До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

22.10.2021

Історії учасників: Олександр та хаскі Балто

23 жовтня, в перший день 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021, у Києві відбудеться забіг із собаками PRO PLAN® DOG RUN. Це будуть справжні змагання для вас та вашого собаки: зі стартовим номером, чіпом фіксації часу та крутезною пам’ятною медаллю на фініші.

 

Нашу рубрику #історіїучасників продовжує Олександр та його хаскі Балто. Олександр розказав, як почав бігати та поділився особливостями тренувань із собакою.

 

Коли та чому почали бігати?

У нашому тандемі Балто бігає довше. Він тривалий час тренувався з моїми друзями, а я все ніяк не наважувався. Тобто все оточення бігало, а я — ні. Ось взяв з них приклад, і вже два роки також тренуюся.

 

Хаскі така порода, що у вас і вибору напевно не було. Треба бути постійно активними…
З будь-якою собакою треба бігати. Пекінес, вівчарка, лабрадор — неважливо. Коли кажуть: «У мене маленький собака, я з ним вийшов на вулицю, 15 хвилин погуляв і йому вистачає». Це неправильно. З будь-якою собакою треба займатися та бігати. Господар може і не тренуватися, але собака має наганяти свої кілометри, щоб втомлювався і вдома не влаштовував хаос.

 

 

Який Балто за характером?
Як і всі хаскі, він завжди щасливий. Йому зараз 8,5 років. Милий та добрий. Взагалі хаскі — це така порода, яку виводили, щоб вона ніколи не образила людину. Щоб кожен міг підійти до нарти, де запряжені 12 собак, і ті б не накинулися на нього та не загризли. До дітей дещо інше ставлення — трошки з презирством, але до дорослих — це любов. Балто теж любить нових людей, буде з ними бавитися, але трошки обережно. А так дуже любить їсти та бігати.

 

Як часто тренуєтеся?
Балто вже дорослий собака, тому зараз бігаємо менше, ніж раніше. Але 12-15 км — це його звичайне тренування на вихідних.

Раніше, коли жили в Сибірі, ще на кані крос ходили — тричі на тиждень. І от поки я там вчився вузли в’язати, чіпляти карабіни, розбирався з інвентарем, то з Балто тренувалися професійні бігуни. Ми навіть трохи в санях їздили. У собаки 23 кг, у мене — 80 кг, а у нарти — 17 кг. І Балто нормально це тягне. Але на кані кросі там велика програма навчання — бігати, потім у них є школа напарника, щоб собаки не кидалися одна на одну. Зараз — у нас лише біг.

 

 

Як Балто тренуватися та жити в українському кліматі?
Кожна собака індивідуальна, як і людина. Балто до трьох років дуже важко переносив спеку, лежав під кондиціонером, тому гуляли й тренувалися з самого ранку — десь о 4-й чи 5-й прокидалися та йшли на тренування. А після трьох років собаку наче замінили, може адаптувався, але йому зараз комфортно у нашому кліматі.

 

 

А де подобається бігати найбільше?
У лісі. Там і звірі є, за якими можна стежити, і нові запахи. Там його взагалі нічого не може відволікти, він просто буде бігти у задоволення.

 

А взагалі на щось реагує, коли біжить? Якийсь дратівник є?
Смачна їжа може зупинити. Взагалі, коли ми тренуємося в місті, а живемо ми в центрі, то там дуже багато машин, людей, різних незрозумілих для нього звуків, тому намагаюся тримати його біля себе. І біжимо поруч. Може перші кілометри трохи бути на швидкості та намагається обігнати мене, але вже потім тримає темп.

 

 

 

Хто головний мотиватор забігів?

Балто. Коли був молодшим, то підіймав щоранку на тренування, бив лапами в груди — «прокидайся». Зараз став доросліше — йому б теж більше поспати хочеться. Помудрішав (сміється). Хоча все одно, він на тренування проситься.

Нас коли бачать, постійно запитують: «А скільки років вашій собаці? 2 рочки, так?». Кажу: «Та ні, уже 8,5». І так само здивовано реагують, коли дізнаються, що мені не 25, а 33 роки. Вважаю, що біг продовжує молодість.

 

 

Що будете бігти на 12th WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021?

У цьому році бігти буду я. У мене — 42 км, а Балто буде підтримкою і може доєднається до мене на останніх кілометрах. Просто на змаганнях для собак короткі дистанції — 3, 5, 10 км. І для хаскі цього замало. Тому ми зазвичай біжимо людські довгі дистанції, тим більше, що організатори ніколи цього не забороняють, що теж добре.

Минулого року ми пробігли 5 км PRO PLAN® DOG RUN за 20 хвилин. І такі: «Ой, мало. Треба ще». І далі побігли. Я думаю, Балто півмарафон точно може пробігти, на 42 км уже треба брати з собою купу води. Може спробуємо, але не цього разу.

 

А ображається, коли ви бігаєте без нього?

Дуже. Ми якщо бігаємо на тренуваннях понад 15 км, то його зазвичай не беру. І ось ми збираємося на вулиці із друзями, а я вже чую, як з нашої квартири на другому поверсі виття лунає. І що він про мене думає, все знаю. Іноді не витримую, підіймаюся, забираю і їде з нами. Знаю, що маніпулює, але все одно піддаюся (сміється).

 

 

Для вас важливий час в забігах?

Мій особистий в забігах — так, якщо я біжу з собакою — ні. Це ж фан. Головне, щоб собака отримав задоволення. Лежить потім такий втомлений, щасливий і дуже добре їсть.

 

 

Балто боротиметься за перші місця?

Він теж більше за просто атмосферу і задоволення від забігу. Але спочатку він хоче всіх обігнати та тут треба його трошки зупиняти. Бо у нас уже було таке минулого року. Балто думав, ось зараз всіх обгонимо і будемо першими. І рвонув на неймовірній швидкості, собак обігнали, а далі ж ще дистанції, і її також треба бігти. На 3 км язик вже був на плечі у нього, і я вже біг швидше своєї собаки, бо чотирилапий трошки переборщив зі швидкістю.

 

Як спільні тренування вплинули на вас?

Більше контакту з собакою, тому і розуміння більше. Він хитрий, звичайно. Може раніше просто так робив спеціально, що не звертав уваги, коли я про щось просив. А зараз бачу, що уже увага не розсіяна. Зараз все слухає, навіть, якщо голову не розгортає, то хоча б вухами реагує. Бо коли біжиш, то команди також треба віддавати, а він має їх виконувати.

 

Щоб ви порадили тим, хто буде вперше бігти?

Пробігти так, щоб це стало мотивацією займатися регулярно. Щоб це не було важко чи занадто швидко, щоб не боліло нічого у вас і не травмувався собака. Ось просто в задоволення. Щоб посмак залишився такий «хочу повторити».

 

Реєстрація на PRO PLAN® DOG RUN триває на сайті: kyivmarathon.org

 

В рамках PRO PLAN® DOG RUN можна обрати дистанцію 1 км, 3 км або 5 км. Перші три фінішери дистанції 5 км отримають в подарунок запас корму для свого улюбленця від партнера дистанції.

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR

Партнер забігу з собаками — PRO PLAN® DOG RUN