До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

22.10.2021

Історії учасників: Олександр та шиба-іну Тайши

23 жовтня, в перший день 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021, у Києві відбудеться забіг із собаками PRO PLAN® DOG RUN. Це будуть справжні змагання для вас та вашого собаки: зі стартовим номером, чіпом фіксації часу та крутезною пам’ятною медаллю на фініші.

 

Нашу рубрику #історіїучасників продовжує Олександр та його шиба-іну Тайши. Олександр розказав, як почав бігати та чому Тайши дуже любить брати участь у змаганнях.

 

Як з’явилася ідея бігати з собакою?

Поясню одразу, що ми з Тайшею взагалі не професійні бігуни. Тобто прокинутися вранці та бігати щодня — це не про нас. Я бігав раніше, коли в школі та університеті навчався. Зараз — ні. Але ми дуже любимо забіги, які відбуваються раз в 1-2 місяці та намагаємося ніколи їх не пропускати. Тому десь за тиждень починаємо до них готуватися.

 

А як Тайши реагує, коли не бігали, не бігали, а потім — тренування?

Шиба-іну, це порода Тайши, дуже активні собаки. Тому коли ми гуляємо на вулиці, відпускаємо її, то вона свої 5 км набігає з легкістю, думаю, якщо знайде собі чотирилапого компаньйона, то і 10 км зможе нагнати по колу. Просто ми — господарі — не професійні бігуни. Тобто у нас немає такого, що півроку ми готуємося до півмарафону чи марафону. Для нас біг — це скоріше фан.

 

Для Тайши біг — це обов’язковий пунктик. От вона пробігла свій норматив на день, зазвичай, це 5 км, прийшла додому і відпочиває, а не гризе шпалери чи меблі. 

 

 

Розкажіть про Тайши. Яка вона?

Їй 3,5 роки. І вона вже мама трьох чудових цуценят. Її малеча також приходить на її забіги, підтримати та повболівати. Тайши добра, але трошки в собі. Думаю, що це “родзинка” її породи, бо шиба-іну — самодостатня собака. Іноді таке враження, що ми взагалі їй не потрібні. Ми ж її дуже любимо. Взагалі це ідеальна порода, особисто для нас. До пандемії ми працювали в офісі та завжди були впевнені, що Тайши нічого не рознесе. А тепер, під час пандемії, ми — вдома і Тайши завжди поруч з нами.

 

Яку дистанцію будете бігти на PRO PLAN® DOG RUN?

5 км. Зазвичай, у собачих дистанціях ми обираємо найбільшу, а в людських — 10 км. 21 км не бігаємо, бо не хочу навантажувати Тайши. Все ж таки у нас невеличка на зріст порода. 

 

Взагалі для Тайші біг — це можливість бути в центрі уваги. І їй це подобається. У нас були випадки, коли їй було лінь далі бігти, я її брав на руки, біг з нею, але не довго, бо вона розуміла, що ще гірше, тому просилася далі самостійно долати дистанцію. 

 

Така собі бігова собака-селебріті…

Так! Це в деякому сенсі популяризація і собак, і породи шиба-іну, і бігу в цілому. Адже ми є прикладом, що бігти можуть всі, немає жодних обмежень. Головне — бажання.

 

 

Тобто для вас час взагалі неважливий?

Забіг з собакою в цілому це не про тебе, не про твої можливості та не про твій результат. І це треба розуміти. Ти маєш бути готовий, що будеш постійно зупинятися — на санітарну зупинку, на хвилинку, щоб тебе сфотографували, для того, щоб вона з кимось познайомилася. 

 

Ми не женемося за результатами. Якщо Тайши захоче відволіктися на чудову квітку, птичку, собачку, то краще я зупинюся і почекаю її, а не буду її смикати: “Нумо бігти!”. Бо це і їм має бути цікаво, вона ж не на роботу прийшла. 

 

Що для вас взагалі забіги?

Це чудовий день, де ми можемо зустрітися з нашими друзями, собачками, класно провести час, набратися позитивних емоцій, наслухатися приємних слів, яка у нас чудова собачка, просто відпочити і насолоджуватися моментом. Це свято!

 

 

 

А щоб ви порадили людям, які мріють бігати з собаками, але не впевнені, що вдасться?

Просто спробуйте. У цьому немає нічого важкого. Дуже приємний момент, коли собака ловить драйв і біжить попереду тебе. Вона така щаслива, що ти в ці моменти розумієш, це треба не лише тобі, а можливо і їй. 

 

Коли ми вперше побігли, то не ставили ніяких цілей — хочемо подолати 5 км. Ні. Ми просто бігли. І з першого разу без всякого навантаження пробігли 2,5 км. Тому я думаю, що кожна людина з будь-якою породою зможе пробігти 1 чи 3 км без підготовки. 

 

 

І чого боятися? Ніхто ж не буде вас засуджувати чи якось негативно реагувати. Навпаки. Зазвичай, всі підтримують бігунів, а тим більше, коли мова йде про собак. Це ж одразу купа позитиву та “Ой, дивись, яка класна”. Тому біжіть. Просто розслабтеся і кайфуйте. 

 

Реєстрація на PRO PLAN® DOG RUN триває на сайті: kyivmarathon.org

 

В рамках PRO PLAN® DOG RUN можна обрати дистанцію 1 км, 3 км або 5 км. Перші три фінішери дистанції 5 км отримають в подарунок запас корму для свого улюбленця від партнера дистанції.

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR

Партнер забігу з собаками — PRO PLAN® DOG RUN