До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

13.09.2018

Топ-5 гірок Київського марафону

 

Найбільший та найзнаковіший біговий старт року в Україні вже зовсім скоро! В першу неділю жовтня, на головній вулиці країни стартує Wizz Air Kyiv City Marathon, який стане вже 9-им за ліком та збере рекордну для України тисячу марафонців!

 

Київ – місто, яке розгорнулось на дніпровських кручах, тож не дивно, що учасникам 9th Wizz Air Kyiv City Marathon доведеться трохи побігати вгору-вниз по мальовничим вулицям столиці. А як говориться в старій приказці – хто проінформований, той озброєний, і цього разу мова буде про гірки та про набір висоти на них, з коментарями досвідченого марафонця та пейсмейкера Олександра Арзяєва, який поведе учасників марафону на результат 3 години і 44 хвилини, але про все по черзі.

 

Перша виклик чекає на атлетів вже незадовго після старту. На Парковій дорозі від Зеленого театру (2,1 км дистанції) до перехрестя алеї Героїв Крут з вулицею Лаврською (3,2 км дистанції) необхідно буде набрати 23 метри (з 177 метрів над рівнем моря до 200 метрів) – тобто 23 метри за 1,1 км дистанції.

 

“Перші три кілометри мають легкий плавний підйом десь на 25-30 метрів,  тому почати треба легко. Планую перші 3 кілометра бігти десь на 20 секунд повільніше цільового темпу. Далі іде стрімкий спуск з втратою висот десь під 100 метрів на відстані 4-х кілометрів –  легко розкатуємо зі швидкістю + 10 секунд від цільового пейсу”.

 

Наступна серйозна гірка розпочинається від розв’язки біля моста Патона (12,8 км дистанції) і до станції метро Дружби Народів (14,9 км). Тут учасникам доведеться подолати підйом зі 100 до 171 метра над рівнем моря, тобто 71 метр поступового набору за 2,1 км дистанції. Ця гірка є найбільшою на всій дистанції і вимагає від учасників концентрації та рівномірного розподілу сил, адже вони ще знадобляться на наступні 27 кілометрів дистанції.

 

Недалеко від екватору дистанції, а саме від метро Олімпійська (19,1 км) до площі Льва Толстого (19,8) на учасників чекає найінтенсивніший підйом – всього за 700 метрів треба буде забігти на 31 метр, з 127 на 158 метрів над рівнем моря. Важливо знати, що цю частину траси доведеться пробігати двічі, вдруге безпосередньо перед фінішною прямою.

 

“Після мосту Патона слідує двоступеневий підйом, спочатку до метро Дружби народів,  а потім до вул Хрещатик. Між ними є комфортний спуск. Тобто спочатку десь 60 метрів набору за півтора кілометра долаємо короткими кроками повільніше на 30-40 секунд  на кілометр від цільового пейсу, далі розкатуємо два кілометри десь секунд на 20 швидше від цільового пейсу, і плавно, може секунд на 5-10 повільніше підіймаємось аж до вул Хрещатик і екватору нашої дистанції”.

 

Після легкого спуску Володимирським узвозом, та гарними вуличками Подолу на учасників чекає вулиця Глибочицька. Починаючи з 27,3 кілометру дистанції та 117 метрів над рівнем моря, спортсмени послідують вгору до вулиці Січових Стрільців, де на відмітці 28,9 кілометрів буде висота 152 метри, тобто в сумі буде 35 метрів набору за 1,6 км дистанції. Це буде нелегка прогулянка, адже саме тут у давнину по схилу стікала стрімка річка Глибочиця, старе русло якої сьогодні перетворено в вулицю.

 

Останній затяжний підйом в нашому рейтингу проходить по центральним вуличкам старого Києва і сягає 1,7 кілометри довжини з набором 48 метрів. Починається від перехрестя вулиць Золотовустівської та Павлівської (29,6 км) і тягнеться до Львівської площі (31,3 км).

 

“Гарний спуск на Поділ і рівна частина дистанції загалом біля 5 кілометрів біжимо секунд на 5-10 швидше від цільового темпу. Далі будуть два підйоми,  розтягнутих на 8 кілометрів – аналогічно дрібні кроки на складних ділянках, трохи вище каденс, але темп повільніший десь на 10% сумарно”.

 

Варто відзначити, що вказані вище ТОП-5 гірок траси Київського марафону дають більше 60% сукупного набору всього за 7 кілометрів дистанції, тож всі останні 35 кілометрів будуть більш прихильними до учасників!

 

“Взагалі біг в гірки – це особливості кожного, добре якщо людина користується пульсометром і знає своє ПАНО. Але загалом гірки забігаються дрібнішим кроком зі зниженням темпу в залежності від протяжності і градієнта. Ризикувати і перевищувати ПАНО можна лише на останніх кілометрах дистанції, але теж дуже обережно”, резюмує Олександр.

 

Проте, не лише київські пагорби, але й бруківка стоятиме на шляху марафонців, а її співвідношення з асфальтовим покриттям на 42,195 кілометрах складає 1 до 10, тобто 4,2 кілометри з 42,195 учасники долатимуть бруківкою.

Примітка. Всі розрахунки здійснювались за допомогою програмного забезпечення Google Earth