До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

12.06.2018

Що б ви хотіли знати до того як почали готуватися до марафону (але ніхто вам про це не розказав)

 

Іноді підготуватися до марафону набагато складніше, ніж пробіги його. І щоб процес підготовки не лякав вас незвіданістю, ми зібрали усі пригоди і відкриття, які чигають на майбутнього марафонця на цьому захоплюючому шляху.

 

Матеріал підготований за підтримки компанії Run Ukraine, організатора Wizz Air Kyiv City Marathon, який пройде 7 жовтня. Саме час починати до нього підготовку!

 

Отож, ви наважилися — зареєструвалися на свій перший марафон. Чудово! Тепе від фінішної медалі вас відділяє довгий шлях, що складається з тренувань, відновлень та роздумів, чибули ви у здоровому глузді, коли натискали кнопку “зареєструватися”. А ще, просуваючись до марафонської цілі, ви помітите цікаві побічні ефекти.

Ось лише деякі з них.

 

Довкола одразу з’явиться купа експертів, які спробують вам залякати.

Ви напевно і так трохи нервуєте, проте якщо раптом ні — завжди знайдуться люди, які додадуть вам гострих відчуттів. Підготуйтеся почути, що «біг шкідливий для колін», «бігати в місті не можна — надихаєшся вихлопними газами» та епохальне «а ти знаєш, що перший марафонець помер на фініші?»

 

А ще з’явиться купа людей, які взагалі нічого не знають про марафон (хоча думаються, що знають)

Якщо після фрази “я готуюся до марафону” ви почуєте “я теж скоро біжу марафон, п’ять кілометрів під каштанами », не дивуйтеся — звикайте. Можете спробувати трохи розповісти людям про довгі дистанції, але краще хапайте кросівки та утікайте звідти.

 

Вихідні перестануть бути вихідними та перетворяться на дні тривалих кросів

Час, коли можна було довго ніжитися у ліжку і вихідний день, залишився у минулому. Тепер ніжаться ваші рідні. А ви навшпиньки виходите з дому з раннього ранку та біжите.

 

Ви будете точно знати, яка погода очікується у день тренування, у день тривалого кросу і, звичайно, у день старту.

«Нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди», казав неперевершений Микола Луценко. «Завтра вранці обіцяють +12, можна бігти в шортах», будете звітувати ви.

 

Іноді доведеться обирати між друзями та тренуванням.

Або між друзями та сном після тренування, що ще складніше. Підготовка до марафону займає багато часу та сил, тому соціальне життя часом стискається до розмірів привіт-як-справи-у-мене-тренування.

 

Стартовий внесок — це далеко не всі витрати

Думали — зареєструвалися і можна видихнути? Куди там! Форма, масажі, гелі, медичні консультації… хто сказав, що біг – найдоступніший вид спорту?

 

Ви можете набрати вагу

Серйозно, так буває. Хоча, здавалося б, усі ваші страждання повинні отримати винагороду у вигляді стрункого тіла. Проте ні, іноді наш організм дуже панікує, передчуваючи велике навантаження, і запасає більше калорій, ніж хотілося б.

Хороша новина — зайві запаси з часом покинуть вас (хоча це не точно).

 

Ви будете постійно говорити про біг. Постійно

Навіть якщо ви намагаєтеся говорити про щось іншу, усі розмови усе одно зводяться до бігу. Ви не розумієте, як це відбувається.

«Ходімо на прогулянку у ботанічний сад», — каже ваша подруга. «Супер, ходімо, покажу тобі, де ми бігали на гірках минулого четверга», — відповідаєте ви.

«Бачив нових Месників? Крутий фільм» — «Ага, а знаєш, що ще круто? Я вчора шість раз зробив 1000 через 400 на пульсі до 160-ти».

«Ваше замовлення — одна піца з пепероні, бажаєте додати напій?» — «Кумедно, що ви спитали! От вчора на тренуванні ми бігали фартлек…»

 

Усі відстані почнуть вам здаватися незначними

Та й взагалі, усе місто здаватиметься маленьким. Ви зрозумієте, що легко можете добігти практично у будь-яку точку. Десять кілометрів? Для вас це розминка.

