов ще ефективніше.

Більш того, під час схуднення я повністю виключив з життя алкоголь. В результаті тренуватися стало набагато легше і з’явилася неймовірна витривалість, якої раніше не було.

 

На сьогоднішній день я схуд на 36 кг. Мотиватором був я сам для себе, адже мені дуже хотілося змінити своє життя і подобатися людям. Раніше я ніколи регулярно не займався спортом і навіть не міг собі уявити, що колись буду це робити із задоволенням. Зараз же у мене 9-11 тренувань на тиждень. Якщо раніше любив поспати до 10-11 ранку, то зараз майже кожен день прокидаюся на світанку тільки щоб піти на пробіжку або тренування в спортзал.

 

Чи важко було настільки поміняти свій спосіб життя? Звичайно, так, але зараз я вже розумію, що це було того варте. До того ж, зовсім недавно подолав трейловий забіг Chornohora Sky Race на дистанцію 23 км, тим самим знову довів собі, що нічого неможливого не існує.  Найближча мета – повна дистанція цього забігу (60 км через три двотисячника).

Для тих, хто тільки починає свій шлях у спортивних баталіях і змаганнях зі своєю вагою, можу сказати: міняйте своє життя доти, поки вона не почне вам подобатися. Не бійтеся змін. Головне – тільки почати і втягнутися.

 

Ольга Черниш, ріелтор, скинула 14 кг

Усвідомлення того, що потрібно позбавлятися від зайвої ваги, прийшло з думкою і бажанням стати краще. У той період у моїй голові міцно засів образ успішної людини, хоча у кожного він свій. Для одних показник успішності – це наявність дорогої машини, для інших – щаслива сім’я і четверо дітей, а для мене в першу чергу було важливо стати стрункою, підтягнутою і спортивною.

Все почалося з занять бігом у 2012 році, коли моя вага була на 14 кг більше сьогоднішньої. У той час моєю метою було пройти 8 хвилин на доріжці під гірку, 2 хвилини пробігти по рівній поверхні, і так чергувати протягом 60-ти хвилин. Так ось, спочатку 2 хвилини бігу мені давалися дуже важко.

 

Паралельно додатково почала вивчати всілякі дієти, адже харчування, як відомо, основа основ.  Рік за роком мої зайві кілограми прощалися зі мною, хоча через деякий час, на жаль, і поверталися назад. В один з моментів, коли ваги знову показали “+”, я зрозуміла, що тимчасові дієти на тиждень-другий не працюють і прийняла рішення поступово змінювати свої харчові звички. В ідеалі – назавжди.

 

З огляду на те, що в житті не можна без захоплень і розваг, свій вибір я зупинила на приємному і не дуже важкому виді спорту і жодного разу про це не пошкодувала. На сьогоднішній день я знову схудла на 14 кг, і мені здається, це непоганий результат. Чи повернуся я до колишніх цифр, покаже час. Але мені б дуже цього не хотілося. Тому перед тим, як з’їсти що-небудь солоденьке на ніч, я ставлю собі запитанням: “Чи потрібен мені зараз цей тортик, щоб перекреслити всі свої спортивні досягнення?”.

 

Звичайно, міняти свій звичний спосіб життя завжди дуже складно. І спочатку потрібно відразу зрозуміти, що це довгий і непростий шлях. Не можна 20 років життя жити за одними правилами, а потім за місяць-другий повністю змінити свої звички і, в кінцевому підсумку, себе. У деяких на це йдуть роки. Але не потрібно впадати у відчай. Все потрібно робити поступово, ні в якому разі не опускати руки і не зупинятися на півдорозі. Якщо довгий час немає помітних результатів, тоді потрібно переглянути свої дії, можливо, щось змінити в тренуваннях або порадитися з людьми, які вже досягли успіхів в цьому напрямку.

Зараз паралельно з бігом я почала займатися плаванням. Подумую над тим, щоб взяти участь в змаганнях. Адже саме подолання нових дистанцій дає заряд і енергію для того, щоб рухатися і рости далі. У цьому і полягає по суті сенс життя. Поки ми живемо, ми маємо можливість зробити себе тією особистістю, якою хочемо бути. Багато що нам є доступним, головне мати силу і впевненість у тому, що це вийде!

 

Всеволод, 27 років, менеджер з реклами, скинув 14 кг

Останні кілька років моя вага стабільно показувала цифри в діапазоні від 94 до 96 кг на вагах, хоча були періоди, коли від центнера мене відокремлювала всього пара кілограм. Ідея провести 90-денний експеримент з переходу на правильне харчування з регулярними фізичними навантаженнями належала моїй дружині, сам би на таку авантюру, скажу чесно, не наважився. Основне завдання полягало в тому, щоб повністю виключити з раціону смажене, борошняне, солодке, цукор, газовану воду та інші некорисні продукти, але обов’язково підключити щоденні тренування, чергуючи біг і ранкову силову зарядку.

 

Якщо говорити про раціон, то ми з дружиною виробили для себе певну систему харчування, спираючись на корисність продуктів і різноманітність страв. Ми не рахували калорії, тільки лише регулювали розміри порцій і частоту прийому їжі. Денна кількість порцій збільшилася з трьох до п’яти, а їх обсяг став менше, наприклад, один прийом їжі становив 350-400 грам. Щоб не заплутатися в розмірах, на перших етапах використовував “ручну” підказку, а саме: м’ясо або риба повинні займати не більше долоні, овочі – дві долоні, каша / сир – кулак. Щоб перехід на новий раціон зробити більш цікавим, ми зібрали десятки незвичайних здорових рецептів, які використовуємо і зараз, навіть коли експеримент закінчився. В цілому, дорога до мого нового тіла була досить комфортною.

Перші тижні було непросто виробити графік тренувань і перебороти в собі лінь. У такі дні ставив собі мінімальну мету – пройти хоча б 10 тисяч кроків. Ну а коли в моєму житті з’явився біг, домовитися з самим собою стало набагато простіше. Саме біг виробляє дисципліну і зосередження на власних цілях. Згодом так втягнувся в цей вид тренувань, що вперше в житті самостійно взяв участь в забігу, потім ще в одному, але вже з дружиною, і понеслося. Тепер я стежу за всіма івентами, пов’язаними з бігом, які проходять в моєму місті.

У підсумку, після закінчення тримісячного експерименту мій результат був -11 кг, а через три місяці я скинув ще три кілограми. Думаю, що багато в чому це завдяки саме бігу. Зрозуміло, змінювати звичний спосіб життя завжди складно, але це, повірте, того варте. Головне це – власне бажання і підтримка близьких.

Ставте собі цілі і рухайтеся до їх досягнення, адже саме від докладених вами зусиль залежатиме фінальний результат! До зустрічі на старті 9th Wizz Air Kyiv City Marathon!