До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

22.10.2021

Історії учасників: Євгенія Прокоф’єва про задоволення від бігу, мотивацію та плани 

23-24 жовтня у Києві відбудеться головний марафон країни — 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

 

Вже 12 років поспіль WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON збирає тисячі любителів бігу і спортсменів з різних куточків України та світу. Київський марафон особливий для кожного бігуна, адже це — історія про особисту перемогу, історія, яку ми творимо разом.

 

Цьогоріч обличчями 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 стануть три різні герої, але їх об’єднує одне — біг. 

 

Нашу рубрику #історіїучасників продовжує дівчина з афіші 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 Євгенія Прокоф’єва.

 

Прокоф’єва — професійна легкоатлетка, рекордсменка України з півмарафону, учасниця Олімпійських ігор-2020, яка присвятила бігові більше половини свого життя, розповіла про свою бігову історію, мотивацію та плани на цьогорічний Київський марафон.

 

 

Розкажіть, будь ласка, як почали бігати?

В біг я прийшла 15 років тому. З дитинства була активною дитиною, і треба було кудись “віддавати” свою енергію. Одного разу до нас в школу завітав тренер. Він провів змагання в нашому класі та запропонував деяким дітям тренуватися в нього. От з того дня я і почала свій біговий шлях.

Чим для вас є біг?

Для мене біг це щось, без чого я не уявляю свого життя. Кожного дня я заряджаюся ним. І без нього вже ніяк. 

 

Біг —  це і професія, і хобі, і медитація, і те, що завжди дає позитивні думки. От вагаєшся в чомусь —  піди побігай, і одразу знайдеш відповіді на всі запитання.

 

Розкажіть, будь ласка, як проходить звичайний день професійної бігунки? Який ваш розклад?

В основному професійні спортсмени проводять багато часу на навчально-тренувальних зборах. День проходить приблизно так:

1-2 рази на тиждень ми ходимо на масаж. А коли на день припадає лише одне тренування — активно відпочиваємо з друзями.

 

Що має найбільший вплив на ваші тренування? Що і хто допомагає? Що заважає?

Найбільший вплив на тренування має бажання, мотивація, ціль. Коли спортсмен мотивований і має чітко поставлену ціль, а до цього всього — ще й неабияке бажання. Це і є запорука успіху. 

 

Кожен раз, коли стає важко на тренуванні, ти згадуєш свою ціль, і це допомагає впоратися з труднощами. Без мотивації, без бажання ти, найімовірніше, не впораєшся.

А ще в усьому цьому допомагають сім’я, друзі, тренер. Адже коли ти відчуваєш підтримку і знаєш, як переживають за тебе, це варте того, щоб рухатися вперед.

 

На сьогодні мені нічого не заважає. Намагаюся позбутися того, що змушує рухатися назад. Або не звертаю увагу — якщо, наприклад, це якісь природні чинники.

 

Як позначився на вашому біговому житті карантинний 2020 рік?

Карантин, в принципі, вплинув тільки на одне: стало менше змагань. Але цей час можна було непогано витратити на тренування і цілеспрямовано готуватися до певного старту. 

Коли ти готуєшся до певних змагань і не розсіюєш свої сили на інші змагання, ти концентруєшся на чомусь одному і можеш показувати особисті рекорди. В карантинний рік я встановила навіть особисті рекорди з півмарафону та на дистанції 10 000 м. 

Що для вас є найбільшим стимулом на змаганнях? Що мотивує?

Найбільший стимул на змаганнях — це те, який довгий і важкий шлях ти пройшов. Скільки зусиль, часу, здоров‘я, нервів, фінансів витратив. Ну і, звісно, перемога або гарний результат приносять неабиякі емоції.

 

На жіночому марафоні на цьогорічній Олімпіаді ви єдина з українок фінішували. Що допомогло вам встояти? Чи була якась внутрішня мантра, внутрішній стрижень, який допоміг дійти до кінця? 

Так, ці Олімпійські ігри взагалі були не схожі на жодні змагання, в яких я брала участь раніше, особливо своєю складністю. Важка дорога плюс інші кліматичні умови зіграли злий жарт. Це був дуже важкий старт, як емоційно, так і фізично. Такого фізичного та психологічного тиску я не відчувала ніколи в житті. Ти біжиш —  і ніби відбуваєш  якесь покарання. Емоції переповнювали, це не передати словами…

 

 

Після 16-го кілометра я зрозуміла, що в цих умовах складно показувати гарний результат. І поставила собі ціль — добігти і пройти цю боротьбу з марафоном. Також мотивувало те, що десь там, на іншому континенті, за мене тримають кулачки. Пригадала весь свій тяжкий шлях до марафону, який я змогла пройти. Сама підготовка до марафону виявилася дуже важкою, і вона мене загартувала. А ще я вела внутрішній діалог, намагалася себе підбадьорювати, і рухатися вже до своєї мети.

 

Чи були якісь змагання у вашому житті, які запам’яталися більше за інші? Якщо так, то які і чому? Що саме запам’яталось?

Сюди я все-таки можу з впевненістю занести Олімпійські ігри. Усі ті емоції, які я пережила, не відчувала на жодному старті. Також Чемпіонат світу з півмарафону, де я показала особистий рекорд і змогла поновити рекорд України в забігах виключно серед жінок. Два різні змагання, зовсім інші відчуття. Але з впевненістю віддаю їм перевагу в цьому питанні.

 

Яка ваша мета на цьогорічному Київському марафоні? Чи є цільовий результат?

На жаль, на Київському марафоні не зможу долати саме марафонську дистанцію, адже за критеріями ми не маємо права брати участь в марафоні три місяці після Олімпійських ігор, такі умови. Тому, думаю, оберу щось з дистанцій покоротше, наприклад півмарафон. 

 

Ціль — проникнутися атмосферою та насолодитися самими змаганнями, цим святом бігу. Адже у професійних бігунів майже не буває таких стартів, де ти можеш просто насолоджуватися і бігти в задоволення.

 

Що б ви порадили людині, яка лише починає бігати?

 

Бігайте, занурюйтеся в біг з головою і кайфуйте, заряджайтеся. Це дуже класно. Варто тільки спробувати, а потім з ним ніколи не зможеш розлучитися.

 

Реєстрація на 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 триває на сайті: kyivmarathon.org

 

Давай #бігтиразом!

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR