До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

14.08.2019

Марі Карачина: “Свій перший марафон я пробігла у весільній сукні”

Подолати перший марафон у весільній сукні, стати другою українкою, яка подолала усі мейджори, заснувати свій біговий клуб і написати книгу – для бігунки Марі Карачиної немає нічого неможливого. Напередодні ювілейного 10-го Wizz Air Kyiv City Marathon вона розповіла, що надихає її на нові звершення і чому для бігу важливі не цифри, а любов.

 

– Марі, пам’ятаєте свій перший марафон? Де бігли? Готувалися самостійно чи в клубі? Пам’ятаєте свої емоції?

– Мій перший марафон був у 2015 році на Wizz Air Kyiv City Marathon, саме тоді я бігла повну дистанцію у короткій весільній сукні і фаті. Незважаючи на те, що це був мій перший марафон, я готувалася до нього самостійно. З перших метрів вдалося взяти хороший темп, що дозволило протягом усієї дистанції бігти досить швидко і не помічати труднощі маршруту. Допомагало усвідомлення того, що я біжу свій перший офіційний марафон своїм улюбленим містом. В результаті я зайняла 3 місце серед жінок в абсолюті на марафонській дистанції. Емоції переповнювали, тому описати їх досить складно. Було неймовірно круто!

 

– У 2017 році ви казали, що одна з ваших бігових цілей – пробігти усі марафони серії World Marathon Majors (тоді залишалося 3 дистанції). Вдалося реалізувати задумане?

– Цього року я нарешті зробила усі World Marathon Majors, і на це у мене пішло близько 3 років. Ситуації були різні. приміром, досить складно було отримати реєстрації у Токіо та Лондоні, тоді як Берлін та Чикаго виявилися найпростішими, де реєстрацію вдалося отримати з першого разу. Під час реєстрації в Токіо ризикнула і пройшла лотерею за категорією Fast Runners (300 місць для іноземців), а не за загальною. За усіх складнощів реєстрації, Токійський марафон виявився для мене найпростішим та найспокійнішим, я подолала його за 3:24. А на Лондонський марафон я потрапила за квотою New Balance (спортивний спонсор Лондонського марафону, а я – амбасадор цього бренду), оскільки для нерезидентів виділяють дуже мало місць. Так сталося, що саме марафон у Лондоні став завершальним у моїй серії World Marathon Majors.

 

– Марі, пам’ятаєте найнезвичайніший та найяскравіший забіг, у якому брали участь?

– Найнезвичайнішим для мене залишається забіг у Сан-Франциско — Women’s San-Francisco Half-Marathon, у якому беруть участь лише жінки. Надихнувшись цією подією та неймовірним girl empowerment, я вирішила організувати подібне у Києві на 8 березня – забіг #ДевочкиБегут, який існує вже 4 роки. Ідея заходу у тому, що значення має лише біг, а не якісь цифри. Я навіть прошу учасниць відключити трекери або взагалі не брати з собою жодних спортивних годинників, а просто бігти і насолоджуватися пробіжкою. #ДевочкиБегут збирає багато учасниць у крутих нарядах, з мейкапом, у цікавих і різних образах. Усі вони з різними життєвими позиціями, але їх об’єднують бігові кросівки та бажання бути сильною. Ці дівчата щораз доводять іншим, що бути сильною – це красиво. 

 

– Ви бігали в Чикаго, Нью-Йорку, Брюсселі, Римі. Які міста у планах?

– Я побувала у багатьох місцях, а пробігши усіма топовими містами світу, виявилося складно вибрати місто, де хотілося б ще зробити забіг. Скоріше за все, це будуть дистанції в інших країнах з незвичайним форматом проведення, щоб потім ділитися набутим досвідом, організовувати подібні забіги в Україні, показувати, як може бути, і розширювати бігову свідомість інших людей.

 

– Які міста ви вже встигли відвідати, беручи участь у забігах Run Ukraine, а які збираєтеся? Можливо, плануєте бігти всю Run Ukraine League 2019?

– Цього року я вже пробігла Nova Poshta Kyiv Half Marathon, INTERPIPE Dnipro Half Marathon, Molokiya Lviv Half Marathon, а у вересні планую пробігти Tavria V Odesa Half Marathon. Думала цього року пробігти всю Run Ukraine League 2019, але, на жаль, останній півмарафон у Zaporizhstal Half Marathon співпадає за датою з марафоном в Амстердамі, до якого зараз готую своїх вихованців і де буду бігти разом з ними. Якщо говорити про плани на осінь, то цьогоріч на ювілейному Wizz Air Kyiv City Marathon біжить багато моїх підопічних, але я цього разу бігтиму окремо. Хочу бути для них прикладом, щоб вони знали, поки я біжу за цим маршрутом марафон, я думаю про них і кажу їм “ти зможеш”. Впевнена, що вони точно зроблять 10 і 21 км достойно і по любові.

