До старту
залишилось
sponsor
 • Партнер дистанції 5 км
 • Oфіційний партнер
 • Oфіційний партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Партнер дистанції 21 км
 • Офіційний хронометрист
 • Благодійний партнер
 • Спонсор дистанції 10 км
 • Генеральний партнер
 • Cпортивний партнер
 • Організатор
 • Офіційний водний партнер
 • Під патронатом

Новини

24.08.2019

28 причин закохатися в біг і вийти на перше тренування

 

Знайомі давно кличуть на пробіжку, у стрічці Інстаграму повно чужих фотографій з тренувань, а ти досі вважаєш, що біг – не для тебе? Досить сумнівів! У 28-ий День народження України ми зібрали для тебе 28 причин закохатися в біг і вийти на перше тренування просто зараз. Читай, надихайся та шнуруй кросівки!

 

 

1. Ти знайдеш нових знайомих та однодумців

Біг несподівано розширить твоє коло спілкування. Причому тобі не обов’язково знайомитися з зустрічними бігунами під час тренувань.

З кимось ти познайомишся у біговому клубі, з кимось – у стартовому коридорі на черговому забігу, а хтось раптово додасть тебе в друзі у соцмережах.  Це можуть бути люди, які кардинально відрізнятимуться від твого попереднього оточення. Але ти їх полюбиш.


2. Ти відкриєш своє місто з нового боку

Ти один, на вулицях нікого, а сонце ледь-ледь підфарбовує небо рожевим. Ген його краєчок виглядає з-за горизонту і заливає простір ніжним ранковим сяйвом. Спостерігати, як велике місто вивільняється від сну – це окремий кайф ранкових тренувань.

Ти відкриєш для себе нові бігові точки, несподівано з’ясуєш, що у рідному місті повно парків та неймовірно красивих місць, а твоя сторінка в Інстаграмі поповниться десятками фантастичних фотографій з пробіжок.


3. Ти оволодієш навичками тайм-менеджменту

Якщо тобі здається, що в добі надто мало часу і ти нічого не встигаєш – закохайся в біг. Раптово виявиться, що у твоєму щільному графіку цілком можна викроїти час для двогодинного тренування.

Біг змінить твоє ставлення до часу, і пізніше ти сильно дивуватимешся, скільки можливостей ти гаяв даремно.


4. Твій день стане довшим

Дев’ята ранку. Ти щойно прийшов на роботу, а в тебе у резерві вже відпрацьоване тренування, ранковий душ, сніданок та потужний заряд енергії на увесь подальший день.

Ти встигаєш більше і робиш це з азартом та навіть якоюсь дитячою гордістю. Під кінець робочого дня всі задачі перероблено, і ти зі спокійною душею йдеш гуляти/в кіно/на тренінг абощо.

Ще й знайдеться час для додаткових завдань, як-от: написати мотиваційний пост для Фейсбуку, почитати бігову літературу, зареєструватись на черговий забіг і сходити до магазину по нові кросівки.

 

 

5. У тебе з’явиться ще один привід для гордості

“Я біжу, а вони – ні”. Ця мотиваційна фраза вирішує все.

Нагиркав начальник? “Зате я біжу, а він – ні”.

Знайомий кличе потусити в клубі, а у тебе довгий крос? “Зате я біжу, а він – ні”.

Біг – це твоя довгострокова інвестиція в себе, яка у підсумку дасть шикарні плоди. Люби біг. Люби його повністю.

 

 

6. Ти нарешті знайдеш час послухати свою улюблену музику, нові подкасти та аудіокниги

На музику, книги і освітні подкасти дуже часто не вистачає часу. Твій варіант – навушники на пробіжці!

З “Війною світів” Герберта Веллса ти впораєшся за тиждень пробіжок, з “Вершником без голови” Майн Ріда – за три тижні. На трилогію “Володар перснів” тобі знадобиться півтора-два місяці, і навіть повне зібрання “Пісні льоду й полум’я” Джорджа Мартіна ти зможеш осилити за рік регулярних тренувань. Круто, правда?

 

7. Ти вдосконалюватимеш свою силу волі

Встати зранку, застелити ліжко, вийти на тренування, пробігти 5, 10, 15 км, залежно від рівня твоєї підготовки, а потім піти на роботу або на навчання. І це – не одноразова акція.

Усе це вдосконалює твою дисципліну та тренує твою силу волі.

І звісно ж, не варто забувати про вмовляння самого себе на пробіжці: “Ну давай, ще два кілометрики. Кілометрички. Кілометрисики. Це ж зовсім трошки!” Кожного разу, коли ти їх долатимеш, тебе переповнюватиме почуття гордості. Бо ти це зробив.

