До старту
залишилось
sponsor
  • Партнер дистанції 21 км
  • Автомобільний партнер
  • Офіційний хронометрист
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Співорганізатор

Новини

21.08.2019

Навіть перші бігові кроки варто робити у професійному екіпі – Слава Варда

 

Серед аматорів бігу існує думка, що пробігти свої перші кілометри можна у будь-яких кросівках, звичайній бавовняній футболці та шортах, і витрачатись на якісне бігове екіпірування не варто. Телеведучий та легкоатлет Слава Варда не погоджується з цим твердженням. Він розповів, чому навіть початківці потребують професійного екіпірування і як його обрати. Матеріал створено у партнерстві із Under Armour.  

 

Кажуть, що для того, щоб почати бігати, потрібні тільки кросівки. Чи правда це?

– Я б посперечався з цим твердженням. На мить уявіть собі картину, коли біжить людина у самих тільки кросівках. Красиво? Авжеж! Проте, за чинним законодавством, за таку красу, швидше за все, доведеться сплатити адміністративний штраф. Через те, самих лише кросівок буде замало.

Звичайна, неспортивна футболка та прості шкарпетки і шорти – це все, ясна річ, круто, коли Ви просто виказали бажання і спробували пробігти якусь дещицю, просто аби долучитися до бігової спільноти, випробувати – зайде Вам біг, чи достоту навпаки.

Втім, і такі аматорські задуми краще втілювати грамотно. Переконаний, що навіть перші бігові кроки варто робити у професійному екіпі.

Якщо хочеш бігати трохи далі, аніж до найближчого магазину й знову на диван, треба вивчити це питання, і в нагоді стане досвід уже “побіганих життям” людей. Потрібно визначити, що підходить та не підходить саме Вам, і робити це відповідно до здорового глузду.

 

Як ти обираєш екіпірування для тренувань? Що входить у твій “стандартний набір” бігуна?

– Репутація бренду, естетика та технологічність – то є мої дороговкази у виборі бігового екіпу, причому саме у такій послідовності. Якщо річ мені не подобається, якою б крутою та технологічною вона не була, я її не купуватиму.

“Стандартний набір” у мене, як у бігуна, вкрай розмаїтий. Я пів життя був професійним спортсменом, і через це вельми вимогливий і вибагливий до асортименту. У мене є все, що потрібно, і, мабуть, навіть те, що і не потрібно бігунові, хоча з цим я сперечаюся. Мені дуже важливі дрібниці.

Навіть не згадаю такої речі, якої у мене б не було для комфортного самопочуття у будь-яких бігових умовах: у манежі, на вулиці, у лісі, у парку, за будь-якої погоди.

 

Як правильно обрати кросівки?

– Що стосується кросівок – тут є різні теорії, різні поради. Я ґрунтуюся на власному відчутті бігового взуття, для мене це дуже важливо.

Підтримую думку про те, що для підбору найголовнішого аксесуару для бігуна потрібно пройти необхідне обстеження, знати свою пронацію і добирати ту чи іншу модель кросівок певного бренду, виходячи з анатомічних особливостей стопи.

Для різних типів тренувань я використовую різне взуття. Якщо це біг парком, у лісосмугах – це трейлові кросівки, якщо це звичайне тренування – це кросівки для тренувань по шосе чи на стадіоні, якщо це швидкий біг – то це відповідне йому ультралегке й швидке взуття з когорти, яке, як кажуть, “саме біжить”;)

Зазвичай бігуни беруть спортивне взуття трохи більшого розміру, ніж те, яке носять у побуті. Це пов’язано з поведінкою стопи під час довгого бігу і вашого особистого комфорту під час таких дистанцій.

Я споріднююся з біговим взуттям, і мені важко розлучатися з тими кросівками, у яких набігав 500 чи більше кілометрів. Але нічого не поробиш, є регламентні норми. Для мене приблизно такий кілометраж на кожну пару кросівок – це достатньо, аби змінювати взуття.Та це та ще сізіфова праця: ти йдеш до спортивної крамниці і проводиш там час, як у музичному магазині, обираючи гітару. Але результат в обидвох історіях того вартий. Бо ж музика подібна до бігу, і біг подібний до музики.

 

Як відрізняється екіпірування залежно від погоди?

– Питання щодо погоди – дуже філософське, адже кожен сприймає погоду по-різному. Хтось може ненавидіти спеку, а хтось – любити її. Так само з дощем, снігом, вітром і будь-якими іншими синоптичними проявами. Але є здоровий ґлузд, і звісно ж, взимку краще бути в теплі, а у спеку краще мати на собі мінімум одягу, щоб не отримати теплового удару.

Під час дощу спортивна спільнота має змогу вбиратися в ошатні й різнобарвні речі, які добре захищають від негоди. Особисто я надаю перевагу надлегким спортивним дощовикам, які ще називають “вітровками”. Вони бувають надзвичайно красивими і приємними на дотик.

Також існують варіанти кросівок для бігу в дощ. Якщо Ви фанат бігу під дощем, то саме вітровка та спеціальні кросівки – це ті речі, які потрібні для максимального комфорту.

Я в дощ намагаюся не бігати. Хоча, звісно, якщо він розпочинається тоді, коли ти вже вибіг на тренування, діватися тобі нікуди. Тому варто бути озброєним.

 

Чому бігунам рекомендують бігати у тайтсах? 

– Тайтси – це зручно. У холодний сезон вони теплі і практичні. Особисто я дуже люблю тренуватися саме у тайтсах, коли йдеться про холод.

 

Бігунам часто доводиться брати з собою на пробіжку якісь дрібнички: телефон, ключі, пляшку з водою. Куди ти кладеш їх, щоб не заважали?

– Це питання також вирішено спортивним маркетингом. Він подбав про нас з вами, і ринок по самі вінця напоясних “валізок”. Іноді навіть є безрозмірні сумочки, які майже нічого не важать.

Вони естетично кріпляться на пояс або якісь інші частини тіла, наприклад, передпліччя. Ти можеш покласти туди тільки ключі і телефон, а можеш напхати туди ще й гелів, спортивного харчу чи ще якогось краму, який чомусь у тебе є з собою, коли ти виходиш на пробіжку. У таких ситуаціях аксесуар такого штибу однозначно стає у пригоді.

 

Які аксесуари ти назвав би найнеобхіднішими для бігуна?

– Найнеобхідніший аксесуар для бігуна – це голова, якою треба думати, коли ти ухвалюєш для себе те чи інше рішення. Думати – це не лише корисно, але й ефективно, і це буде впливати на ваші бігові досягнення. Тільки з відповідальністю, тільки з любов’ю, і тільки хороше все зметикувавши, можна досягти результату.