Історія кожного бігуна унікальна, може надихнути та мотивувати інших, тому ми готуємо серію інтервʼю з пейсмейкерами на заходах Run Ukraine.
Герой першого випуску — Андрій Калмиков, бігун-ультрамарафонець, постійний пейсмейкер на івентах Run Ukraine.
Андрій розповів нам, як починав свій біговий шлях, чому перейшов на біг на довгі дистанції, та поділився, як спорт допомагає в повсякденному житті.
Вік: 38 років
Професія: експерт з нерухомості
Біговий стаж: майже 6 років або 24000+ км
Розкажіть, як ви почали бігати?
Я почав бігати після другої операції на коліні.
Справа в тому, що на той момент я займався футболом на аматорському рівні та отримав травму. Після операції на коліні лікар порекомендував перейти на плавання, можливо — вело, і в останню чергу — біг.
Поділіться своєю біговою історією. Як біг змінив ваше життя?
Я займаюсь спортом з 11 років (з перервами, звичайно), і починав з греко-римської боротьби. Біг теж завжди був, але як частина тренувального процесу.
Безпосередньо біговий шлях почався 13 січня 2019 року, і як зараз пам’ятаю, це була неділя (я просто не хотів чекати понеділка 🙂
Я вирішив не просто почати бігати, а одразу поставив собі ціль — пробігти півмарафон. На той момент я навіть не міг уявити, як люди можуть бігати цілу годину без зупинки!
Я знав лише одне: головне — регулярність, і самостійно почав готуватись до свого першого півмарафону.
Так, це був мій перший офіційний півмарафон, перші 21,0975 км.
Назавжди запам’ятав цей день — 7 квітня 2019 року, Kyiv Half Marathon 2019. Офіційний фінішний час — 1:40:01.
Як біг змінив ваше життя?
Спорт для мене — не лише власне про спорт, досягнення та медалі. Для мене це, скоріше, про дисципліну, яка розповсюджується не лише на тренування, а й на інші сфери мого життя. Я багато чого порівнюю з бігом, і це в більшості випадків допомагає.
Що для вас біг значить сьогодні?
На сьогодні біг для мене — це частина мого життя, це моя терапія, мій психолог.
В певний момент я відчув, що швидко бігати вже важко, а довго — ще можу. Тому поступово переходив на довші дистанції.
Мій перший забіг на 50 км відбувся у червні 2021 року, це був Київський Ультрамарафон. Забіг доволі вдалий, незважаючи на те, що було дуже душно, а старт був уночі. Цілей тоді було дві: відчути, що там після марафону 42,195 км, і зробити це не довше, ніж за 4 години. Цілі було виконано: фінішував з часом 03:57:22.
Далі, вже в червні 2022 року здолав свої перші 100 км. І остаточно вирішив робити акцент на ультрадистанціях після дебютного забігу на 12 годин (серпень 2023 року). Тоді я здолав 125 км 390 м (з середнім темпом 5:44).
Які у вас плани на біговий сезон 2025?
Мабуть, це найскладніше питання зараз… В планах — пробігти Чемпіонат України з 12 годинного бігу в квітні 2025 року, а от чи буде реалізовано цей план, побачимо в квітні.
Що б ви порадили тим, хто лише починає бігати?
Новачкам я б перш за все порадив починати бігати з тренером, або як мінімум — шукати бігове ком’юніті.