До старту
залишилось
sponsor
  • Партнер дистанції 21 км
  • Автомобільний партнер
  • Офіційний хронометрист
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Співорганізатор

Новини

04.09.2018

Спортивний масаж – важливий компонент тренування

 

Мабуть, кожен із вас вже напружено готується до київського марафону 9th Wizz Air Kyiv City Marathon, який відбудеться 7 жовтня.

В умовах постійних тренувань, нарощування темпу та навантажень важливо пам’ятати про компонент відпочинку та відновлення фізичного потенціалу.

Саме тому багато фахівців радять включати у тренувальний план марафонця спортивний масаж як необхідний засіб релаксації, збалансування енергії та оновлення м’язової структури.

 

Спортивний масаж підвищує результативність

 

Кожному знайомі такі відчуття як «скам’янілі» ноги, «забитість» у литках, стегнах. Кріпатура, неслухняні ноги – а попереду нові тренувальні кілометри. Всіх цих неприємних симптомів можна позбутися, якщо регулярно робити масаж.

Масаж допомагає зняти напруження, насичує тканини киснем та покращує кровообіг. За допомогою масажу виводиться молочна кислота, а в клітинах м’язів збільшується кількість мітохондрій, що генерують енергію клітини та сприяють її «ремонтуванню».

Спортивний масаж розм’якшує ущільнення, знімає напругу у м’язових волокнах. Різні методики натискування на ступні, ахіллові сухожилля та тригерні точки на нижніх кінцівках допоможуть позбутися спазмів, мікротравм, відчуття скутості. Також зникає ризик виникнення м’язових рубців та спайок.

 

Релаксація та відновлення

 

Після інтенсивного бігу м’язи тіла потребують релаксу, розслаблення. Для цього існують спеціальні техніки розслаблюючого масажу, під час якого відновлюється живлення у тканинах, покращується кровопостачання, м’язи стають гнучкими, еластичними.

Процедура розслаблюючого масажу, як правило, безболісна, а інода навіть приємна, оскільки майстер може використовувати спеціальні масла, тонізуючі креми. Погодьтеся, що може бути краще після  виснажливого забігу, аніж легке розтирання та заспокоєння напружених м’язів? Завершуючи тренування таким масажем, ви маєте змогу не тільки зняти втому, а й забезпечити якнайшвидше відновлення до наступного тренувального старту.

 

 

Можна самому

 

Краще всього робити спортивний масаж у професійного майстра або у спеціалізованому салоні. Але не біда, якщо у вас немає такого спеціаліста. Усі необхідні маніпуляції ви можете здійснити самостійно.

Для цього потрібно розмістити ноги у ванній або якійсь посудині з теплою водою та жменею морської солі. Далі необхідно масажувати ікри та ахіллові сухожилля, розминати гомілки та стегна.

Чудово, якщо під рукою у вас є гумова кулька або валик для викачування на ньому тіла та кінцівок. На валику також можна розім’яти нижню частину спини, ноги по всій довжині, плечі, руки та навіть задній бік шиї.

 

Якщо боляче

 

Масаж іноді може бути достатньо інтенсивним, супроводжуватись больовими відчуттями. Це свідчить про сильне напруження та спазми у м’язах. Масаж допомагає зняти верхні нашарування напруги, що накопичилась у тілі, запускає лімфообіг та кровообіг, стимулює організм до самостійного відновлення.

 

“Масаж – це прекрасна можливість зняти емоційне, моральне та фізичне напруження. Зупинитися на мить та довіритися майстру. Тіло виражає себе через травму, біль або якісь зміщення. Це показник “верхівки айсбергу”, “червоної кнопки sos”. Регулярний масаж (мінімум раз на тиждень) сприяє зняттю напруги в тілі з самого початку. Завдяки такому підходу, у проблеми больового синдрому просто немає шансів” – зазначає Інна Катуніна, засновниця Масажного Патруля.

 

“Коли я вирішила вчитися на масажиста, я не планувала “робити людям боляче”. Під час навчання на практичних заняттях ми тренувались одне на одному, тому із власного досвіду можу зробити висновок: боляче – значить результативно” – сказала Інна.

 

Спеціаліст також зауважила, що моментального ефекту від масажу чекати не слід. “Процес відновлення не закінчується в кінці сеансу. Це лише початок. Протягом трьох днів можна спостерігати за собою, за відчуттями у тілі, оскільки процес триває”.

 

Масаж в день старту

 

В стартовому містечку 9th Wizz Air Kyiv City Marathon на вас також чекатимуть спеціалісти з Масажного патруля, який спеціалізується на всіх видах масажів, та сприятимуть відновленню вашого тіла та духу. Професіонали масажної справи радять якісно розім’ятись до старту дистанції, а вже після фінішу кожен бажаючий зможе відчути на собі умілі руки масажистів. Вони повністю розімнуть ваше тіло, допоможуть позбутися накопиченої по дистанції напруги, сприятимуть виведенню молочної кислоти та врятують від можливих судом!

 

Отже, радимо не нехтувати цим засобом відновлення. 9th Wizz Air Kyiv City Marathon чекає на вас, і, можливо, саме спортивний масаж стане головним чинником вашого стрімкого злету до чемпіонства.