До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

14.09.2018

Чому свій перший марафон краще бігти у рідному місті?

 

Рано чи пізно перед кожним любителем бігу постає питання участі у марафоні. Це абсолютно закономірний процес, адже саме марафон може підвести підсумки багатомісячних тренувань і показати результат всіх старань. Та наважитися на участь у цьому спортивному змаганні нелегко – це величезна праця і завзятість, дисципліна у тренуваннях і правильне харчування. Але все ж легше, коли марафон проводиться у твоєму місті. До марафону 9th Wizz Air Kyiv City Marathon залишається менше місяця, і саме час прийняти рішення про участь. Ми поспілкувалися з активною учасницею багатьох забігів Ларисою Гетьман-Гнідунець і дізналися причини, через які варто бігти перший марафон у своєму місті.

 

Лариса починала свій шлях марафонця саме з київської траси і настільки надихнулася, що одразу ж почала готуватися до марафону у Римі. Потім Нью-Йорк, Париж, Чикаго і Лондон. У планах пробігти ще 3 марафони і отримати унікальну медаль як перша жінка України, яка пробігла всі 6 марафонів серії World Marathon Majors. Ця серія включає у себе найбільші марафони світу – у Токіо, Бостоні, Лондоні, Берліні, Чикаго і Нью-Йорку. За найвищі місця на марафонах цієї серії топ-атлети змагаються за головний фінальний приз у розмірі 500 000 доларів США, а спортсмени-аматори за участь у всіх марафонах серії (куди ще не так просто потрапити, адже кількість охочих значно перевищує кількість доступних стартових слотів) отримують незвичайну нагороду.

У різних країнах різні переваги марафону, але свій перший Лариса радить бігти в рідному місті і ось чому:

 

1) Економний старт.

Для новачків це може бути вирішальним фактором. Участь у світових марафонах Риму, Нью-Йорка вимагає чималої суми, яка включає в себе як і високу вартість участі, так і переліт, проживання, харчування. Якщо ти новачок, то ти в першу чергу хочеш спробувати свої сили і зробити це якомога дешевше.Тому вдома ти платиш виключно за участь, причому ціна участі в марафоні Києва значно нижча європейських заходів. Наприклад, ціна участі у марафоні в Римі від 55 до 110 євро, а у Києві лише від 25 до 40 євро і жодних інших витрат.  Та й хвилювань менше – навіть якщо тобі не вдалося все, як того хотілося б, то ти набув безцінного досвіду за невеликі гроші.

 

2) Легка підготовка – легкий забіг.

Багато спортсменів, навіть найдосвідченіші, стикаються з труднощами під час підготовки до марафону. Особливо в останні 2 дні до старту. Якщо вдома ти можеш повністю присвятити себе правильному відпочинку, харчуванню, розминці, то в інших країнах кожна дрібниця може вплинути на результат. Наприклад, пошук звичної їжі, місця для тренувань перед забігом. Навіть банально незручне ліжко в твоєму готелі може перешкодити тобі відпочити і зіпсує результати забігу.

Окремо варто згадати про акліматизацію. Звикнути до нового часового поясу іноді вдається не одразу. І декілька безсонних ночей забезпечені. А якщо взяти інший клімат, то і самопочуття спортсмена може бути значно гіршим, ніж у звичних умовах. Тому професійні атлети прилітають на марафони за тиждень, а то й раніше, щоб встигнути адаптуватися. А це знову ж таки, додаткові витрати і час.

 

3) Завжди виграшна лотерея

Уявіть собі, охочих на світові марафони настільки багато, що проводяться спеціальні лотереї, де спортсмени з усього світу отримують можливість потрапити на головну спортивну подію. Причому ти виграєш лише можливість заплатити за участь. Ну а вдома взагалі краса: ти просто зареєструвався і побіг. Що може бути зручніше і простіше? Адже в першу чергу для тебе важливіший сам біг, адже так?

 

4) Сам собі штурман

Де як не вдома ти можеш заздалегідь випробувати трасу, дізнатися всі складні місця маршруту і потренуватися на ній? Для новачка це величезний плюс, адже значно додає впевненості в своїх силах. Що стосується київської траси, то вона ідеальна для першої спроби. Якщо ти подолав її, то можеш з повною упевненістю вважати, що всі інші марафони тобі підкоряться, і рухатися вже на міжнародні змагання.

 

5) Трибуни ревуть

Це один з ключових чинників, які впливають на успішний фініш. Коли ти біжиш і дуже втомився, то звичайно ж з’являються думки про те, щоб закінчити марафон, зійти з дистанції і спробувати в інший раз. Але підтримка близьких і друзів кожен раз дають моральний поштовх не здаватися і вийти переможцем з цієї ситуації. І ти збираєш всі сили і продовжуєш бігти під гучні підбадьорливі крики знайомих.

 

Є ще багато причин, через які краще дебютувати у марафоні у рідному місті, але головною, мабуть, залишиться одна – немає часу на лінь. Тому марафон Wizz Air Kyiv City просто ідеальний для твого старту. Ти погодився, зареєструвався і побіг.  Немає довгих роздумів, все навколо сприяє твоїй меті. І ти не зможеш вже сказати, що у тебе немає грошей, немає часу і можливості підготуватися. Є тільки ти і твоя мета. А потім, коли ти пробіжиш і йтимеш втомлений вулицями рідного міста, ловлячи поважні погляди перехожих, тоді зрозумієш, що ти домігся своєї мети і довів собі, чого вартуєш!