До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

18.10.2021

Олена Ханчанова та голден-ретривер Лучік

Бігти, щоб краще розуміти один одного. Бігти, щоб бачити, що він щасливий. Бігти, щоб отримувати задоволення. Бігти не заради перемоги в забігу, а заради перемоги над собою.

З такими думками Олена Ханчанова та її 1,5 річний голден-ретривер Лучік готуються до перших офіційних 3 км в рамках PRO PLAN® DOG RUN. 

 

 

Коли та чому ви почали бігати?

У 2007 році вперше вийшла на бігові тренування. На той момент я працювала інструктором з фітнесу, а також була робота в офісі. І щоб перемкнутися з робочих процесів на домашні, наприклад, зробити “домашку” з англійської мови, я бігала. Приходила додому, перевдягалася і йшла бігати. І вже після цього була готова до розв’язання будь-яких задач.

Довгий час я бігала просто для себе, через день. А потім переїхала до Казахстану і там тренер запропонував взяти участь у першому алматинському марафоні. Я з таким задоволенням: “Звичайно, зареєструюся на 10 км”. А він: “Та яку “десяточку”? Ти можеш уже 42 бігати”. І я зареєструвалася. Марафон був у другій половині травня, мені здається, в найспекотніший час. І це була просто неймовірна авантюра для мене, бо готувалася я до бігу на 42 км усього місяць. Звичайно, коли я пробігла марафон, то на фініші перше сказала: “Усе! Більше жодних забігів! Усе! Закінчуємо! Взагалі бігати не буду”. А вже за півроку щасливо дивилася на нову реєстрацію на півмарафон (сміється).

 

 

Коли вирішили спробувати пробігти з Лучіком?

Лучік народився у квітні 2020 року, а в нашу родину він потрапив, коли йому було неповних два місяці. Я дуже давно мріяла про собаку, і це нарешті сталося. І я пам’ятаю, що у мене була думка: “Ой, ми обов’язково будемо з тобою бігати”. Але в клубі, звідки наш Лучік, нам пояснили, що голден-ретриверам не можна так рано починати бігати, вони ще не повністю сформовані для цього. Треба чекати. І от з часом ми почали тренуватися: 100 метрів біжимо, відпочиваємо, 100 метрів біжимо. Було таке, що я його взагалі не навантажувала. А вже у півроку ми вперше зареєструвалися на забіг від Run Ukraine.

 

 

Яку дистанцію бігли?

Це був 1 км. Ми ще й стартували не там, де всі. Бо я розуміла, що Лучіку буде важко бігти з усіма. Тому ми пройшли трохи далі, а фінішували саме на стартовій лінії. Це було так смішно: ми бігли і я постійно крутила смаколика перед ним, щоб мотивувати рухатися далі. 

Лучік взагалі дуже спокійний. Він тоді був точно не фанатом бігу, скоріше філософом — повалятися в траві, подивитися на небо… Лише у півтора роки він дійсно почав проявляти ініціативу до бігу: просився на тренування разом зі мною.

 

 

Як часто зараз тренуєтесь?

Я мріяла, що ми будемо постійно тренуватися разом, але зараз розумію, що мої навантаження занадто великі для нього. Тому я тренуюся 5-6 разів на тиждень самостійно, а ще через день бігаю з Лучіком. Зазвичай на тренуванні ми долаємо 3-5 км.

 

Лучік жайворонок чи сова? Коли йому зручніше бігати?

Зранку. Для нього вечірні тренування важкуваті. Він вже у той час дуже спокійний, готується до сну, дуже повільний і хоче тільки закрити очі та спати.

 

 

Що вам необхідно було купити для бігу з Лучіком?

Амуніція потрібна. Це пояс, який допомагає розподілити вагу на тіло бігуна в той момент, коли тягне собачка. Потяг — це пружний повідець з міцної гуми, яка амортизує, а також потрібна анатомічна шлея на самого хвостатого.

 

 

Хто кого мотивує до тренувань?

Більше я. Але Лучік знає, що я зранку бігаю сама, потім повертаюся і ми біжимо разом. Тобто з його боку немає такого, щоб він стрибав від щастя під дверима і вимагав скоріше йти тренуватися, але й змушувати його не треба. Дуже серйозний собака.

 

Ви схожі за характером з Лучіком?

Чоловік каже, що і зовнішньо схожі (сміється). Взагалі, так. Лучік теж до всього ставиться раціонально, зважено, спокійно та серйозно.

 

Ваші стосунки з Лучіком змінилися після того, як ви почали бігати?

Я помітила, що так, зв’язок між нами став міцніший. Лучік став більш слухняним, дисциплінованим. І мені здається, що почав отримувати задоволення від прогулянок. Раніше мені здавалося, що йому дещо сумно на вулиці.

 

Від чого найбільше отримуєте задоволення під час бігу з собакою?

Від його емоцій. Коли дивлюся на нього, а він такий щасливий, біжить вперед, все йому цікаво. Іноді поглядає на мене: “От як я можу. Я біжу. Швидко біжу. Ну скажи, що я — молодець”. Така його реакція мене дуже мотивує. І звичайно мені важливо, що він отримує від цих тренувань задоволення, а це не просто моя забаганка якась. Йому це подобається, він цим цікавиться.

 

 

Яку дистанцію будете бігти на цьогорічному PRO PLAN® DOG RUN?

Плануємо 3 км. Лучік ще не бігав у натовпі, тому я думаю, йому буде ще емоційно важкувато пробігти більше. Взагалі він на бігунів нормально реагує. Лучік виріс на Русанівці, де під нашим будинком тренується багато людей, поки ми гуляємо. Він не гавкає, не кидається. Може лише трохи прискоритися, бо йому важливо, щоб хтось біг перед ним. І тоді він такий: “Давай-давай побіжимо разом”. Йому потрібна компанія.

 

Що буде для вас особистою перемогою в цьому забігу?

Ми точно біжимо не на результат. Бо Лучік ще за віком вважається не повністю сформований, тому не бачу сенсу його надто навантажувати. Наша ціль пробігти так, щоб увесь маршрут ми не зупинялися, щоб Лучік не відволікався, а 3 км пробіг на одному темпі, нехай це і не буде швидко.

 

Для чого ви берете участь саме в забігах, а не просто бігаєте ?

Я відверто не розумію, як можна бігати, але не брати участь в забігах. Я завжди, якщо в місті, то біжу з Run Ukraine. І я вже не уявляю, як осінь може бути без WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON.

А забіг з собакою — це і результат ваших тренувань, і цікаве проведення часу разом, і неймовірна бігова спільнота.

 

 

Щоб ви порадили тим, хто вперше буде бігти PRO PLAN® DOG RUN?

По-перше, не хвилюватися вам. Собаки це відчувають. Далі не забувайте, що вашим собакам має бути комфортно під час забігу, тому обов’язково перевірте амуніцію, щоб ніде нічого не заважало. І візьміть якусь улюблену річ вашої собаки, якою зможете знову її зацікавити під час забігу, якщо буде відволікатися.

 

PRO PLAN® DOG RUN відбудеться 23 жовтня, в перший день 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021. Це будуть справжні змагання для вас та вашого собаки: зі стартовим номером, чіпом фіксації часу та крутезною пам’ятною медаллю на фініші.

 

В рамках забігу можна обрати дистанцію 1 км, 3 км або 5 км. Перші три фінішери дистанції 5 км отримають в подарунок запас корму для свого улюбленця від партнера дистанції.

 

 

 

Реєстрація триває на сайті: kyivmarathon.org

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR

Партнер забігу з собаками — PRO PLAN® DOG RUN