
Цьогорічний ювілейний 10-ий Київський марафон 10th Wizz Air Kyiv City Marathon зібрав на стартах близько 17000 учасників. Майже три тисячі з них завітали до Києва з інших міст України. Ще близько тисячі – а точніше, 917 бігунів – це іноземці, які охоче взяли участь у Київському марафоні. Разом вони залишили у Києві майже 25 млн гривень. Що мотивує людей, закоханих і біг, їхати до української столиці з усього світу та що це означає для України – читайте у матеріалі.
Що це дає Києву та Україні?
Близько 3000 бігунів з різних міст України та 917 учасників з 61 країни світу – гостями української столиці були майже чверть учасників ювілейного Wizz Air Kyiv City Marathon. Причому на старти виходили як любителі бігу з країн-сусідів – Польщі чи Білорусі – так і з США, Великої Британії та навіть Уругваю.
Гості з інших міст та з-за кордону вливають у розвиток міського бізнесу гроші. Учасники марафону не лише біжать свою дистанцію – вони приїжджають до Києва, гуляють, ходять у кафе, музеї та купують сувеніри. Разом з ними до української столиці приїжджають їхні друзі та близькі. Так, за формулою (кількість учасників+група підтримки)*витрати на добу*час перебування в Києві нескладно вирахувати, що загалом цьогорічний марафон приніс бюджету столиці майже 25 млн гривень, 13,4 млн з яких – внесок іноземних учасників*.
* Пояснення: Кожен другий іноземець привозить з собою щонайменше 1 близьку людину та витрачає 100 євро за кожну з 4 діб перебування в Києві. Близько 10% з 917 іноземців постійно проживають у Києві, тому їх не враховано у формулі. При розрахунку сум використовувалась інформація, яку отримало ГО “Бігова Україна” під час опитування учасників.
(800 іноземних учасники + 800х50% супроводжуючі) х 100 євро (витрати на добу) х 4 доби = 480 000 євро = 13 440 000 грн (за курсом 28 грн/євро)
Серед українців групу підтримки з собою привозить кожний третій бігун і витрачає в середньому 1500 грн на добу, перебуваючи в Києві близько 2 діб.
(2873 учасників з інших міст + 2873х33% супроводжуючі) х 1500 грн (витрати на добу) х 2 доби = 11 463 270 грн
Підвищується статус України на міжнародній спортивній арені. У Київському марафоні беруть участь елітні бігуни з України та з-за кордону, що підвищує статус змагання. Цього року вперше в історії вітчизняних стартів Wizz Air Kyiv City Marathon став кваліфікаційним стартом у глобальному рейтингу Abbott World Marathon Majors (AbbottWMM) Wanda Age Group World Rankings. Це дасть можливість швидким бігунам, старшим 40 років, потрапити на Чемпіонат світу 2021.
Кількість іноземців, які беруть участь у Київському марафоні, щороку зростає. Це впливає на імідж самого марафону, і на наступні старти приїжджають ще більше іноземців. Якщо у першому марафоні у 2010 році у Київському марафоні взяли участь лише кілька десятків іноземців з 13 країн, то ювілейний 10th Wizz Air Kyiv City Marathon зібрав на стартах 917 бігунів з 61 країни світу. Це на 51% більше, аніж минулого року, коли у забігах Київського марафону взяли участь 606 іноземців.
Люди відкривають Київ та Україну, і потім приїжджають ще і запрошують друзів. Як правило, бігуни з-за кордону приїжджають до України не на один, а щонайменше на три-чотири дні. А потім повертаються ще і ще, і не завжди заради забігів – адже Україна може закохати в себе не лише класно організованим марафоном. Надихнувшись Києвом, іноземці продовжують досліджувати Україну і відкривають для себе інші міста.
Чому бігуни з інших міст та з-за кордону їдуть на Київський марафон?
Біговий туризм – поняття не нове, але для України поки ще маловідоме. А от для бігунів з-за кордону участь в українському забігу – це фантастична можливість відкрити для себе нову країну. Долаючи дистанцію, прокладену центром міста повз найвизначніші пам’ятки столиці, гості України досліджують незнайоме місто і, як справжні туристи на оглядовій екскурсії, приймають рішення: куди сходити, де повечеряти, що подивитись і чи варто повертатись до цієї країни ще раз.
Любителі бігу “колекціонують старти”. Для людини, яка ще не розпочала бігати, це може прозвучати дивно, але багато бігунів готові долати довжелезні дистанції у сотнях кілометрів від дому лише заради незабутніх вражень та нової медалі у колекції. Ці люди зазвичай не змагаються за перемогу: марафонські і півмарафонські забіги для них – це розвага, якій вони присвячують свої вихідні та відпустки.
Висока якість забігу підкріплюється порівняно невисокою вартістю проживання. Учасники можуть приїхати за кілька днів до забігу, погуляти містом та відпочити у європейській столиці за цінами, значно нижчими від європейських.
Бігуни готові кинути собі виклик. Київ – не найрівнинніше місто, і бігти ним непросто. Втім, більшість іноземців – учасників Wizz Air Kyiv City Marathon традиційно реєструються на дистанції півмарафону (21 км) та марафону (42 км), що означає, що вони не бояться випробувань.
Вже зовсім скоро буде відкрито реєстрацію на забіги Бігової Ліги 2020.
Слідкуйте за новинами та біжіть разом з Run Ukraine!