До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

03.10.2018

Що роблять пейсмейкери на півмарафонах та марафонах

 

Пейсмейкери – це бігуни, які проходять всю дистанцію у певному темпі та допомагають іншим учасникам фінішувати з потрібним результатом. Розберімося чим ще займаються пейсмейкери на півмарафонах та марафонах і чи можна розраховувати на допомогу пейсера непрофесійним спортсменам.

 

16 вересня 2018 року. Кенієць Еліуд Кіпчоге добігає берлінський марафон з рекордним результатом 2 години 1 хвилина 39 секунд. Так ще не бігав ніхто. До перемоги його привели три пейсмейкери, дозволені міжнародною федерацією легкої атлетики IAAF. Пейсмейкери, або «зайці», від самого старту розганяли Кіпчоге на вибігання з рекорду світу та закривали його від зустрічного вітру до 25 кілометру марафону.

 

Марафон у Берліні, як і багато інших комерційних стартів, активно користується послугами «зайців», хоча всі великі американські забіги (Нью-Йорк, Чикаго, Бостон), що разом з німецьким входять до списку з шести так званих Major Marathons (ще два мейджори приймають Токіо та Лондон) відмовилися від пейсмейкерів.

За словами Кері Пінковськи, директора чиказького мейджора, це йде на користь забігам і зосереджує атлетів не на рекордах, а на максимально ефективному подоланні дистанції. Американці впевнені, що пейсерство суперечить суті таких забігів – боротьбі з самим собою, своїм найкращим часом. А така боротьба має відбуватися виключно в колі прозорої конкуренції, а не сторонньої допомоги, до того ж оплаченої.

 

Під забороною «зайці» також на Олімпіаді та офіційних світових першостях під егідою IAAF.

 

Проте елітні спортсмени стверджують, що без пейсмейкерів рекорди на середніх та довгих дистанціях просто зникнуть як явище. А публіка та організатори (і самі спортсмени) хочуть нових рекордів. За кожен світовий рекорд IAAF виплачує 100 тисяч доларів. Так само і пейсери отримують грошові бонуси, якщо зможуть привести лідерів забігу до рекорду.

 

З професійним спортом все зрозуміло. Тепер спробуємо розібратися, навіщо пейсери непрофесійним бігунам.

 

 

Щоб не бігти одному.

Фізично та психологічно біг наодинці дається важче, ніж біг в компанії. Пейсери – гарантія того, що ви матимете принаймні одного напарника протягом усієї дистанції. Йогоу будь-який момент можна спитати про вашу стратегію бігу, «а скільки нам ще лишилося?» або що робити, якщо ви почуваєтеся недобре.

Зазвичай хороший пейсер встигає пожартувати, побалакати зі своєю групою, спитати, чи все гаразд, нагадати про те, що варто попити чи перекусити. У пейсера, як правило, буде з собою додаткова пляшка води, яку можна попросити.

 

Щоб уникнути помилок.

Одна з найбільших помилок навіть серед досвідчених бігунів – занадто швидкий старт. Пейсери ж від самого початку бігтимуть у чітко встановленому часовому графіку, не прискорюючись і не відстаючи від нього ані на секунду. Як у них так виходить? Досвід помножений на той факт, що пейсери ведуть групу, кінцевий результат якої має бути на півгодини більший за особистий рекорд самого пейсера. Тобто якщо бігуну довіряють групу на 1 годину 45 хвилин в півмарафоні, то його особистий рекорд становить приблизно 1:15-1:20.

Раптом початковий темп здасться вам надто повільним – заспокойтеся та ще раз порівняйте свій особистий рекорд з фінішним результатом вашої групи. Якщо він швидший, то не хвилюйтеся – просто ви дуже добре готові.

Якщо ж вже початковий темп примусив вас зненавидіти цей день, не соромтеся доєднатися до повільнішої групи. Непрофесійні забіги – вони про фан, задоволення і фініш, а не страждання на кожному метрі.

 

Як визначитися, з якою групою мені бігти?

Перш за все згадайте свій найкращий результат, завжди міряйте пульс та чесно оцінюйте якість, кількість та регулярність своїх тренувань протягом останнього часу. Також в нагоді стануть різноманітні калькулятори. Наприклад, такий, що допоможе розрахувати час, який вам знадобиться для подолання марафону (https://feelrace.com/fr.pl?th=_Marco&cd=0).

 

Як знайти пейсерів у стартовому натовпі бігунів?

Спеціальний прапорець з фінішним часом групи, яку вестиме цей пейсмейкер. Жодних додаткових записів чи заявок не потрібно, просто знайдіть місце якомога ближче до свого «зайчика» і отримайте максимальне задоволення від дистанції та свого фінішного часу.

 

Пейсмейкери Wizz Air Kyiv City Marathon 2018 долатимуть марафон за: 2:59, 3:14, 3:29, 3:44, 3:59, 4:14, 4:29. На кожен час буде призначено по 2 пейсмейкери. Їх легко впізнати та видно здалеку – ці бігуни відзначаються особливо яскравою спортивною уніформою, а також будуть мати спеціальні прапорці. Якщо ви плануєте бігти півмарафонську дистанцію, ви також можете орієнтуватись на час пейсмейкерів:  

 

Орієнтовний час фінішу 21,0975 км     Відповідний час пейсмейкера на дистанції 42,195 км
1:29     2:59
1:39     3:14
1:49     3:44
1:59     3:59