До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

10.09.2018

ТОП-бігові локації Києва

 

До кожного марафону та півмарафону необхідно ретельно готуватись. Найкраще працювати з тренером, щоб відкоригувати техніку бігу та визначити свої сильні/слабкі сторони під пильним наглядом професіонала. Таким чином, можна уникнути травм та інших проблем через неграмотну підготовку. Та невід’ємна частина підготовки – це самостійна робота для закріплення результату. Ділимось із вами списком найпопулярніших та найцікавіших бігових локацій у Києві, щоб ви вдосконалювали свої навички і насолоджувались прекрасним містом водночас.

А вже 7 жовтня відбудеться 9-ий Wizz Air Kyiv City Marathon, і ви зможете сповна продемонструвати результати своїх пробіжок.

 

Маріїнський парк

Покриття: доріжки, асфальт

Рельєф: рівна поверхня

Найцентральніша локація міста з обладнаними доріжками та фонтаном. Основний нюанс – удень та ввечері переповнена відвідувачами, тому найкраще планувати пробіжку рано вранці. Можна продовжити маршрут через Міст закоханих і до Лялькового театру. Крім того, можна використовувати сходи для додаткового силового та кардіонавантаження. Саме на цій локації можна протестувати частину маршруту жовтневого марафону, сміливо звертайте на Паркову алею і спробуйте себе у ролі марафонця.

 

Співоче поле

Покриття: доріжки, асфальт

Рельєф: помірні гірки, рівнина

У центрі Києва зачаїлась ще одна цікава локація. Через своє віддалене розташування, вона не надто популярна серед відвідувачів. Багато відкритого простору та польових доріжок для тих, хто не любить асфальтоване покриття. В періоди, коли відбуваються виставки квітів, можна ще й насолодитись ароматами.

 

 

Труханів острів та Володимирська гірка

Покриття: доріжки, асфальт, пісок

Протяжність маршруту: необмежена

Рельєф: рівнина, гориста

Маршрут можна будувати по-різному, скажімо, почати з Європейської площі й спускатись схилом, який відкриває вид на Дніпро. Особливо красиво ввечері, коли загоряються вогні нічного міста. Далі повз колону Магдебурзького права, що на Володимирській гірці, спуститись до Пішохідного мосту й, опинившись на Трухановому острові, продовжити маршрут пляжем. Інший варіант – звернути до Поштової та перетнути площу у бік острова. Завершити пробіжку в обох випадках можна занурившись у Дніпро. Це надає особливої романтики вечірній пробіжці. До того ж, такий маршрут робить вас на 2/3 тріатлетом. Якби ми присуджували відзнаки, то Труханів острів отримав би медаль першості через свою популярність серед бігунів: рівна асфальтована дорога від Пішохідного до Північного мосту, подекуди тіниста, приваблює багатьох. На острові ви завжди знайдете компанію.

 

 

Поштова та Контрактова площа

Покриття: асфальт

Рельєф: рівнина

Здебільшого ця частина міста асфальтована, й маршрути пролягають тротуарами для пішоходів. Якщо ви бігаєте улітку, планувати пробіжку краще на ранок, поки місто не переповнене машинами, а асфальт відпочиває після нічної прохолоди. Маршрут можна почати на Поштовій площі й продовжити по вулиці Сагайдачного, яка перекрита для руху автомобілів, після чого звернути на Андріївський узвіз і через Воздвиженську повернути на Вали. Важливо дивитись не лише вперед, а й розглядатись на всі боки, адже ця частина Києва наповнена архітектурними пам’ятками. Можна звертати на маленькі вулички, тим самим щораз урізноманітнюючи маршрут. Таким чином, пробіжка перетворюється у естетичну насолоду. На маршруті чимало перехресть та світлофорів, тож будьте готові до вимушених пауз.

 

Ботанічний сад імені Гришка

Покриття: асфальт, доріжки, ґрунт

Рельєф: помірна гористість

Локація прекрасна у будь-яку пору року, але навесні та восени це місце наділене особливою магією та різноманіттям ароматів і кольорів. Можна бігати як асфальтованими доріжками, так і звертати у безлюдні місця та на ґрунтові стежки. Завдяки тому, що у саду нерівний рельєф, це місце ідеально підходить для відпрацювання підйомів та спусків. А якщо піднятися на гору у центральній частині саду, відкривається чудовий вид на міст Патона та Дніпро. Особливо красиво спостерігати схід і захід сонця. Бігунів тут поважають, тож якщо ви будете у спортивній формі, у ранкові і вечірні години дозволяють бігати без плати за вхід (наразі вартість входу становить 50 грн).

 

Оболонська набережна та парк Наталка

Покриття: асфальтовані доріжки

Рельєф: рівнинний

Маршрут повністю пролягає повз Дніпро й завершується у нещодавно облаштованому парку «Наталка», де можна після пробіжки зробити ще й комплексне силове тренування на траві або ж зайнятись йогою. Найкрасивіший цей маршрут вранці на сході сонця. А протягом усього маршруту багато пляжів, тож на завершення можна урізноманітнити пробіжку плаванням.

