До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

06.10.2019

Переможцями ювілейного 10th Wizz Air Kyiv City Marathon стали Олександр Бабарика та Наталія Семенович

 

5-6 жовтня в Києві відбувся ювілейний 10th Wizz Air Kyiv City Marathon 2019, на старти якого вийшли рекордні понад 17 000 спортсменів з України та багатьох країн світу. У забігу на головній дистанції – 42.195 км – цього року взяли участь 2500 бігунів, а переможцями стали Олександр Бабарика та Наталія Семенович.

 

Від самого початку гонки Олександр Бабарика вирвався вперед, залишивши позаду потенційних конкурентів – елітних бігунів Володимира Васькова та Олександра Бондаренко. Остаточно він закріпився на першій позиції поблизу мосту Патона після 14 км і вже не поступався до самого фінішу.

Лідер змагань фінішував з результатом 02:28:57, випередивши суперників на більш ніж 4 хвилини. Срібним призером став Євген Дербеньов з результатом 02:33:09, а бронзу виборов Андрій Болсуновський з часом 02:38:52.

 

“Головна задача була перемогти, що і зробив. Орієнтувався на кращий результат, але вийшло інакше. Мабуть не повністю відновився після травми, до того ж, погода і прохолодний вітер зробили свою справу. Є над чим працювати і вдосконалювати власний результат”, – прокоментував свою перемогу Олександр Бабарика.

 

У жіночій категорії запекла боротьба спостерігалась впродовж всієї дистанції. Протягом всього маршруту, тримаючи “спокійний темп” лідирувала Наталя Семенович – переможниця Вільнюського марафону 2018 та 2019 років, але переможниця минулорічних змагань Юлія Тарасова далеко не відпускала лідерку гонки і трималася неподалік, біжучи разом з групою бігунів-чоловіків та чекаючи на виграшний момент.

 

Наприкінці дистанції Наталя Семенович все ж відірвалася від групи бігунів, разом з якими бігла Юлія Тарасова, і до самого фінішу утримувала перше місце серед жінок, фінішувавши з результатом 02:51:38. Друге і третє місце посіли Юлія Тарасова і Олена Симонок з часом 02:55:53 і 3:00:46 відповідно. Також Наталя Семенович показала 4-й найкращий час серед жінок на марафонській дистанції за всю історію Wizz Air Kyiv City Marathon.

 

“Враження просто супер, бо я дуже хотіла перемогти і в мене це вийшло. Дуже вдячна Run Ukraine і Ірині Ліщинській за запрошення і високий та європейський рівень організації змагань”, – поділилася враженнями переможниця марафонської дистанції Наталія Семенович.

Переможцем на півмарафонській дистанції серед став найтитулованіший марафонець України Олександр Сітковський. На подолання дистанції 21.0975 км йому знадобилося 1:05:38.

Серед жінок на півмарафонській дистанції перемогу здобула Катерина Карманенко з часом 1:25:36.

 

У рамках Wizz Air Kyiv City Marathon 2019 бігові заходи охопили майже всю столицю і вперше проводилися протягом цілого вікенду на двох різних локаціях – центрі міста та на території ВДНГ.

Учасники марафонської дистанції вперше долали її оновленим маршрутом в одне коло, старт і фініш якого були на Софіївській площі. До того ж, на новій трасі перепад висот знизився на 199 м, що сприяло новим особистим і командним рекордам спортсменів. Новий маршрут пролягав історичною та центральної частинами міста, через Національну оперу України, НСК “Олімпійський”, Києво-Печерську лавру, Поділ, а також через частину столичної Русанівки та Труханів острів.

 

За роки існування і проведення марафону кількість учасників зросла у 30 разів. Так, у 2010 році тільки 546 учасники брали участь у змаганнях, тоді як у 2019 році на ювілейний старт вийшли рекордні 17 000 спортсменів з 61 країн світу.

10th Wizz Air Kyiv City Marathon – п’ятий етап бігової ліги Run Ukraine Running League 2019, яка об’єднує шість бігових заходів у п’яти містах України: Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Запоріжжя. Також наймасштабніший біговий захід країни має найвищий рівень сертифікації – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації.