До старту
залишилось
sponsor
  • Офіційний автомобільний партнер
  • Партнер дистанції 21 км
  • Офіційний хронометрист
  • Благодійний партнер
  • Спонсор дистанції 10 км
  • Генеральний партнер
  • Cпортивний партнер
  • Організатор
  • Офіційний водний партнер
  • Під патронатом

Новини

03.09.2018

Бігати самостійно чи у біговому клубі? Історії особистих рекордів (частина 1)

 

Як ви гадаєте, скільки людей планують зайнятися бігом, але ніяк не наважаться? Переконані, що таких багато, проте відмовок ще більше. Підступна лінь, бажання виспатися вранці, нестача “зайвого” часу, відсутність компанії для пробіжок, песимістичний настрій або банальний дефіцит “спеціальних” кросівок на полицях магазинів (жартуємо, звісно) – усе це відмовки, які віддаляють нас від бажаного задоволення.

 

“Хто хоче, той шукає можливості, хто не хоче – шукає причини.“ – фраза, яку можна застосувати до будь-якої ситуації, але сьогодні ми поговоримо про біг – тему, яка усіх нас об’єднує. До того ж 7 жовтня у Києві пройде 9th Wizz Air Kyiv City Marathon, де багато спортсменів поміряються силою і витривалістю на шляху до нових особистих рекордів.

 

У першій частині ми розкажемо історії спортсменів, які обрали тренування у бігових клубах, та чому для них робота у команді понад усе.

 

 

Ірина Ліщинська, срібний призер Олімпійських Ігор у Пекіні та чемпіонату світу з бігу  на 1500 метрів, тренер бігового клубу Run Base, біговий стаж 30 років

 

Як почали бігати?

З дитинства була дуже рухливою і активною дитиною. Ходила на різні секції та гуртки, які були доступні у районі, де я жила. Мене все цікавило. Проте особливо довго ніде не затримувалася, шукала заняття до душі. У школі у мене був чудовий вчитель фізкультури, який володів неймовірними людськими та професійними якостями. Він помітив у мене спортивні здібності та включив мене у шкільну команду змагань з легкої атлетики, на яких він і познайомив мене з моїм першим тренером, тоді мені було 12 років. Відтоді моє життя назавжди пов’язане з бігом та легкою атлетикою, які я досі люблю усім серцем. Проте тоді я ще про це не знала) Я не пропустила жодного тренування, настільки мені було цікаво та легко.

 

З часом у мене виробилися почуття відповідальності, дисципліна, режим та вміння терпіти. Біг допоміг мені розвинути та посилити мої вроджені якості та набути нових. Біг навчив мене бути собою та досягати поставлених цілей, перемог, незважаючи на титули суперниць. Оскільки я з дитинства була дуже сором’язливою дитиною, у спорті я могла залишатися собою, і мені це подобалося. Результати дуже швидко пішли вгору, і в 15 років я вже потрапила до юніорської команди країни. Набагато пізніше, після 21, у мене з’явилася мрія – медаль Олімпійських Ігор та Чемпіонату Світу, а також пробігти коло пошани с національним прапором України. Спершу мені це здавалося нереальною мрією, проте наполеглива праця, віра у себе і свої сили, цілеспрямованість та сильна мотивація допомогли мені зробити це.

 

Сейчас для меня бег, это не погоня за результатом и реализация целей. Бег для меня – это время побыть с собой, упорядочить мысли, эмоции и отвлечься от окружающей суеты. В основном я люблю бегать одна или с близкими людьми. Бег помогает мне зарядить мои внутренние батарейки и быть в гармонии с собой, когда не нужно ничего никому доказывать, а делаешь это по любви. Это способ получить эндорфины и поддерживать высокое качество жизни, это любовь на всю жизнь. Это ориентир и пример для моих детей.

 

Які переваги у тому, щоб займатися у біговому клубі?

Для любителів бігу я раджу займатися у біговому клубі. Зараз в інтернеті дуже багато інформації, досить суперечливої, яка не лише не допоможе, але й нашкодить. Одному бігати може бути нецікаво, а попросити рекомендації з приводу техніки та методики бігу ні у кого. У людини виникає купа запитань: у чому бігати, коли бігати, як часто, швидко і скільки бігати, як дихати, харчуватися, пити рідину, відновлюватися, як правильно бігати? Аби не наробити помилок, краще одразу приходити до бігового клубу до професійного тренера. Ви отримаєте відповіді на усі свої запитання, зможете опанувати економічно правильну техніку бігу, спеціальні бігові та інші вправи, отримаєте план підготовки під контролем професійного тренера для різного рівня тренованості людини, а ще познайомитеся з більшою кількістю людей та однодумців.

 

5 порад:

 

 

Марія Голуб, капітан бігового клубу adidas Runners Kyiv, SMM менеджер, танцюристка в Dreams Ballet, біговий стаж 5 років

 

Як починали бігати?

Важко згадати, що стало першопричиною бігу – чи то “канікули” на репетиціях танців, чи то виникло бажання після прочитання книг про користь бігу для здоров’я та розуму, чи то люди, які мене надихали та займалися бігом. Я почала бігати 5 років тому і щаслива, що минулого року стала капітаном бігової спільноти adidas Runners Kyiv, тепер мої тренування регулярні. Відчуття свободи та легкості під час бігу, непередавані відчуття після пробіжки та спілкування з командою, а також прагнення стати краще – це те, що дає мені енергію та мотивує на шляху до своєї цілі. Красиві ноги та струнка фігура – приємний бонус і моя додаткова причина щоразу взувати бігові кросівки.

 

Які переваги у тому, щоб займатися у біговому клубі?

Тренування проходять результативніше та веселіше у компанії однодумців. Я люблю людей, мені подобається перебувати у компанії активних, доброзичливих і позитивних спортсменів, котрі поділяють мою любов до бігу. На тренуваннях ти знайомишся з цікавими людьми і знаходиш нових друзів, з якими цікаво разом проводити час, тому думки чи привід не йти на тренування зникають самі по собі.

 

3 поради:

 

У другій частині ми розкажемо історії спортсменів, які тренуються самостійно, але при цьому їм під силу ультрамарафони, вони пробігають понад 200 км на місяць і святкують свої дні народження на марафонах.