До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

17.07.2015

Відбулася презентація Wizz Air Kyiv City Marathon 2015

У  Києві відбулась презентація Wizz Air Kyiv City Marathon 2015, під час котрої організатори наймасштабнішого бігового свята в історії українського спорту розкрили цікаві подробиці прийдешнього марафону.

Перші цифри осіннього забігу назвав керівник проекту  Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 Іван Третьяков:

– 27 вересня Київський марафон збере понад вісім тисяч осіб на різних дистанціях. Також ми очікуємо біля 25 тисяч глядачів. Інтерес до нашого міста і нашого марафону з кожним роком зростає, що було видно і на прикладі весняного напівмарафону. Унікальність забігу цього року криється, насамперед, у його маршруті. Цього разу ми поставили перед собою завдання зробити маршрут мальовничим і яскравим, для того, щоб залучити більшу кількість спортсменів з України та з інших держав.

Президент федерації легкої атлетики Києва Віктор Гринюк зауважив:

– Для нас було принципово, щоб сам марафон не перетворився на таку собі біганину по промзонах. З часом набридає бігати від чергового заводу до такої самої фабрики. Насправді наше місто дуже красиве, тому ми хочемо показати всім учасникам цього спортивного свята його красу. В останні місяці наші хлопці об’їжджали місто на велосипедах і мотоциклах, знімали краєвиди, вимірювали дистанції, шукали варіанти маршрутів, переглядали, які картини будуть відкриватися перед бігунами. І на наш погляд ми вибрали найцікавішу дистанцію. Нарешті міська влада повернулася до нас обличчям. Не останню роль у цьому зіграло і те, що мер Києва Віталій Кличко бігав з нами на минулих змаганнях, йому сподобалося, і тепер він посприяв Київському марафону.

Далі журналістам був презентований яскравий відеосюжет, котрий за кілька хвилин показав всі міські пейзажі, через котрі бігтимуть учасники марафону – Хрещатик, Києво-Печерську Лавру, музей Вітчизняної війни, міст Патона, Поділ, Русанівку, Бесарабку та інші краєвиди центру столиці.

– Ми віддаємо собі звіт в тому, що траса в одне коло в 42 км – це дуже серйозне організаційне навантаження, – відмітив Іван Третьяков. – Тому ми з усією відповідальністю підійшли до питання опрацювання маршруту – ми ретельно розпланували розташування точок харчування, точок відновлення сил, музичної підтримки, медичного обслуговування та масажу. Основні наші дистанції: 42 км класичного марафону, дві естафети для людей, які не готові пробігти повний маршрут – це так звані «4 по 10 км» і «2 по 21 км». Безумовно ми не залишаємо без уваги наших бігунів-початківців, ми пропонуємо їм маршрут в 5 км. І, звичайно, один з найважливіших елементів наших заходу – благодійний забіг в 2 км. Що стосується спортивної частини, ми, традиційно, запрошуємо іменитих спортсменів, намагаємося залучати побільше українських бігунів. Призовий Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 складає 30 тисяч гривень.

За погодженням з міською адміністрацією, 27 вересня рух вулицями Києва, по котрим буде проходити маршрут марафону, буде перекриватись поступово, відповідно до просування бігунів, аби максимально задовольнити потреби і учасників забігу, і столичних водіїв і користувачів громадського транспорту. Щоб проінформувати про подію якомога більше жителів міста будуть залучені не тільки преса, телебачення і зовнішня реклама, але й об’яви в столичному метрополітені.

Велика увага на презентації була присвячена питанню медичного допуску спортсменів до марафону. Усі подробиці того, як саме бігун може бути допущений до старту, розкрив головний лікар змагання Олександр Шульга:

– Оргкомітет Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 піклується про здоров’я спортсменів, і цього разу пропонує додатково пройти обстеження у лікарів спортивної медицини для визначення рівня фізичної підготовленості даного спортсмена. За допомогою функціонально-навантажувальної проби йде визначення толерантності організму до даного виду спорту, до марафону, або напівмарафону. Спочатку спортсмен повинен прийти з довідкою з місця проживання, що підтверджує відсутність хронічних захворювань, які можуть йому перешкодити виступити в змаганні. Після цього фахівець зі спортивної медицини проводить тестування і остаточно визначає придатність бігуна до даної дисципліни. Саме тестування буде займати близько 50 хвилин. В день старту бігун повинен з’явитися на змагання з довідкою-допуском. Якщо по довідці виникнуть спірні питання, рішенням конфліктних ситуацій займеться безпосередньо оргкомітет.