 

Мозолі

Тепер вони ваші вірні супутники. У якості особливого бонусу можуть з’явитися ще ‘ облізлі нігті. Коли  ви прийдете на пляж та оголите свої багатостраждальні стопи, будьте готовими побачити жах на обличчях оточуючих. «Ні, мені нещодавно не падав величезний камінь на ногу — я просто бігаю».

Хороша новина — мозолі та натертості дістаються далеко не усім бігунам.

 

Ви зрозумієте, що можете набагато більше, ніж думали

Упевненості в собі додаватиметься з кожним кілометром. Особливо тоді, коли ви будете бігти поряд з півмарафонцями на якомусь офіційному старті і казати, що для вас, мовляв, це лише початок тренування. «Ви фінішуйте, а я ще десяточку пробіжу. Втома? Та звідки? Це д усього 21 кілометр, хаха».

 

Виявиться, що вам взагалі-то подобається дощ

Прохолодний, дрібний дощик, який може хоч трішеньки вас освіжити на 30-му кілометрі тривалого кросу. А от радіти палючому сонцю ви дуже скоро перестанете і будете старанно організовувати тренування так, щоб уникнути теплового удару.

 

Стосунки з їжею вийдуть на новий рівень

Віднині їжа — це пальне. Ви будете чітко знати, що від омлету вас нудить, а якщо з’їсти кілька яблук перед тренуванням, то краще взагалі не тренуватися.

Ви почнете використовувати фрази на зразок «вуглеводне завантаження» або «білкова дієта», і станете завчасно думати, якого розміру повинна бути тарілка гречаної каші,щоб її вистачило на 42 кілометри.

 

Ви навчитесь розраховувати темп зі швидкістю калькулятора

«Якщо я триматиму такий темп ще п’ять кілометрів, то десятка вийде за 51:20, а якщо потім прискорюсь і останні три кілометри набіжу по 4:40, то вийде 18 кілометрів за 1:32…», — стандартний монолог у вашій голові.

 

Вдома постійно щось пратиметься або сушитиметься

Ви побігали, випрали речі. висушили, знову побігали, випрали, висушили… такий собі безперервний кругообіг спортивної форми у квартирі.

 

У вас з’явиться нездорова прив’язаність до кросівок

Кросівки будуть з вами завжди. Ви станете брати спортивну форму на роботу, на відпочинок, на дачу… повсюди! Можливо, у разі стихійного лиха ви в першу чергу кинетесь рятувати кросівки. Ну, або пульсиметр.

Ваша сім’я, напевно, також буде не в захваті від насипу кросівок у квартирі.

 

Ви знатимете усі найкращі місця у місті… бігові місця

Коли ваші немісцеві друзі запитають, де можна цікаво погуляти, ви розкажете їм, що нещодавно знайшли чудовий ліс — всього за 15 кілометрів від міста! Коли вони пояснять, що мали на увазі кафе і клуби, ви скажете «а, це…» і розгублено замовкнете.

 

Якщо ви зберетесь у якусь поїздку, перше, про що ви подумаєте, — чи є там де побігати

«У вас відкрився новий торговий центр? Супер! Як думаєш, по ньому кілометрів п’ятнадцать можна буде пробігти?»

 

Вы станете сприймати швидкість по-іншому

Прощавайте, кілометри за годину. Привіт, хвилини на кілометр!

 

Ви втомлюватиметесь та проклинатимете той день, коли зареєструвалися на марафон, проте знаючи в глибині душі, що вам це все сподобається

І так, скоріше за все, ви зареєструєтесь і на другий марафон, навіть знаючи наперед, що вам знову доведеться через все це пройти.

 

7 жовтня 2018 року — наймасштабніший марафон в Україні, Wizz Air Kyiv City Marathon. Маршрут дуже красивий та охоплює найголовніші визначні місця Києва, тому якщо плануєте восени пробігти марафон — саме час зареєструватися.

Сподіваємося, тепер ви морально готові до усіх несподіванок та трансформацій, які очікують на вас на цьому нелегкому шляху!

 

Джерело: nogibogi.com