 


8. У тебе з’явиться свій стенд з медальками

Перше правило бігового клубу: медалей ніколи не буває достатньо.

Друге правило бігового клубу: медалей НІКОЛИ не буває достатньо.

А ще ти почнеш колекціонувати стартові номери. Рано чи пізно до цього доходять усі бігуни.

 

 

9. Ти знатимеш розклад усіх забігів у своєму місті на півроку вперед

“Сьогодні забіг у вишиванках, завтра старт на Трухановому острові, а 6 жовтня Київський марафон”. Навіть якщо ти не вестимеш свого бігового щоденника, цю мантру ти зможеш розповісти у будь-який час дня і ночі.

Ти знатимеш усе про трасу, організаторів, призовий фонд, причому навіть про ті забіги, в яких не плануєш брати участь. Адже передумати ніколи не пізно!

 

10. Особливо тих, на яких можна роздобути сертифікати на знижку

Часто у стартовому пакеті учасника можна роздобути різноманітні цікаві штукенції, типу офіційних браслетів заходу або подарунків від партнерів. Нерідко там опиняються вартісні сертифікати.

Наприклад, у пакеті учасника 10-го Wizz Air Kyiv City Marathon можна буде знайти ваучер на знижку 20 євро на перельоти з авіакомпанією Wizz Air. Поєднати приємне з корисним, так би мовити.

 


11. Ти відкриєш для себе біговий туризм

У якийсь момент твоє рідне місто стане затісним для тебе. А можливо, і вся Україна. І ти почнеш шукати старти за кордоном.

Перший зарубіжний забіг запам’ятовується на все життя. Адже одна справа – бігти рідними, добре знайомими вуличками, і зовсім інше – долати дистанцію у малознайомому місті поруч з тисячами бігунів з усього світу, насолоджуючись краєвидами та атмосферою бігового свята.

А в якийсь момент ти захочеш на мейджор… Але це – зовсім інша історія.


12. А в поїздці на курорт у першу чергу шукатимеш трасу для довгого кросу

Тому що тренування пропускати не можна. (Насправді можна, але тільки з серйозних причин та не більше 20% від усієї тренувальної програми).

Звісно, твої супутники будуть не дуже цьому раді. Але – давай відверто – ти тренуватимешся у той час, коли вони ще солодко спатимуть у своїх ліжках у готелі. Тож твоєї відсутності вони навіть не помітять!


13. Ти почнеш розбиратися у харчуванні та нутриціології не гірше Інстаграм-дієтологів

Що таке складні вуглеводи, коли краще вживати білки, яким має бути баланс БЖВ та які вітаміни потрібні бігунові – на будь-яку з цих тем ти зможеш вільно прочитати лекцію без жодної підготовки.

А ще ти подружишся зі своїм організмом і з’ясуєш, що твій організм насправді не дуже любить деякі звичні страви, а певні продукти, навпаки, покращують твоє самопочуття та спортивні результати.

 


14. А також у спортивних брендах та біговому екіпі

Твої небігові друзі збожеволіють від кількості інформації, яку ти виливатимеш на них при кожній розмові. Вони дізнаються, чим екіпірування Under Armour відрізняється від Adidas, як пов’язані Nike та світовий рекордсмен з марафонського бігу Еліуд Кіпчоге, як потрібно обирати кросівки та що таке тайтси.

Потім вони покрутять пальцем біля скроні (але це не точно) і попросять змінити тему. А ти розкажеш їм про компресійні гольфи та силіконові пляшки для води.

 

15. Ти позбудешся стресу

Від психологів нерідко можна почути рекомендацію “розряджатися” за допомогою фізичних навантажень. Біг дійсно допомагає боротися зі стресом, адже він стимулює утворення ендорфіну – гормону щастя. Таким чином, після пробіжки бігун відчуватиме таке ж полегшення, як після з’їденої шоколадки, але без докорів совісті.

Також під час бігових тренувань виробляється дофамін, який стимулює творчість і креативне мислення. А ще у цей час можна “відключитися” від усіх своїх проблем і ні про що  не думати, або ж навпаки, проаналізувати свої проблеми, спланувати наступний день, або й усе життя на багато років уперед.


16. І покращиш імунітет

Доведено, що регулярні помірні бігові тренування покращують імунітет та знижують тривалість симптомів вірусних інфекцій. При легкій застуді можна вільно займатися бігом – після тренування стан може навіть покращитися.

Втім, завжди варто адекватно оцінювати свої можливості та свій стан, інакше можна нашкодити самому собі.