 

Солом’янський парк

Покриття: доріжки, ґрунт

Рельєф: рівнина, помірна гористість

Останнім часом активісти взялись за очищення парку, тож з кожною весною там стає все більш комфортно проводити час. Є як рівні поверхні, так і невеличкі пагорби, щоб попрацювати із диханням та навантаженням. Також у парку розташовані сходи, які дозволяють відчути себе у ролі Роккі Бальбоа й підготуватись до важливого бою. Поряд з парком розташовані декілька стадіонів, там можна влаштувати собі справжній спринт.

 

Парк Бабин Яр

Покриття: доріжки, ґрунт

Рельєф: рівнина

Через свою історію локація не особливо популярна серед бігунів. При цьому, тут багато місця й малолюдно. Можна продовжити маршрут до Сирецького парку чи заглибитись вглиб Куренівки по вул. Теліги. Окрім цього, можна перетнути дорогу й побудувати маршрут через парк, у якому розташована телевежа.

 

Парк «Сирецький гай» (Дубки)

Покриття: доріжки, ґрунт

Рельєф: рівнина

Маршрут проходить по верхній частині парку без різких спусків та підйомів та йде по колу. Загальна довжина кола – 2400 м. На маршруті встановлені інформаційні стенди, на яких позначені основні орієнтири та місце, де ви знаходитесь, а також вказівники напрямку руху.

 

 

ВДНГ та Голосіївський парк

Покриття: доріжки, асфальт, ґрунт

Рельєф: рівнина, яку можна урізноманітнити гірками різної складності

Це справжній рай для бігуна. Неймовірно великий простір з покриттям і рельєфом на будь-який смак. Можна користуватись основними доріжками, або ж звертати на стежки. Територія тут дозволяє влаштувати справжній марафон. Якщо звернути із доріжок, відчувається, як під ногами похрустує посохле гілля. Магія локації у тому, що занурившись углиб, складається відчуття, що пробіжка відбувається у заміському лісі. Зрештою, так і є, адже як ВДНГ, так і Голосіївський парк плавно перетікають у ліс, стежки якого ведуть до Пирогова та Китаєва. Тут варто спробувати бігати без музики, адже чутно спів птахів і звуки природи. На ВДНГ є прокат велосипедів і басейн. На ВДНГ також можна побудувати класичне 5-км коло – повністю асфальтоване й рівне, що простягається територією Експоцентру та доходить до лісу. Таким чином, можна пробувати як тестові забіги, так і планувати довгі кроси.

Ці локації полюбляють досвідчені бігуни й марафонці, адже завдяки практично необмеженій протяжності території можна з легкістю побудувати 42-кілометровий маршрут із картинкою, що постійно змінюється. Місце популярне як серед трейловиків, так і гірських бігунів, адже саме тут найбільша концентрація гірок.

 

 

Русанівська набережна і озеро Тельбін

Покриття: асфальт, доріжки, пісок

Рельєф: рівнина

Пробіжка поряд з водою приносить особливе задоволення. А на цьому маршруті цілих дві водойми – Русанівський канал та озеро. Тож можна бігати навколо озера колом у 2 кілометри зі спеціальним покриттям для бігу, а якщо ж набридне, перебратися до Русанівського каналу і споглядати знамениті фонтани.

 

Парк Партизанської слави

Покриття: асфальт, доріжки, ґрунт

Рельєф: рівнинний

Цей маршрут ще називають “Стежкою здоров’я”, і ця назва манить скористатись цим маршрутом. Через весь парк пролягає основна доріжка, від якої у різні сторони простягаються різні стежки, і закінчується вона у лісі. Поверхня здебільшого рівнинна та дозволяє планувати пробіжку на великі дистанції.

 

Парк Дружби народів

Покриття: асфальт, ґрунт

Рельєф: здебільшого рівнинний

Локація прекрасна тим, що через своє далеке розташування від бізнес-осередків міста, протягом дня фактично безлюдна. Зустріти можна лиш відпочивальників та інших спортсменів. Тут розташовано багато баз, які спеціалізуються на різних видах водного спорту, тож можна після пробіжки спробувати стати на вейк. Окрім цього, якщо ви готуєтесь до тріатлону, тут є прокати велосипедів і можна влаштувати собі міні Iron Man. Місцями зустрічається пісочне покриття, тож  готуйтесь до додаткових навантажень.

 

Ботанічний сад ім. Фоміна та парк Шевченка

Покриття: асфальт

Рельєф: гористість

Один із найцентральніших маршрутів. Найкраще підходить для вранішніх та вечірніх пробіжок. У денний час через своє розташування наповнений людьми та активним трафіком. Окрім цього, у теплу пору року вранці на вихідних як у саду, так і у парку відбуваються заняття із йоги, тож можна підлаштувати свою пробіжку таким чином, щоб ще й помедитувати.  

Бігаючи регулярно та виконуючи рекомендації тренера, за півтора місяця можна в легкому режимі підготуватись до ваших перших 5 кілометрів. Якщо ви працюєте без тренера, то уважно слідкуйте за самопочуттям та прислухайтесь до свого тіла. А поки переходьте за посиланням https://kyivmarathon.org та реєструйтесь на 9th Wizz Air Kyiv City Marathon. Обов’язково перевірте на сайті розділ «Плануй свій забіг», щоб підготувати усе необхідне й перевірити маршрут.