Довідки-допуски будуть обов’язкові для марафонської дистанції в 42 км та естафети 2 х 21 км. Спеціалізованих установ, які можуть видати подібні довідки, в Україні загалом 43 – з них шість знаходяться в Києві. Перелік цих установ представлений на сайті Київського марафону.

Ще одним над принциповим питанням Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 стало медичне обслуговування учасників. Іван Третьяков привів кількість медичного персоналу, що буде піклуватися про спортсменів безпосередньо 27 вересня:

– Медичною службою заходу буде завідувати головний лікар, який відповідає за питання допуску спортсменів, дає рекомендації, як бігунам одягатися в день старту відповідно до погодних умов, як харчуватися в період безпосередньо перед марафоном. У службу забезпечення на трасі увійдуть 15 карет швидкої допомоги, 10 мобільних бригад від наших партнерів – служби MotoHelp, які першими реагують на нещасні випадки на трасі, надають першу допомогу і стежать за постраждалими до прибуття лікаря швидкої. Крім цього на трасі працюють більше 60 волонтерів, фахівців «Червоного хреста». Також буде організовано цілий медичний центр з двома реанімобілями, бригади яких зможуть прийняти постраждалих на фініші. До можливих екстрених ситуацій на трасі ми підходимо максимально озброєними. Крім цього ми внесли зміни і в вид стартового номера учасника – на зворотному боці номера спортсмен зобов’язаний буде заповнити поля імені-прізвища, а також групи крові. Ця інформація може знадобитися медикам при нещасному випадку. У цьому напрямку ми намагаємося максимально відповідати європейській практиці.

Ще один елемент, який ми пропонуємо нашим учасникам – це страхування від нещасних випадків на трасі. При виникненні будь-яких страхових випадків під час марафону, постраждалі зможуть отримати фінансове відшкодування, необхідний для відновлення здоров’я.

Черговою новинкою Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 стануть масштабні тренувальні забіги, котрі допоможуть спортсменам підготуватися до марафону:

– Для того, щоб дати спортсменам адаптуватися до дистанцій, цього року ми вперше запускаємо систему лонг-трейнів – тестових забігів, які допоможуть зрозуміти бігунам, що саме їм потрібно для комфортного подолання дистанції, – розказав Третьяков. – Ми настійно рекомендуємо нашим учасникам взяти участь у цих забігах на 20 і 30 км – лонг-трейни пройдуть 2 і 30 серпня. Також по всій території Києва ми проводимо короткі безкоштовні відкриті тренування, на яких спортсменам розповідається, як підготуватися до старту, як одягатися, як харчуватися, і так далі.

Традиційно Wizz Air Kyiv City Marathon стане і благодійним заходом. Так кошти від забігу на 2 км будуть доправлені на допомогу онкохворим дітям. Про це розповіла Ірина Литовченко, співзасновник благодійного фонду «Tabletochki»:

– Наш фонд вже не вперше буде співпрацювати з Київським марафоном. Навесні під час столичного напівмарафону ми зібрали 400 тисяч гривень, і всі ці кошти були направлені на лікування наших підопічних – дітей, хворих на рак крові. Фонд «Tabletochki» вже чотири роки працює з найбільшими українськими лікарнями і забезпечує дітей з усієї країни необхідними медикаментами. Тому ми запрошуємо всіх українців долучитись до цієї короткої і простої дистанції у 2 км – вона є абсолютно доступною і для школярів, і для студентів, і для тих людей, що не є професійними бігунами, проте завдяки цьому забігу кожен може зробити свій внесок у порятунок онкохворих дітей.

Підсумовуючи сказане, можна і потрібно очікувати, що Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 за масштабом, рівнем організації і соціальним меседжем напевно стане безпрецедентною подією для українського спорту.