До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

21.10.2021

Історії учасників: Костянтин Кошеленко про універсальність бігу та мотивацію

23-24 жовтня у Києві відбудеться головний марафон країни — 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021

 

Вже 12 років поспіль WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON збирає тисячі любителів бігу і спортсменів з різних куточків України та світу. Київський марафон особливий для кожного бігуна, адже це — історія про особисту перемогу, історія, яку ми творимо разом.

 

Цьогоріч обличчями 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 стануть три різні герої, але їх об’єднує одне — біг. 

 

Нашу рубрику #історіїучасників продовжує герой з афіші 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021Костянтин Кошеленко, заступник голови Фонду державного майна України, який вже багато років поспіль бігає марафони та долучає до бігу всю родину.

 

Костянтин розповів, чому продовжує тренуватися навіть у найнапруженіші робочі періоди, яку роль відіграє біг у його житті, та чому Київський марафон — це про “країну щасливих людей”.

 

Розкажіть, будь ласка, як почали бігати? 

Я пізно розпочав — у студентські роки біг на довгі дистанції давався важко, а до тридцяти майже ігнорував спорт, фокусуючись на роботі. Але зараз вважаю це помилкою, адже міг набагато раніше дізнатись про те, що витрачений на біг час набагато більше компенсується покращенням тонусу та запасів енергії. 

Чи пам’ятаєте свій перший забіг? Які були емоції та відчуття?

Між першою пробіжкою та забігом пройшов десь рік. Це був Київський півмарафон восени 2014 року. Пам’ятаю, що одягнувся занадто тепло і пробіг, ледве вклавшись у лімітований час 3 години. Але добре пам’ятаю і енергетику людей навколо та відчуття, як відкривається друге і третє дихання в процесі. Це було неймовірно, і марафон після цього став лише питанням часу.

 

Чим для вас взагалі є спорт і біг зокрема?

Біг — універсальна штука. Він дозволяє тримати себе в тонусі, бути більш дисциплінованим та підтримувати форму. Він дозволяє побути наодинці зі своїми думками або, навпаки, проводити час разом з однодумцями на спільній пробіжці.

Крім іншого, регулярні старти дозволяють побудувати собі програму, яка мотивує тренуватись весь рік, і забезпечують ті самі маленькі перемоги, які потрібні людині для мотивації.

Як ви поєднуєте побутове життя заступника голови Фонду держмайна та марафонця? Чи важко бути бігуном-любителем?

Доречі, у Фонді я такий не один — у нас є невеличка бігова спільнота. Ми мотивуємо один одного, інколи бігаємо разом, як це було під час тогорічного онлайн-забігу New York Run, який відбувся напередодні приватизаційного аукціону готелю “Дніпро”. Навіть обрали готель точкою старту і фінішу для своєї команди.

Щодо щільного графіку. Думка, що за рахунок економії часу на спорті можна встигнути більше в роботі — хибна. Відмовившись від спорту, ти по спіралі занурюєшся у рутину, стрес та важче справляєшся з навантаженням.

Щоб більше встигати, я постійно оптимізую своє завантаження, і поки що не знайшов більш зручного спорту, ніж біг. Він максимально демократичний — почати можна в будь-якому місці, в будь-який час та з мінімальними початковими витратами на форму. 

Особисто мені подобається біг вранці — зараз я встигаю потренуватися до того, як везу дітей у школу та їду на роботу, але були і періоди, коли бігав ввечері. 

Навіть running commute (добирання додому у вигляді пробіжки замість використання транспорту — ред.) практикую інколи, адже добігти додому з роботи не набагато довше, ніж їхати в заторах.

Ваш перший марафон — як це було? Що всередині вас переконує робити це знову і знову?

Я вже збився з підрахунку півмарафонів, які пробіг, але марафон — це завжди як вишенька на торті бігового сезону. Його неможливо пробігти без підготовки — він вимагає витривалості організму і сили волі.

А ще, як на мене, це класний спосіб побачити місто, в якому стартуєш.

Моїм першим марафоном був також Wizz Air Kyiv City Marathon 6 років тому, у 2015. Він був наповнений енергією міста навколо та боротьбою із собою. На фініші зустріла родина, і це було маленьке щастя.

 

Що має найбільший вплив на ваші тренування? Що допомагає? Що заважає?

Я залежу від довжини світлового дня — рано вранці краще бігається навесні і влітку, ніж пізньою осінню та взимку. А ще мені важче бігати 3 рази на тиждень, ніж 6 — адже щоденний біг стає звичкою, як почистити зуби, а коли бігаєш час від часу, то важче прокидатись.

Як позначився на вашому біговому житті карантинний 2020 рік? 

Команда Run Ukraine швидко адаптувалась, тому я продовжував бігати у форматі онлайн-забігів.

Пробіг багато кілометрів на самоті, під час яких багато розмірковував. Інколи доводилось занотовувати думки, щоб потім братись за реалізацію.

Такі онлайнові старти краще, ніж нічого, але ніщо не замінить енергії людей, з якими знаходишся на старті класичного офлайн-забігу.

Які у вас плани на цей Київський марафон? Скільки бігтимете і хто бігтиме з вами?

Зареєструвався, готувався, біжу 42 км. А ще за день до старту пробіжимо з родиною Сімейний забіг 1,6 км — в команду входять дружина Оля, син Стас та донька Віка.

 

Заради чого ви біжите? 

Я вірю, що без спорту неможливо бути щасливою людиною, тому і біжу для того, щоб ми жили у країні щасливих людей.

 

Що б ви порадили людині, яка лише починає бігати? Як знайти себе в бігу?

Зробіть перший крок за двері квартири, а потім робіть це регулярно. Ви навряд чи отримаєте задоволення від першої пробіжки, або від нерегулярних. Але якщо біг стане ранковим ритуалом на 40-60 хвилин, то відчуєте, наскільки більш позитивним та насиченим стане кожен ваш новий день.

 

Реєстрація на 12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 триває на сайті: kyivmarathon.org

 

Давай #бігтиразом!

 

12-й WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON 2021 — четвертий етап Бігової Ліги Українських Мейджорів 2021 від Run Ukraine.

 

У програмі івенту — індивідуальні дорослі старти 42 км, 21 км, 10 км, 4.2 км, естафета, командні старти, Ветеранська десятка, Сімейний забіг 1.6 км та безкоштовні дитячі старти.

 

Цього року Бігова Ліга включає п’ять заходів:

 

Організатор — Run Ukraine

Титульний партнер — WIZZ AIR

Партнер забігу з собаками — PRO PLAN® DOG RUN