До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний медичний партнер
  • Офіційні партнери
  • Партнер дистанції 5 км
  • Офіційні партнери
  • Офіційні партнери
  • Автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Спортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Співорганізатор

Новини

14.09.2024

Надихаюча історія від пейсмейкера Київського марафону Незламності 2024: Костянтин Бондарев про свої 128 марафонів

 

Досьє

Вік: 63 роки

Професія: інженер-атомник

Біговий стаж: 41 рік

 


12-13 жовтня ми зустрінемося на старті Київського марафону Незламності 2024.

Київський марафон збирає тисячі любителів бігу і спортсменів з різних куточків України та світу.

 

Київський марафон особливий для кожного бігуна, адже це — історія про особисту перемогу. Історія, яку ми творимо разом.

 

 

Одним з пейсмейкерів Київського марафону Незламності 2024 буде 63-річний Костянтин Бондарев з Енергодара, який здолав 128 марафонів, а в заходах Run Ukraine бере участь з 2015 року.

 

Костянтин розповів нам свою надихаючу історію, та поділився, чому вже понад 40 років продовжує бігати, та як починав свій біговий шлях.

 

Розкажіть, як ви почали бігати?

Я почав бігати дещо дивно. У школі не любив заняття з фізкультури і всіляко ухилявся від них, правда дуже любив кататися на лижах. Інститут також не додав любові до фізкультури. Але в ті роки з’явилася агітація за розвиток фізкультури, в країні почали з’являтися перші бігові клуби, які організовували масові забіги, в тому числі і марафони.

 

У той час у газеті “Радянський спорт”, яку виписував мій батько, з’явився великий розділ, який називався “Здоровий спосіб життя”, де захоплені бігом товариші розписували всі принади цієї справи.

 

Крім цього, мені подарували кілька книжок про біг. У моєму місті я почав все частіше зустрічати людей, що бігають, серед яких були і мої знайомі.

 

Мабуть це і послужило поштовхом, завдяки якому одного чудового весняного дня 1983 року я вийшов на бігову стежку.

 

 

Поділіться своєю біговою історією. Як біг змінив ваше життя? І що для вас біг значить сьогодні?

Звичайно, найпростіша відповідь буде “це мені подобається”. Це щось, що не піддається раціональному поясненню, як любов.

Але спробую трохи докладніше.

Біг це один із видів фізичного навантаження. Саме фізичне навантаження змушує працювати з підвищеною потужністю практично всі системи організму. Внаслідок чого створюється певний запас міцності. Фактично, це і є рівень здоров’я.

 

Через цей рівень здоров’я підвищується як тривалість життя (думаю зовсім небагато), так і його якість. Багато моїх однолітків, і навіть значно молодших людей, які не займаються фізкультурою, мають проблеми зі здоров’ям. Тиск, цукор у крові, задишка, зайва вага тощо. У мене і практично всіх друзів-бігунів таких проблем значно менше. Думаю, це добрий приз за наші регулярні заняття бігом.

 

 

Мені подобається відчувати енергію у тілі, яку дають регулярні тренування. Раніше це дуже добре відчувалося, хотілося буквально стрибати, зараз дещо згасло з віком, але дещо залишилося.

 

Мені подобається долати себе, підвести організм до певної межі можливостей, коли йому вже не дуже комфортно бігти та балансувати на цій межі. Особливо це характерно на марафоні, який без певної міри самокатування не пробігти.

 

До речі, з віком виросло і значення бігу в моєму житті. Якщо раніше у пріоритетах були сім’я та робота, а на третьому місці біг, то тепер діти виросли, робота відійшла на зовсім далекий рівень, її замінює робота по господарству.

 

Коли ти маєш свій дім, і землю, то постійно є якісь справи. Щось треба полагодити, підфарбувати, поміняти проводку, посадити дерево тощо. В результаті, наприкінці дня, коли я виходжу на тренування, голова починає пухнути від справ, які я зараз роблю, і які необхідно зробити найближчим часом. І тут починається цікавий процес.

 

Під час бігу приходять цікаві думки, як і що можна зробити краще, що можна відкласти чи змінити пріоритет. Це дуже корисна властивість бігу.

 

Ще одна цікава властивість бігу, як, втім, і будь-якої іншої справи, якою людина захоплена і віддає значну частину свого часу. Біг розставляє пріоритети в житті, дозволяє відкинути справи, які не потрібні, але також вимагають нашого часу: походи в ресторани, зависання в комп’ютерних іграх, багатогодинне спілкування в месенджерах і т.д. На це просто не залишається часу.

 

 

Чи пам’ятаєте свій перший забіг?

Я зараз точно не пам’ятаю, як це відбувалося, мабуть, я робив усе правильно: чергував біг з ходьбою, починав з невеликих пробіжок, тому жодних проблем, які часто бувають у новачків, у мене не було.

На жаль, біговий щоденник я почав вести лише через півроку занять, коли вже впевнено пробігав “п’ятірку”, тому інформації про початковий період не збереглося.

 

 

Але я чудово пам’ятаю свій перший марафон. Я пробіг його через три роки тренувань, в Енергодарі, де я тоді жив. Пройшов він для мене дуже важко.

 

Справа в тому, що у мене завжди були невеликі бігові обсяги, тоді я пробігав близько 500 км на рік. Ну і в результаті отримав “море” задоволення, здолавши марафон за 3:33:35. Кілометрів за десять до фінішу я твердо вирішив, що більше марафон не бігтиму ніколи. 

 

Це зараз для любителів бігу є купа інформації, як готуватися до марафону, програми в годинах, всілякі гаджети і т.д., а тоді інформації практично не було.

 

В результаті обіцянки не бігати марафони вистачило лише на два роки і тепер маю на рахунку 128 офіційних марафонів. Сподіваюся цієї осені ще пробігти парочку.

 

 

Які у вас плани на цей Київський марафон Незламності?

На цьому Київському марафоні Незламності я бігтиму пейсмейкером на 4 години 29 хвилин. У зв’язку з цим довелося дещо змінити плани.

 

Справа в тому, що за тиждень до Київського марафону проводитиметься марафон у Білій Церкві.

 

Зазвичай я не пропускаю обидва ці марафони, але цього разу доведеться трохи приборкати запал і пробігти в Білій Церкві “десятку”, щоб через тиждень спокійно бігти марафон.

 

 

 

Реєстрація на Київський марафон Незламності 2024 триває на сайті: kyivmarathon.org

 

У програмі заходу — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 5 км, 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

50% від прибутку із забігу ми передамо до UNITED24, державної фандрейзингової платформи, започаткованої Президентом України Володимиром Зеленським для збору благодійних пожертв на підтримку України.

 

Організатор — Run Ukraine 

Генеральний партнер — ПриватБанк

Давай #бігтиразом у 2024 році!