Навіщо потрібний біговий клуб? Щоб навчитися бігати. Принаймні, так вважає більшість пересічних людей. Але насправді за цим словосполученням приховано дещо більше. Ми в Run Ukraine вважаємо, що без нинішнього розмаїття бігових клубів бігова спільнота в Україні була б інакшою, а Київський марафон, можливо, взагалі не був би собою. Що означають бігові клуби для усієї України та для Wizz Air Kyiv City Marathon – читайте в матеріалі.
1. Щороку кількість та якість бігунів на стартах Київського марафону зростає
І це факт. У 2010 році на першому марафоні стартувало близько 500 бігунів. У цьому році на ювілейному 10-ому Wizz Air Kyiv City Marathon ми очікуємо, що на старти вийдуть понад 17 000 атлетів.
Більшість людей приходять до бігових клубів, щоб навчитися бігати, виправити техніку, покращити свої показники під керівництвом фахових тренерів. Це дійсно працює: тренери дають фахові поради стосовно бігового життя, тренувань, харчування. А ще корисні рекомендації можна почути від більш досвідчених бігунів, які також відвідують цей клуб.
“Біговий клуб дає бігунові спілкування, однодумців, з’являється значно більше мотивації прийти на тренування. Якщо це якийсь нормальний клуб, то там є й певна “родинність”. І принаймні на початковому етапі наявність тренера для бігуна украй важлива, – вважає головний тренер і співзасновник “Академії Бігу Лебедєвих” Костянтин Лебедєв. –. Біг – це класний інструмент, але сам по собі він не працюватиме. Задача тренера – навчити цим інструментом правильно користуватися”.
У деяких клубах, наприклад, у Run Base Kyiv, можна отримати індивідуальний тренувальний план або проконсультуватися стосовно реабілітації та харчування, в інших – наприклад, KMRC – початківці займаються у “швидкісних групах”, залежно від свого рівня підготовки та перспективи покращення результатів.
Бігунів стає все більше, і вони стають усе потужнішими – що не може не радувати тих, хто організовує масштабні заходи на кшталт Київського марафону.
2. Розширюється і змінюється бігова спільнота України
Бігунів стає більше. А взаємодія бігунів не обмежується самими лише сумісними біговими тренуваннями.
Для деяких клубів, як, наприклад, Nike Run Club, Tribe10, уже давно традиційними стали фанові пробіжки містом, на які часом збираються сотні людей. Люди знайомляться, знаходять однодумців, друзів, разом проводять вільний час (не завжди бігаючи) та їздять на змагання. Учасники спільноти Runday, які познайомилися на щосуботніх бігових заходах, разом снідають, подорожують, вчать англійську, плавають у Дніпрі та катаються на лижах у Карпатах. Члени Adidas Runners Kyiv разом відвідують спеціалізовані лекції та проводять плоггінги, які допомагають зробити місто чистішим.
“Це своєрідний нетворкінг. До нас приходять люди, які ще не бігають, і тільки починають знайомитися з бігом. Але є люди, які вже бігають марафони, які подолали Iron Man. Є найрізноманітніші бігуни, різного рівня підготовки, і це все-таки не лише про біг, а й про ком’юніті, – ділиться Альона Лащенко, проджект-менеджер Runday. – Люди просто приходять і спілкуються”.
Це історія про те, що бігові клуби стають чимось більшим, ніж просто біг. Це спільнота людей зі спільними інтересами, які люблять цей світ, люблять життя і готові ділитися вогником в очах з усією планетою. І вони несуть цей вогник на Київський марафон, змінюючи його зсередини.
3. Підтримка бігунів на трасі виходить на новий рівень
Ніхто так не підтримає бігуна, як людина, яка сама знає, що таке біг і що таке змагання. Бігові клуби – це, можливо, один із найпотужніших осередків підтримки на масових бігових заходах (але це не точно).
Бігуни підтримують один одного на трасі, учасники клубів, які не біжать у цей день, підтримують своїх друзів по біговому клубу. А деякі бігові клуби організовують цілі фан-зони, які вітають учасників забігу оплесками, тріскачками, схвальними вигуками та яскравими плакатами. Бо хто ж іще здатний зрозуміти бігуна краще, аніж інший бігун?
“У Nike Run Club за останні кілька років назбиралася ціла колекція кубків в номінації “Найбільший біговий клуб”. Ми завжди раді виходити і підтримувати бігунів, бо кожен знає по собі, як “п’ятірочка” в кінці підйому на Гаванському мосту додає сил бігти швидше! – розповіла Інна Тополь, діджитал-менеджер Nike. – Група підтримки готується заздалегідь: ми збираємося, обираємо стратегічне місце, де буде наша точка, обговорюємо слогани наших плакатів, хтось готує плейлист. Емоції від підтримки бігунів – майже такі ж, як від подоланої дистанції. Єдина різниця в тому, що в тебе болять не ноги, а долоні від “п’ятірочок”.
4. Бігові клуби долучаються до організації Wizz Air Kyiv City Marathon напряму
Важко існувати у київському біговому просторі та не стати частинкою Київського марафону. Частина бігунів стають учасниками, частина – виходять на трасу як група підтримки. А хтось, як тренерка Run Base Kyiv Олександра Азарова, стає однією з цеглинок у фундаменті цього масштабного дійства.
Саме вона розробила програму тренувань для бігунів, які планують бігти 5 жовтня 4,2 км та 10 км, читала лекцію про підготовку до півмарафонської дистанції, а також давала поради бігунам на київських Long Training 10 та 18 серпня.
“Я працюю з Київським марафоном вже 5 років, ми разом створювали Open Run Day – безкоштовні відкриті тренування. Саме з підготовки до Wizz Air Kyiv City Marathon 2014, в принципі, і виріс наш біговий клуб Run Base. Це від самого початку був проєкт Run Ukraine”, – поділилась Олександра Азарова.
Бігові клуби змінюють українську бігову спільноту вже сьогодні. І нам здається, що це дуже круто. Кожен може знайти для себе біговий клуб за смаком, залежно від поставлених цілей: платний чи безкоштовний, суто біговий чи багатопрофільний, професійний чи фановий.
Головне – взути кросівки і побігти.
Усі учасники бігових клубів при реєстрації на Wizz Air Kyiv City Marathon отримують знижку 25%. Якщо ти є членом бігового клубу, звернись до свого тренера для отримання промокоду.
Нагадуємо: 5-6 жовтня у Києві відбудеться ювілейний 10-ий Wizz Air Kyiv City Marathon, який збере на стартах рекордну кількість бігунів. Швидше обирай свою дистанцію і реєструйся, якщо хочеш стати одним з них!