17. Якість твого тіла зміниться

Ти позбудешся зайвої ваги, твої кістки зміцнішають, постава покращиться, а м’язи стануть більш щільними. Легені стануть сильнішими, серце потужнішим, а система травлення працюватиме як годинник.

Біг впливає на усі системи організму, знижує ризик виникнення раку та продовжує тривалість життя. Воно того варте, чи не так?

 

18. Але спершу ти пізнаєш біль

Після інтенсивних тренувань ти відчуватимеш кожну волокнинку м’язів. Ти дізнаєшся, як працюють м’язи твоїх ніг, сідниць та спини без жодних анатомічних посібників.

Крепатура – це завжди боляче. Але ти будеш нею пишатися.

 

19. Після якого прийде катарсис

Живильне очищення бігом. Можливо, звучить як абсурд, але так воно і є. Біг очистить твоє тіло і твою свідомість, дозволить поглянути на себе ніби зі сторони і змінитися зсередини.

Часто говорять про біг як медитацію. І ти це відчуєш.

 

20. Ти полюбиш прохолодну погоду та легкий дощик

На вулиці +15 і злегка накрапає? Та це ж ідеальна погода для тренування!

Для бігунів завжди актуальним залишається правило “десяти градусів” – під час тренування тобі здається, що на вулиці на 10 градусів тепліше, аніж насправді. Ти полюбиш ранні літні холоди і зненавидиш літню спеку.

 

21. Хоча в принципі ти навчишся бігати за будь-якої погоди

З бігової голки не так просто зістрибнути. Тому ти будеш виходити на пробіжку і тоді, коли на вулиці шкварчить, і тоді, коли дорогу до дому замітають снігові кучугури. При цьому ти наспівуватимеш: “Что мне снег, что мне зной, что мне дождик проливной”, тягнучи за собою друга, якого давно обіцяв підсадити на біг. Він впиратиметься. Але ти не здавайся.


22. В тебе з’явиться багато бігового взуття

Спочатку кросівки займуть одну полицю в шафі. Потім другу. А потім гості запитуватимуть, як давно ти займаєшся взуттєвим бізнесом і чому зберігаєш увесь товар удома.

Але бігуни дорожать своїми біговими кросівочками і нікому їх не віддають.

Тому що це наше Золотце.


23. ДУЖЕ БАГАТО бігового взуття

Серйозно, в тебе будуть кросівки для довгих кросів, темпових тренувань, трейлів, марафонки, а ще “оті червоненькі, я просто не втримався”. Ти знатимеш, скільки кілометрів ти подолав у кожній своїй парі кросівок і коли у магазинах розпочинаються сезонні знижки.

Навіть у відпустку ти братимеш дві пари взуття: шльопки та кросівки.

 

24. Ти дізнаєшся що таке пронація, супінація, пульсові зони, каденс, вуглеводне вікно, навіщо його закривати та купу інших речей, про які нормальні люди навіть не підозрюють

Ти читатимеш про це в інтернеті, допитуватимешся в тренерів та фахівців і закидатимеш запитаннями свого сімейного лікаря.

А ще ти намагатимешся просвіщати усіх, хто спокійно жив без цієї інформації десятки років. Комусь навіть сподобається.


25. Ти зможеш їсти піцу, пиріжки й бабусині пончики і не гладшати

Бігуни можуть їсти дуже й дуже багато. Якщо, звісно, відпрацьовують ці калорії на тренуваннях.


26. Піша прогулянка на інший кінець міста – це ВСЬОГО-НА-ВСЬОГО 15 км

Усі відстані раптово скоротяться і здаватимуться цілком посильними. Пройти кілька зупинок пішки? Запросто! Забити на метро і дійти від Почайної до Хрещатика ніжками – та хіба це відстань?

 

27. А для щастя іноді недостатньо й 42 км

Марафон – це не межа бажань (і можливостей) бігуна.

Можливо, з часом ти приєднаєшся до маніяків-ультрамарафонців, які бігають по 100 км за раз, або ж станеш айронменом – фінішером змагань з тріатлону, де ти спершу маєш проплисти 3,86 км, потім проїхати на велосипеді 180,35 км і закінчити цю диво-гонку марафонським забігом на 42,195 км.

Скажеш, на таке погодяться лише божевільні? Багато нинішніх “залізних людей” колись теж так вважали.


28. Твоє життя зміниться

Біг змінює життя. Він змінить тебе, твоє коло спілкування, твоїх друзів та те, як ти проводиш вільний час.

І тобі сподобаються ці зміни.

 

Насправді причин полюбити біг набагато більше 28. Пошукаємо їх разом?