До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

25.07.2023

Історії учасників: Богдан Кучмей про біг та мотивацію бігати марафони під час війни

30 вересня – 1 жовтня у Києві відбудеться головна бігова подія країни — легендарний Київський марафон Незламності.

Головний спортивний марафон від Run Ukraine вже багато років збирає тисячі любителів бігу і спортсменів з різних куточків України та світу. Київський марафон особливий для кожного бігуна, адже це – історія про особисту перемогу, історія, яку ми творимо разом.

Цьогоріч обличчями Київського марафону Незламності 2023 стане Богдан Кучмей, головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Дубенської міської ради, майстер спорту України з веслування на байдарках і каное. Богдан вже багато років бігає та долучив до бігу всю свою родину.

Богдан розповів, як почав брати участь у забігах, згадав свій перший марафон та поділився планами на Київський марафон Незламності.

Розкажіть, будь ласка, як ви почали бігати? 

У червні 2018 року приймав участь у Чемпіонаті України з веслування в Києві, змагання проходили на веслувальному каналі на Трухановому острові. Виступ був не дуже вдалим, тож я був трохи розчарованим. Повертаючись додому, я проїжджав по Трухановому острову, і побачив там бігунів, які бігли 25, 50 та 100 кілометрів Київського Ультрамарафону. Дехто вже фінішував, вони стояли під дощем з величезними медалями на грудях та виглядали по-справжньому щасливими. В той момент я вирішив теж спробувати взяти участь у забігу.

Чи пам’ятаєте свій перший забіг? Які були емоції та враження?

Перший забіг, куди я зареєструвався була подія від Run Ukraine, яка проходила у Києві 9 вересня 2018 року. 

Обрав дистанцію 10 км. Під час підготовки до цієї десятки в місті Рівне проходив Забіг у вишиванках від Rivne Running Club, де я обрав дистанцію 7,5 км. Отже, першими моїми забігами були 7,5 км та 10 км. Пам’ятаю свої щасливі емоції, відчуття вдало проведеного часу, пізнання себе та задоволення від показаного результату.  

 

Чим для вас є спорт і біг зокрема?

Я – майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, тому заняття спортом в моєму житті були постійно. І біг зокрема завжди був частиною моїх тренувань адже бігові тренування – невід’ємна частина у підготовці веслувальників.

 

Як війна позначилася на вашому біговому житті? Заради чого ви біжите зараз? 

Війна змінила життя назавжди. Перший місяць я взагалі не тренувався, і повернутись до тренувань було важко, це сильно відчувалось. Постійні негативні думки. Ми не знаємо як довго буде війна, але заняття бігом сильно допомагають як і в житті, так і дають тобі внутрішню опору. Я біжу заради стимулу бути кращим, показувати як можливо вдосконалювати себе та бути прикладом для інших у досягненні цілей. Адже рух – життя.

 

 

Що має найбільший вплив на ваші тренування? Що допомагає? Що заважає?

Мабуть, позитивно впливає навколишній світ, прекрасна природа, а на деяких тренуваннях виникає таке внутрішнє приємне почуття або дежавю, що тобі 18 – 20 років і ти біжиш цими безкрайніми стежками. А заважає, мабуть, лише брак часу для тренувань.

Розкажіть про ваш перший марафон як це було? 

Це було 6 жовтня 2019 року, на ювілейному 10th Wizz Air Kyiv City Marathon, який став наймасштабнішою та найграндіознішою біговою подією України. Для мене це був перший марафон, який я подолав із результатом 3:19:48! Емоції, втома та досвід – це все було після марафону. Просто скажу, що цей осінній марафон був для мене не кінцевою метою, а лише початковою ціллю, яка привела до нових результатів та нових можливостей.

Які у вас плани на цей Київський марафон? Яку дистанцію бігтимете?

Планую бігти повну марафонську дистанцію – 42,195 км. Це буде мій п’ятий марафон. Звісно, є амбіції встановити персональний рекорд, адже траса дозволяє це зробити. 

Що б ви порадили людині, яка починає бігати, або вперше бігтиме марафон?

Для початку необхідно підготуватись до короткої дистанції – не більше 5 км. Бігати регулярно та починати з трьох разів на тиждень. 

Для тих, хто вперше бігтиме марафон раджу приділити більше часу на підготовку.  Раджу обов’язково тренуватись за планом, мінімум 4 рази на тиждень, і поступово збільшувати тренувальні об’єми. Також відпрацювати на практиці харчування та вживання різноманітних напоїв для відновлення та підтримки організму під час подолання марафону.

 

Реєстрація на Київський марафон Незламності 2023 триває на сайті: https://kyivmarathon.org/

50% від прибутку з реєстрацій на офлайн-дистанції у Києві, 50% від суми стартових внесків реєстрацій на онлайн-дистанції з залізною медаллю, а також 100% від суми внесків реєстрацій на онлайн-дистанції з електронною медаллю буде передано на закупівлю військової техніки для ЗСУ через UNITED24, державну фандрейзингову платформу, започатковану Президентом України Володимиром Зеленським.

Давай #бігтиразом цей #київськиймарафоннезламності! 

Організатор – Run Ukraine

Генеральний партнер – ПриватБанк

Партнер дистанції 21 км — Інтергал-Буд

Спортивний партнер – Under Armour

Благодійний партнер – UNITED24

Автомобільний партнер – Suzuki