 

– Розкажіть, звідки прийшла ідея створити свій клуб? 

– Клуб я вирішила створити у той момент, коли зрозуміла, що можу не лише справлятися зі своїми драмами, але й допомагати іншим людям. Саме тоді мені потрібно було припинити зациклюватися на своїх проблемах і навчитися дивитися ширше, бачити інших людей і вірити, що у мене є можливість допомогти ще комусь. Філософія клубу – “Fuck drama. Train hard. Have fun.” – передбачає ставлення до життя. Припинити драматизувати, не жаліти себе на тренуваннях, обов’язково відпочивати та жити своє життя достойно. Через спорт я допомагаю дівчатам змінити своє життя і навчитися більше думати про себе, а не дбати про те, аби відповідати чиїмось очікуванням. Я впевнена, що отримуючи силу зовнішню, ми всередині стаємо сильнішими, і тоді вже здатні спокійно сприймати проблеми і вирішувати їх, а не ховатися від них.

 

– Зараз ви тренер і самі готуєте спортсменів до забігів. Самі готуєтеся за тією ж програмою?

– Мій тренерський стаж становить 6 років, минулого року я вирішила отримати міжнародний досвід і пройшла сертифікацію тренера Level 1 з легкої атлетики  в USATF в Нью-Йорку. А вже цього року продовжила навчання і отримала Level 2 і вузьку спеціалізацію “Біг на довгі дистанції“. Тренуюся за своєю ж програмою. Я ідеально знаю своє тіло і його здібності, тому доволі часто змінюю програму. Можу спонтанно пробігти півмарафон, а можу скасувати тренування, якщо зовсім не заходить, або змінити спортивну активність. Найкращий час для тренувань – ранок, адже за день відбувається багато подій, і до вечора вже зовсім не залишається сил, хоча це індивідуально. Для багатьох, приміром, вечірнє тренування – це чудовий спосіб зняти стрес за робочий день. 

 

– Ваш ТОП-3 місць для бігу у Києві. Які саме і чому саме вони?

– Для мене це – Труханів острів, маршрут центральними парками Києва (Парк ім. Тараса Шевченка – Володимирська гірка – Маріїнський парк), а також часто бігаю просто центром міста і рідко забігаю далі Подолу. Мене надихають улюблені вулиці, краса будинків, вітрин, людей і життя, що вирує у столиці, після чого я переплавляю це усе у тексти.

 

– З чого складається ваш спортивний гардероб? Що берете з собою у поїздку, якщо хочете побігати чи коли їдете на півмарафон?

– У мене великий вибір різних комплектів бігового екіпірування на кожен сезон. До того ж я – маньяк бігових кросівок. У мене у гардеробі є кросівки для усіх видів поверхні, для різної погоди і типів тренувань. У мене був період, коли я роздарувала/розпродала більшість своїх кросівок, але зараз знову вирішила збирати нову колекцію, у якій вже 20 пар взуття. Якщо ж говорити про поїздки, то я завжди беру з собою бігові кросівки, навіть якщо їду у відрядження на два дні. До цієї ж звички привчаю своїх підопічних. Через біг ти пізнаєш інший бік міста з подвійним ефектом. Адже ти поєднуєш приємне з корисним – знайомишся з містом і вкладаєш у своє здоров’я. Або після завершеної пробіжки з чистою совістю йдеш знайомитися вже з гастрономічною частиною нового міста)

 

– Як ви відновлюєтеся? Медитуєте? 

– Мій спосіб відновлення — комплекс вітамінів, масажний ролик, масаж у спеціаліста і багато води для уникнення зневоднення. Зараз я відійшла від щоденних практик, але двічі на тиждень на вихідних я продовжую медитувати по півтори години у спокійній атмосфері. І вже до початку нового тижня я сповнена сил, енергії і готова ділитися нею без втоми. 

 

– Ви – автор книги “Never stop”. Як прийшла ідея написати книгу? 

– Написала книгу, тому що я не можу не писати. Це як свербіж, який постійно сидить на пальцях і потребує звільнення. Я б відкладала видання книги ще довше, якби на неї не чекали інші люди, які вірять мені і вірять в мене, знаходять для себе сенс у моїх рядках. Видала книгу саме завдяки цим людям. Зараз особливо приємно чути, коли багато хто каже, що чекають на вихід другої книги)

 

Нагадаємо, що 5-6 жовтня у Києві пройде ювілейний 10-й Wizz Air Kyiv City Marathon, якому присвоєна найвища оцінка (5 зірок) у рейтингу пробігів по шосе Європейської легкоатлетичної асоціації.

 

На спортсменів чекає дводенний спортивний фест, оновлений маршрут марафонської дистанції, неймовірна підтримка вболівальників і чудова можливість встановити свій особистий або командний рекорд на ювілейному забігу. Також 5 жовтня на території ВДНГ пройде велике сімейне свято Sport Family Weekend.

 

До зустрічі на старті!