До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

18.09.2018

ТОП-10 місць для селфі на маршруті Wizz Air Kyiv City Marathon 2018

 

Бігати півмарафони, марафони, ультрамарафони завжди непросто. Як кажуть самі спортсмени, до довгих дистанцій треба обов’язково готуватися завчасно не лише фізично, але й психологічно. У більшості випадків такі відстані доляються самостійно, а не в групі. Але що ж робити, коли ти біжиш сам, а довкола таке красиве та чудове місто зі своєю природою та архітектурою. Праивльно, фотографуватися! Друзі, напередодні 9th Wizz Air Kyiv City Marathon, який пройде 7 жовтня у Києві, надаємо вам найкращу, на нашу думку, підбірку  ТОП-10 найяскравіших селфі-точок марафону. Побігли!

 

 

 

1. Майдан Незалежності – серце столиці України. Місце дя першого і обов’язкового фото на старті, без якого вам не повірять, що ви брали участь у 9th Wizz Air Kyiv City Marathon.

 

Цікавий факт! Сучасний вигляд майдан отримав лише після реконструкції 2001 року – встановили кілька скульптур, пам’ятників, у тому  числі Монумент Незалежності, фонтани та відкрили торговий центр.

 

 

 

2. Стадіон “Динамо” ім. В. Лобановського відомий не лише вболівальникам футболу та футбольного клубу “Динамо” Київ, але і як пам’ятка входить добагатьох туристичних маршрутів міста. У 2002 році стадіону присвоїли ім’я легендарного тренера київського клубу.

 

Цікавий факт! На початку ХХ століття на території сучасного стадіону розташовувалися теплиці, де вирощували фрукти та овочі для царської резиденції, що знаходилася у Маріїнському палаці.

 

 

 

3. Алею Героїв Крут ви зустрінете у районі станції метро Арсенальна. Цікаво, що окремою вулицею вона стала лише у 2001 році, коли частину Дніпровського спуску вирішили виділити окремою алеєю. Пам’ятки – Аскольдова могила, пам’ятник Леоніду Бикову, скульптурна композиція “Вічний Київ”, площа Слави та готель “Салют”. На даній ділянці буде незначний, проте відчутний набір висоти, що варто враховувати при проходження дистанції.

Цікавий факт! На місці вищезгаданого готелю раніше стояла дзвіниця (1750 р.) Миколаївського військового собору (1693 р.), яку у 30-і роки підірвали комуністи.

 

 

4. Далі за маршрутом марафону ви пробіжите повз Києво-Печерську лавру (один з найперших монастирів (1051 р.), заснованих у Київській Русі за часів правління князя Ярослава Мудрого) та монументальну скульптуру та один із символів Києва – Батьківщина-мати.

 

Цікавий факт! Висота монументу складає 102 метри та входить до ТОП-10 найвищих пам’ятників світу.

 

 

 

 

5. Наступною пам’яткою на 7 км маршруту є Міст ім. Патона – один з 13 мостів Києва. На даному етапі не забудьте перевірити свій пульс і темп.

 

Цікавий факт! Даний міст вважається найстарішим (1953 р.), найдовшим (1543 м) мостом у Києві, а до 2004 року по ньому ходив трамвай, що поєднував правий та лівий береги.

 

 

 

 

 

6. На зворотному шляху від мосту ім. Патона до станції метро Дружби народів варто пам’ятати про значний набір висоти, оскільки правобережний Київ знаходиться на суттєвому підвищенні порівняно з лівобережними районами столиці. Від метро Либідська до центру ви не зможете оминути увагою незвичайну будівлю “літаючої тарілки” (Державна науково-технічна бібліотека України), Національний палац культури “Україна”, Миколаївський костел та Олімпійський стадіон, котрий приймав фінал Чемпіонату Європи (2012 р.) та Фінал Ліги Чемпіонів (2018 р.).

 

 

 

7. Пробігаємо повз Український Дім та Національну філармонію України, спускаємося Володимирською гіркою на чудовий Поділ, де кожна вуличка дихає історією та неповторною архітектурою. На даному відрізку дистанції варто враховувати, що на вас чекає біг з пологої гірки бруківкою. Чудовим місцем для фото вважаємо Річковий вокзал та відреставровану площу перед ним. Поряд також знаходяться Пішохідний міст, Труханів острів та пам’ятник Магдебурзькому праву.  

Цікавий факт! На місці Поштової площі під час будівельних робіт у 2015 році археологи знайшли унікальні артефакти – вулиці та будівлі древнього Києва часів Київської Русі XI-XIII століть.

 

 

 

8. Подолавши вулочки Подолу, маршрут повертається до центру – до верхньої частини Андріївського узвозу, Золотих воріт та Національної опери України. Вулиця Володимирська, по якій проходить частина маршруту, викладена бруківкою. За такого дорожнього покриття від спортсмена вимагається уважність, відчуття зчеплення взуття з поверхнею під час бігу, аби не допустити травми.

 

Цікавий факт! Ці та інші пам’ятки вулиць Великої Житомирської та Володимирської не залишать байдужими любителів архітектури, історії та допитливих мандрівників.

 

9. Біля Оперного маршрут переходить на бульвар Шевченка. Він є центральний бульваром Києва та тягнеться від вулиці Хрещатик до площі Перемоги (поряд Центральний залізничний вокзал). Дана ділянка маршруту характерна підйомом на початку та рівномірним спуском до цирку. З пам’яток можна відмітити прекрасний бульвар, парк Шевченка та червоний корпус Національного університету ім Т.Г.Шевченка, який є однією з візиток міста.

 

10. На 37 км маршрут повертає у напрямку фінішу. Пробігаючи вулицями Саксаганського та Жилянською, можно спостерігати неймовірну архітектуру кінця XIX – початку XX століття, яка зараз, на жаль, активно розбавляється новобудовами. За кілометр до фінішу не залишається без уваги Бессарабський ринок (1912 р.) та, вже вкотре, головна вулиця нашої столиці – Хрещатик. На фінішній прямій ви можете зробити ривок або фінішувати в обраному темпі, щоб не нашкодити здоров’ю. У будь-якому випадку, варто орієнтуватися на своє самопочуття.

 

Цікавий факт! Будівля ринку виконана у стилі пізнього модерну з тематичною ліпкою, а у 80-х його ледь не знищили заради транспортної розв’язки.

 

Ну и, звісно, найголовніше фото слід зробити на фініші. Ви це зробили! Подолали дистанцію та встановили свій новий рекорд. До зустрічі на нових стартах!